Skocz do zawartości

garaż blaszak bez pozwolenia

wróć do serwisu Sektor Publiczny 66 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_normalna

Guest_normalna
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2010 - 19:39

hej, zastanów się człowieku!!!!!!!!!!na donosach i szkodzeniu innym nikt dobrze nie wyszedł, może pilnuj lepiej swojego podwórka i nie bądź donosicielem.

#22 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2010 - 23:21

Witam. Mam działkę 1500m2. Chcę postawić garaż blaszany 36m2, czy mam tylko zgłosić do Urzędu Miasta, czy mam starać się o pozwolenie? Czy mogę postawić garaż (oczywiście za zgodą sąsiada) po granicy? proszę o podpowiedzi

#23 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2010 - 17:29

Dzierżawię działkę przeznaczoną pod garaż od Gminy. Mam zamiar postawić garaż blaszak w związku z tym mam pytanie. Czy wystarczy ZGŁOSZENIE tego faktu do Starostwa i stawiać garaż? ZGŁOSZENIE, to nie WNIOSEK O POZWOLENIE, a obowią- je zgoda Starostwa?

#24 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 25 listopad 2010 - 23:38

do WIDMO NIE PIE..... takich głupot jak by ci stała działka 2000 lub 3000 tys. metrów miał bys kase to stawiasz blaszaki i płacom jak nic a ty garniesz kasę wiec nie gadaj farmazonów jastes jakimś głupkiem sory ale juz parę lat się tym zajmuję i wiem. A przepisy nasze to jesteśmy 100 lat za murzynami sory pozdrawiam.

#25 Guest_mordziaty

Guest_mordziaty
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 13:34

postawiłem taki blaszak bez ''zgłoszenia do starostwa''(nie wiedziałem że jest takie coś jak zgłoszenie ,myślałem że jak nie ma podpiwniczenia to nie jest to budynek) przyjechali z nadzoru bud. i koleś mi wykręcił sprawe w sądzie(dodam że go rozkręciłem i zgłosiłem do nich że jest rozebrany) jak to określił policjant ''fakt samowoli budowlanej zaistniał'',chciałem się poddać samo karze a prorok krzykną 1000zł!!!!!!!!!!! i zszedł do 800zł a blaszak 1100sł koszt. ide do sądu może ktoś mi pomoże??? czy jest jakieś rozporządzenie o pouczeniu mnie czy skąńczy się na karze????? albo żeby sąd odstąpił od karania mnie????

#26 Guest_Mietak z Kietrza

Guest_Mietak z Kietrza
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 14:31

rozebrałem garaż 5x3...stał on na działce z Gminy . Obok stało i stoi 15 takich samych do których nie doczepił sie nikt ,,,donos,,,.Użytkowany był przez 10 lat i okazało sie,że działka na której stoi z innymi nie jest użytkowana zgodnie z MPZ uchwalonym 2005r.Tych garaży nie stwierdził że są i mogą być . W D....ktoś miał przy sporządzaniu planu, że wtym miejscu stoi dużo garaży i teraz są one nielegalne. Musiałem rozebrać, legalizacja to koszt 25000.00 pudła o wartości 1000.00. Teraz donoszę na innych i mam satysfakcję, gdy rozbierają jak ja :)))PS. Pracownicy Gminy są nie do ruszenia ,na układy nie ma rady.

#27 Guest_ALIGATOR

Guest_ALIGATOR
  • Goście

Napisano 12 marzec 2011 - 12:07

Chce postawić garaż na własnej działce, nie obowiązują plany zagospodarowania przestrzennego, czy moge tylko na powiadomienie??, a jakbym złosił jako budynek gospodarczy do 25m kwadr. a pozniej poinformował ich o zmianie przeznaczenia ???.

#28 Guest_kamil

Guest_kamil
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2011 - 01:39

mam pytanie stoją umie na prywatnej posesji dwa garaże 3x5m ok 25 lat chce je rozebrać i na ich miejsce postawić jeden 4x6 i w środku wykopać kanał i wylać wylewką czy ja muszę zgłaszać to i czy muszę zgłaszać że buduje kanał i muszę mieć na niego plan .

#29 Guest_Mietak

Guest_Mietak
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2011 - 12:36

Jak chcesz Kamil budować bez pozwolenia to rozejżyj się czy nie mieszka obok ciebie życzliwy. Twoja budowa na tym miejscu wymaga pozwolenia . Nic że tam stoją i w ich miejsce postawisz murowany .To nowa budowla ,,,oparta jest już na nowym obowiązującym prawie .Znam kolesia, który stary murowany garaż rozebrał i postawił identyczny nowy . Życzliwy go zakapował .Musi nowe mury burzyć.Kara za 2 stanowiskowy garaż 200 tys. :)

#30 Guest_Gregorov

Guest_Gregorov
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2011 - 17:31

Chciałbym postawić garaż blaszany jako pomieszczenie gospodarcze na działce która nie jest moją własnością ale płacę od 5 lat za nią podatki i opiekuję się nią. Jest to "ojcowizna" która nie ma uregulowanej własności a dotychczasowi właściciele pomarli. Nie mam na nią żadnych dokumentów poza decyzją o naliczeniu podatku na rok 2011. Aby utrzymać działkę w należytym porządku muszę mieć jakieś zaplecze na narzędzia. Czy mam prawo coś takiego sobie tam postawić? Jakie kroki powinienem przedsięwziąć? Bardzo proszę o pomoc.

#31 Guest_Benna

Guest_Benna
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 10:46

Moja dzialka jest bardzo mala ma 259m Chciałam postawić garaż blaszak. Zglosiłam ten fakt w Gmnine,dle nie dostałam zezwolenia. Czy ponownie mogę ubiegac sie o wydanie zezwolenia na blaszak. Bardzo proszę o pomoc, napiszcie mi jakie mam szanse na załatwienie tej sprawy.

#32 Guest_RYSIEK

Guest_RYSIEK
  • Goście

Napisano 26 maj 2011 - 20:34

POSTAWILEM GARAZ BLASZAK NA SWOJEJ DZAIALCE Z CZASEM OBLOZYLEM GO STYROPIANEM POLOZYLEM STRUKTURE LADNIE TO WYSZLO NIE POWIEM STOI SOBIE TO LAT 7 DZIS PRZYJECHALA DO MNIE POLICJA Z SEKCJI PRZESTEPSTW GOSPODARCZYCH SFOTOGRAFOWALA OBIEKT WYPYTALA TO I OWO MALZONKE I JUTRO MAM ZAPROSZENIE NA KOMENDE I CZUJE SIE PRZESTEPCA WOLALBYM ZYC I MIESZKAC W CZECZENI

#33 Guest_greg

Guest_greg
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2011 - 22:37

Ludzie, proszę poczytać prawo budowlane. Jasno tam jest określone. Na budowę garażu MUSI być pozwolenie na budowę (tj. projekt itd), i nie ważne jest czy jest to blaszak czy murowany. Jak nazywa się garaż to musi być pozwolenie. I tyle.

#34 Guest_Krzysiek K.

Guest_Krzysiek K.
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2011 - 13:04

Zakupilem garaz blaszany o wymiarach 3 m na 5 m na swoja dzialke i chce zalac posadzkie,czy mysze miec na to pozwolenie czy nie.????????

#35 Guest_Widmo

Guest_Widmo
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2011 - 14:28

Zanim zaczniecie budowe garażu musicie sprawdzić jaki ejest przeznaczenie nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (jesli go nie ma, to trzeba uzyskać decyzję o warunkach zabudowy terenu). Jeśli plan dopuszcza tego rodzaju obiekty (czasami nie mówi o tym wprost) wtedy trzeba podreptać do włąsciwego organu (w przypadku mniejszej miejscowości będzie nim własciwy starosta powiatowy, w przypadku miasta - prezydent) i uzyskać pozowlenie na budowę. Odradzam wszelkie kombinacje w stylu garaż na małych kółeczkach itp. Sądy administracyjne dosyć jednoznacznie wypowiadają się w tej kwestii. Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 1 lit "a" ustawy Prawo budowlane, pozwolenia na budowe nie wymaga budowa parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,8 m. Taki obiekt trzeba jednak zgłosić.

#36 Guest_Widmo

Guest_Widmo
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2011 - 14:32

Oto przykłąd jednego z orzeczeń, o których wspominałam:VII SA/Wa 1321/09 wyrok wsa 2009-10-27w WarszawieBlaszanego garażu nie można zaliczyć do tymczasowych obiektów budowlanych, o których mowa w art. 29 ust. 1 pkt 12 p.b. Obiekty te muszą bowiem spełniać dwa warunki jednocześnie, a mianowicie muszą być niepołączone trwale z gruntem i przewidziane do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 30 ust 1 ustawy.

#37 Guest_albatros2k

Guest_albatros2k
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 23:45

Wiecie co.. ??A ja myślałem że jak posiadam własną działkę z domem który też bez bolesnych wspomnień wybudowałem to kwestia postawienia jednego durnego blaszaka z przeznaczeniem na samochód będzie pestką, będzie przyjemnością.... Ale nie !! - mieszkamy w Polsce gdzie jak chcesz wyciąć posadzone bez wcześniejszych zezwoleń/pozwoleń/projektów zagospodarowania terenów zielonych/itp - małe drzewko które po kilku latach (powyżej 10) zasłania Ci okno i przeszkadza w urządzeniu SWOJEGO TERENU.... - to już trzeba zezwoleń, wizji lokalnej z wydziału kształtowania terenu i wszystkich nieprzyjemności powymyślanych do granic możliwości aby uprzykszyć normalne życie i poczucie własności prywatnej...... Po prostu nic tylko skończyć prawo i żerować na normalnych ludziach wykorzystując "CHORE PRAWO" budowlane i nie tylko w Polsce....

#38 Guest_lolek

Guest_lolek
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 18:04

Gregorov mam podobną do Ciebie sytuację i nie wiem co teraz robić...jak rozwiązała się twoja sprawa??

#39 Guest_Widmo

Guest_Widmo
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2011 - 14:46

@ Gregorov i lolekPanowie, ciemno to widzę. Jakakolwiek inwestycja na nieruchomości może być legalnie dokonana WYŁĄCZNIE przez osobe posiadającą tytuł prawny do nieruchomści. Tym tytułem może być zarówno prawo rzeczowe (własność, użytkowanie wieczyste, użytkowanie zwykłe) jak i stosunek obligacyjny (dzierżawa, użyczenie). Z tego co opisał Gregorov, włada on nieruchomościa jako posiadacz samoistny. Moim zdaniem (co podkreslam) w chwili obecnej nie ma możliwości postawienia na niej czegokolwiek. Trzeba albo przeprowadzić postępowanie (postępowania) spadkowe albo zasiedzieć nieruchomośc. W tym ostatnim przypadku zostało jeszcze sporo czasu.

#40 Guest_krzysiek

Guest_krzysiek
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2011 - 19:25

postawiłem garaż na wsi z płyt betonowycho wymiarze 14m/6.6m co teraz zrobić z tym fantem jeżeli nie mam na niego pozwolenie bo najpierw myślałem że zrobię wiatę a pożniej ją rozbudowałem.nie jestem rolnikiem a posiadam pozwolenie na zabudowe zagrodową czy da się to jakoś zalegalizować

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych