Skocz do zawartości

zarobki urzędników

wróć do serwisu Sektor Publiczny 1063 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Mary

Guest_Mary
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 11:25

Ale brutto 3000-zł/bo nie okresliłam.?????

#22 Guest_jessica

Guest_jessica
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 14:01

Pracuję 2,5 roku na stanowistku referent d/s księgowośi budżetowej i ma 1450,00 brutto. Obecnie jestem na 4 roku rachunkowośi.

#23 Guest_urzednik

Guest_urzednik
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 14:47

Parcuje od 4,5 roku (od roku jako starszy referent) w jednostce ktora obsluguje szkoly. Zajmuje sie Stypendia/SIO/PFRON/GUS/ + inne rzeczy ba bierzaco. Roboty mam papiekowej mam full, zarobiki 2100 brutto. Nie ukrywam ze szukam innej pracy.

#24 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 19:40

Starszy inspektor w jednostce org. gminy - 38 lat pracy w firmie, 57 lat życia - 3024 brutto z dodatkiem za wysługę lat. Dlaczego jeszcze pracuję? Bo jeszcze chce mi się coś robić a emeryturę miałabym duuuuuużo niższą. Młodzieży kochana, kiedy miałam tak krótki staż jak Wy, też zarabiałam niewiele ponad minimum płacowe.

#25 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 08:21

tak Mario, z całym szacunkiem, tylko że w tych czasach bardzo trudno jest żyć za to "niewiele ponad minimum płacowe", opłacić sobie szkołę, wynająć mieszkanie czy wziąć kredyt na kupno a potem go spłacać, trudno utrzymać dziecko (o większej liczbie dzieci nie wspomnę). I nie mówię to o luksusach ale o normalnym życiu, takim kiedy nie musisz wyliczać od pierwszego do pierwszego żeby wystarczyło. O takim życiu, w którym musisz sama na siebie liczyć, bo rodzice nie mogą Ci pomóc. Więc pytam, jak to zrobić za te tysiąc kilka złotych??? Ja też pracowałam przez kilka lat za najniższą krajową, w sektorze finansowym, wszystko co zarobiłam szło na szkołę, a brakowało na ubranie, czasem na bilet do tej szkoły. Kiedy patrzę na znajomych, którzy w sklepie zarobią wiecej niż ja po studiach , 2 podyplomówkach i wielu kursach, to jest trochę przykro. W końcu nie po to tyle lat ślęczymy nad książkami, wkuwamy przepisy, itd. żeby zarabiać grosze. Z tego co widzę to niewielu urzędników jest usatysfakcjonowanych. Wymaga się od nas wiedzy a wysiłku nie docenia.Pozdrawiam wszystkich urzędników.

#26 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 12:08

Mi jakoś się odało, zresztą nie jakoś....tylko nazwijmy to tak, wypracowałem sobie to co mam. Jak wyżej pisałem jestem z pracy zadowolony, wstaję rano z uśmiechem na twarzy, golę się, piję herbatkę, odprowadzam synka do przedszkola, dobra ale na temat.........Zwróćmy uwagę na jedną drobną rzecz.......ukończenie studiów wyższych , zdobycie tytułu magistra, cóż to dzisiaj jest za sztuka ??!!, ŻADNA !! z pośród moich znajomych 80-90%....i wierzcie mi, obracam się w różnym środowisku, mam różnych znajomych. Każdy kto wyrazi tylko wolę może podjąć studia np. uczelnie prywatne. I tak właśnie jest, szara masa kończy studia zaoczne, gdzie spotykają się góra dwa razy w miesiącu i sztkancko zaliczają kolokwia i kolejne egzaminy. Rozumiem pęd do zdobywania wiedzy, ja osobiście studiowałem filologię germańską na jednym z Uniwersytetów z tego odbyłem rok stażu w Monachium, i podyplomowo ukończyłem prawo administracyjne i powiem szczerze nie czułem się w tym kierunku mocny.......był kierunkiem zaocznym. Mam wię porównanie......studiów dziennych i zaocznych( poziom nauczania).Więc drodzy urzędnicy, jak się domyślam 3/4 z was jest po studiach zaocznych w systemie zaocznym.....i podejrzewam wasza wiedza jest na takim poziomie iż obawiacię się podjąć zatrudnienie w sektorze prywatnym.......a w takim przypadku jakich wymagacie wynagrodzeń.Ja będąc szefem działu(a w najbiższej przyszłości będę, bo mój kierownik dzięki mnie popada powoli w głęboką depresję i kompleksy różnego rodzaju) między innymi od typu ukończonych studiów uzależniłbym wysokość dodatków...POZDRAWIAM I ŻYCZĘ MIŁEGO DNIA

#27 Guest_rosi

Guest_rosi
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 13:00

Może ktoś jest zorientowany ile może na początku zarabiać osoba zatrudniona na wolnym stanowisku ds. inwestycji? Przymierzam się do tej posadki i jestem ciekawa. Czy chociaż 1800 zł brutto dostanę? Jeśli to będzie miało jakiekolwiek znaczenie to zaznaczam, że jestem świeżą mgr inż. po najlepszej uczelni w Polsce kształcącej na skończonym przeze mnie kierunku. Tomek ma rację, ja wylałam mnóstwo potu i łez, żeby skończyć te studia z wynikiem takim z jakim skończyłam i cholernie mnie serce boli, że w SEKTORZE PRYWATNYM (!!!) mogę dostać miesięcznie do ręki ok. 1500 zł a w jednym z krajów na bliskim wschodzie ok. 1000 zł za dzień... żenada...

#28 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 13:04

1041 zł na rekę wstyd trzeba uciekać do prywatnych :(

#29 Guest_rosi

Guest_rosi
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 13:29

Może ktoś jest zorientowany ile może na początku zarabiać osoba zatrudniona na wolnym stanowisku ds. inwestycji? Przymierzam się do tej posadki i jestem ciekawa. Czy chociaż 1800 zł brutto dostanę? Jeśli to będzie miało jakiekolwiek znaczenie to zaznaczam, że jestem świeżą mgr inż. po najlepszej uczelni w Polsce kształcącej na skończonym przeze mnie kierunku. Tomek ma rację, ja wylałam mnóstwo potu i łez, żeby skończyć te studia z wynikiem takim z jakim skończyłam i cholernie mnie serce boli, że w SEKTORZE PRYWATNYM (!!!) mogę dostać miesięcznie do ręki ok. 1500 zł a w jednym z krajów na bliskim wschodzie ok. 1000 zł za dzień... żenada...

#30 Guest_kicek

Guest_kicek
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 13:31

Nie bardzo moze tak z 1500-1600 brutto

#31 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 13:48

Tomku, nie każdy może podjąć studia dzienne bo wbrew pozorom one także kosztują, a niektórzy muszą sobie na te zaoczne zarobić. Zgadzam się że teraz nie jest wielkim wyczynem skończyć studia, bo jest mnóstwo uczelni prywatnych. Student a student to także nie jest to samo. Dlatego nie generalizuj że 3/4 urzędników jest po studiach zaocznych, nie ma wiedzy i dlatego boi się podjąć pracę w sektorze prywatnym... Jeżeli ktoś chce zdobyć wiedzę nie musi być na studiach dziennych, bo nie każdy student zaoczny olewa naukę i ślizga się na kolokwiach. Zwłaszcza na uczelniach państwowych. Miłego popołudnia.

#32 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 13:52

dodam jeszcze jedno- uzależniłabym wysokość dodatków nie od typu ukończonych studiów, bo na dziennych także nie wszyscy studenci się faktycznie uczą, ale od efektów w wykonywanej pracy, od zaangażowania itd. I uważam że to są najbardziej sprawiedliwe mierniki. Dlaczego ktoś nawet po studiach dziennych kto czuje sie ważniejszy od innych a naprawde mało robi jest lepszy od tego kto ma zoczne a angażuje się w pracę i wykonywane czynności???

#33 Guest_kilof

Guest_kilof
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 13:56

TOMKU odpowiem tak dwa kierunki studiów (dzienne na uczelni państwowej), nagrody uczelni i MEN za wyniki w nauce, staż w kancelarii RP i jakoś sektor prywatny mnie nie chciał. Dlaczego? Do tej pory nie wiem. Wylądowałem w admin państwowej z 1700 brutto na wejście. Podjąłem wyzwanie dwa lata później, jako że podwyżek nie było widać, i co i dalej nic. A wymagam odpowiedniej pensji do mojej wiedzy i predyspozycja a tą wycniam przynajmniej na 3500 brutto.

#34 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 15:31

a co powiecie państwo na 1570 zł do ręki po 37 latach pracy i po bardzo wysokiej podwyżce w tym roku bo o 500 zł brutto i na propozycję z-cy kirownika wydziału za 2400zł brutto + 770 zł dodatku funkcyjnego

#35 Guest_rosi

Guest_rosi
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 15:37

#36 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 16:05

zapomniałam tylko dodać ,że w wydziale obsada winna być 3 osobowa ,jest dwa i pół etatu , a pracuje tylko dwie osoby z tym ,że jedna na 1/2 etatu , a trzecia zatrudniona na pełny etat od dłuższego okresu czasu /ponad dwa miesiące jest na zwolnieniu lekarskim /

#37 Guest_rosi

Guest_rosi
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 21:58

#38 Guest_kot psot

Guest_kot psot
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2008 - 10:37

w moim urzędzie nowo zatrudniony pracownik dostaje 1300 zł brutto bez względu na to czy ma wykształcenie średnie czy wyższe.

#39 Guest_asdf

Guest_asdf
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2008 - 17:00

jako świeżo przyjęty inspektor zarabiam 2500 brutto/mies.

#40 Guest_Lucy

Guest_Lucy
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2008 - 15:29

ale gdzie jestes tym inspektorem ~asdf?I jak maja sie teraz do naszych zarobkow podwyzki dla kierownikow??Masakra....:(:(

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych