Skocz do zawartości

Świadczenie urlopowe, a urlop w okresie wypowiedzenia.

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mary

Guest_Mary
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2013 - 12:27

Witam,Proszę o potwierdzenie czy jeżeli pracownik w okresie wypowiedzenia wykorzysta co najmniej 14 dni kalendarzowych urlopu...to w firmie w której wypłacane jest świadczenie urlopowe ..taki pracownik otrzyma bez problemu takie świadczenie urlopowe?Z góry dziekuję za odpowiedzi.

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 czerwiec 2013 - 12:34

Świadczenie urlopowe jeżeli jest wypłacane w firmie należy wypłacić przed rozpoczeciem wykorzystywania urlopu wypoczynkowego.Więc jeśli urlop chcesz wykorzystać w okresie wypowiedzenia umowy o pracę powinno być takie świadczenie wypłacone bez problemu.pracownik nie może uzyskać odmowy tylko dlatego,ze znajduje się w okresie wypowiedzenia umowy o pracę.

#3 Guest_Lidia

Guest_Lidia
  • Goście

Napisano 14 luty 2014 - 11:37

Czy może być wliczony urlop zalegly?

#4 ksiegowyngo

ksiegowyngo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 369 postów

Napisano 17 luty 2014 - 08:59

Oczywiście, że może być zaległy, nie ma żadnych przeciwwskazań.

#5 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2018 - 19:20

Mam ten sam problem .Złozylam wypowiedzenie umowy o prace i na okresie wypowiedzenia wykorzystałam urlop.Zalegly i tegoroczny.W sumie 19 dni kalendarzowych.Zlozylam wniosek o wyplate świadczenia urlopowego gdyż takowe swiadczenie jest w firmie wypłacane.Dostalam odmowna decyzje gdyż urlop był spowodowany koniecznoscia wykorzystania z powodu wypowiedzena a nie koniecznoscia wypoczynku .Czy jest to zgodne z prawem?Dodam ze przez ponad rok pracy nie miałam możliwości zapoznania się z regulaminem ZFŚS obowiazujacym w firmie

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2018 - 19:44

Nie jest to zgodnez prawem - kryterium wypłaty świadczenia nie zależy od powodu wykorzystania urlopu. Wezwij do zapłaty pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, ewentualnie złóż skargę do PIP nt. nierównego traktowania.

#7 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2020 - 11:09

Ok. Jeżeli jestem na dwutygodniowym wypowiedzeniu i mam na ten okres L4, to czy oprócz ekwiwalentu za urlop należy się świadczenie urlopowe? Ile musiałbym mieć tego urlopu żeby dostać takie świadczenie i czy jest w ogóle taka możliwość?

#8 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2020 - 11:09

Ok. Jeżeli jestem na dwutygodniowym wypowiedzeniu i mam na ten okres L4, to czy oprócz ekwiwalentu za urlop należy się świadczenie urlopowe? Ile musiałbym mieć tego urlopu żeby dostać takie świadczenie i czy jest w ogóle taka możliwość?

#9 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13974 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 czerwiec 2020 - 20:46

chyba wyżej czytałeś, że świadczenie urlopowe jest związane z wykorzystaniem urlopu,

ty dostaniesz ekwiwalent, bo urlopu nie brałeś i tego świadczenia nie dostaniesz

#10 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2020 - 20:20

Witam, pracownik na wypowiedzeniu jednomiesięcznym, dostał urlop do wykorzystania ale przysłał zwolnienie na ten czas.Do końca miesiąca był zwolniony ze świadczenia pracy. przesunęłam mu ten urlop po chorobowym. Teraz pracownik sie nie zgadza na ten urlop chce ekwiwalent?  Czy ma rację

#11 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 886 postów

Napisano 07 lipiec 2020 - 21:22

Nie ma racji , w okresie wypowiedzenia jest obowiązany wykorzystać urlop jeżeli pracodawca mu go udzieli

Art. 167.1. W okresie wypowiedzenia umowy o pracę pracownik jest obowiązany wykorzystać przysługujący mu urlop, jeżeli w tym okresie pracodawca udzieli mu urlopu. W takim przypadku wymiar udzielonego urlopu, z wyłączeniem urlopu zaległego, nie może przekraczać wymiaru wynikającego z przepisów art. 155.1.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych