Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasiłek dla bezrobotnych a umowa o dzieło.

wróć do serwisu Księgowość 33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Angela

Guest_Angela
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2013 - 22:54

Zwał jak zwał, dla mnie to akurat praca bo robie to codziennie. I wiem co powinnam zrobic i ile mam na to czasu. Jeżeli nie zrozumiałaś, to chodziło mi o to jakie jest prawdopodobieństwo, że informacja o tym, że znowu pracuje, dojdzie do UP.

#22 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 09 grudzień 2013 - 07:53

Prawdopodobieństwo, że dojdzie do UP?? Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Trudno stwierdzić. Może ktoś doniesie, albo jakaś kontrola..

Poza tym terminologia czasami jest ważna.Bo jeżeli wykonujesz dzieło (wg NAZWY umowy) a wg TREŚCI umowy Twoje czynnosci mają charakter starannego działania (umowa zlecenia) bądż wykonujesz pracę w miejscu i CZASIE wskazanym przez zatrudniającego, pod jego kierownictwem.. to jest to już raczej stosunek pracy.

Dlatego wskazówka Bogusławy była jak najbardziej na miejscu.

#23 Guest_RD

Guest_RD
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2014 - 04:34

A co, jeśli na wykonanie dzieła mam 2 dni, a na zgłoszenie umowy do UP 7? Zgłaszanie po fakcie ma sens? Mam się wyrejestrować i od razu zarejestrować? Co wtedy z zasiłkiem? Dziękuję.

#24 Guest_Wanda

Guest_Wanda
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2014 - 10:53

Nie można być jednocześnie bezrobotnym i realizować umowęy cywilnoprawnej (umowa zlecenia, umowa o dzielo). Lepiej nie ryzykować!

#25 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 styczeń 2014 - 11:51

A co, jeśli na wykonanie dzieła mam 2 dni, a na zgłoszenie umowy do UP 7? Zgłaszanie po fakcie ma sens? Mam się wyrejestrować i od razu zarejestrować? Co wtedy z zasiłkiem? Dziękuję.

Umowa o dzieło zostaje podpisana na dwa dni,na zgłoszenie dochodu do Urzędu Pracy jest rzeczywiście jest 7 dni,więc sprawę można załatwić tego samego dnia.Zostaniesz wyrejestrowany na czas trwania umowy i zarejestrowany powtórnie.Zasiłek zapewne zostanie proporcjonalnie pomniejszony,ale trzeba to zgłosić,aby nie stracić prawa do dalszego zasiłku dla osób bezrobotnych.

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 19:53

PROSZE O POMOC.JEŻELI POBIERAŁAM ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH I W TYM CZASIE PRACOWAŁAM NA UMOWE O DZIELO GDZIE DOCHÓD PRZEKROCZYŁ 1000 ZLOTYCH A TERAZ SKŁADAŁAM PAPIERY O BECIKOWE CZY GMINA MOŻE ZGŁOSIĆ TO DO UP

#27 Guest_Szrajbka

Guest_Szrajbka
  • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 22:01

Niestety, bezrobotny nie może dorobić ani złotówki. Sama zobacz: www.bezrobotni.waw.pl/obowiazki-bezrobotnego/ Tak więc umowa o dzieło odpada.

#28 Guest_Matt

Guest_Matt
  • Goście

Napisano 06 maj 2014 - 20:09

witam a ja mam pytanie odnośnie co w związku kiedy nie pobierałem zasiłku  miałem status bezrobotnego a miałem podpisany kontrakt sportowy w kwocie 1200zł brutto. Czy obowiązują mnie jakieś bardzo surowe konsekwencje prawne??

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2014 - 11:50

Dowiedz się w urzędzie- zadzwoń będziesz anonimowa, bowiem przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy są bezwzględnie obowiązujące i zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 2 bezrobotny jest osobą niezatrudnioną i niewykonującą innej pracy zarobkowej, zdolną i gotową do podjęcia zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym w danym zawodzie lub służbie albo innej pracy zarobkowej (...). Bezrobotny w ogóle nie może dorabiać.

Zgoda na przychody dotyczy przychodów z innego tytułu niż zatrudnienie, praca zarobkowa (tj. umowy cywilnoprawne), działalność gospodarcza, zasiłek lub inne świadczenie wypłacane z Funduszu Pracy, podlegające opodatkowaniu.

więcej tutaj: http://bezrobotny.wi...l#ixzz2VGWRA0YY

Co za kraj ....!!! Szok!!! Batustan do kwadratu!!! Umowa o dzieło nie liczy się do prawa do zasiłku, ale gdy chcemy dorobić na zasiłku na umowę o dzieło to  w żadnym razie nie możemy tego zrobić jedno wyklucza drugie...kto to ustanowił ...inteligencja nie jest przejawem wyższego wykształcenia...to jest kraj działający wyłacznie na szkodę ludzi....

#30 waldko

waldko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów
  • Lokalizacjaa gdzie mnie nie ma!

Napisano 15 lipiec 2014 - 20:32

Moja znajoma była w podobnej sytuacji, no może trochę innej. Chciała się zarejestrować w UP jako bezrobotna, żeby dostać dofinansowanie dla rozpoczynających swoją działalnośc. Ale miała czasami zlecenia (na umowę o dzieło). Zadzwoniła na zieloną linię UP i tam się dowiadywała, czy może się zarejestrować jako bezrobotna a jednocześnie wykonywać umowy o dzieło. Otóż nie mogła - albo rejestracja jako bezrobotna, albo umowy o dzieło. No, chyba żeby się rejestrowała i wyrejestrowywała, ale to bez sensu.

#31 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 03 marzec 2015 - 11:50

Chory kraj i przepisy .Mam dwoje dzieci i mam kuroniowkę.Podejmę pracę 'umowa o dzieło bo niestety na nic ta kuroniowka niestarcza i  w  tym momencie nie mam ubezpieczenia zdrowotnego.Nie wiadomo śmiać się czy płakać .Co za kraj ?

#32 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13517 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 marzec 2015 - 17:28

na umowę o dzieło nie podejmuje się pracy, bo taką umowę zawiera się na wykonanie określonego dzieła 

#33 Guest_Ilona

Guest_Ilona
  • Goście

Napisano 01 marzec 2016 - 23:35

Ciekawa jestem czy ktoś tu jeszcze zagląda. Mam podobny problem. Zarobiłam ostatnio 20 zł na umowę o dzieło będąc na zasiłku dla bezrobotnych. Moja praca trwała ok. 30 min... Czy ten fakt też muszę zgłosić do PUPu?

#34 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2016 - 10:02

Ok czyli będąc na zasiłku dla bezrobotnych - wykonując dzieło trwające 1 dzień - muszę się wyrejestrować i kolejnego dnia zarejestrować - tak aby dalej pobierać zasiłek ? Czy zasiłek wtedy wygasa ? 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych