Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

.Rozliczenie ZUS przedsiębiorcy

sp. z o.o. sp.k. zpa wspólnik samodzielna działalność zaległości

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Kasia Q

Guest_Kasia Q
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2013 - 13:29

Dzień dobry,Mam problem z rozliczeniem składek mojego szefa.- do końca marca 2013 prowadził on samodzielną działalność gopodarczą (odprowadział wszystkie składki),-od listopada 2012 jest wspólnikiem spółki komandytowej ( nie odprowadzał składek z tego tytułu, brak zgłoszenia w zus)- od grudnia 2012 jest wspólnikiem drugiej spóki komandytowej ( nie odprowadzał składek z tego tytułu, brak zgłoszenia w zus)- od lutego 2013 jest jedynym wspólnikiem spółki z o.o. ( nie odprowadzał składek z tego tytułu, brak zgłoszenia w zus)- czerwiec 2013 - umowa o pracęMoje pytania są następujące:Czy zgłoszenie do zus należy wysłać oddzielnie z każdego tytułu tzn. nr 2, 3 i 4?Czy wszystkie te skłądki mają być opłacane z kieszeni wspólnika tzn. z jego konta bankowego? ( składki z umowy o pracę rozumiem, ze przez pracodawcę).Jakie dokumenty powinny być złożone do ZUS-u?Z góry dziękuję za odpowiedź, bo sytuacja jest podbramkowa.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 czerwiec 2013 - 21:31

Wg mnie od listopada powinien być zgłoszony do składek zdrowotnych z tytułu bycia wspólnikiem SK.

O ile wiem z drugiej SK już nie trzeba było robić takiego samego zgłoszenia, tylko powinien opłacać składki zdrowotne w potrójnej wysokości /jedną z dg i dwie dot. SK/. Ale tu raczej wskazane zapytanie w ZUS, bo mogę się mylić.

Za luty i marzec chyba doszły mu następne składki zdrowotne, bo doszła spółka z o.o.
Wszystkie składki powinien sam opłacać, poza etatem /tak jak napisałaś/.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sp. z o.o., sp.k., zpa, wspólnik, samodzielna działalność, zaległości

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy