Skocz do zawartości

odmowa prawa do zasiłku, a ciągłość choroby

wróć do serwisu Kadry 28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8176 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 czerwiec 2013 - 13:43

Ten link da odpowiedzi na niektóre wątpliwości :http://www.prawo.ego...acy,1,34,3.html

Dzięki KSU za kolejne źródło ,ale jak sam widzisz nikt nie daje jednoznacznej odpowiedzi ,wszyscy powołują się na nieszczęsny art.59 ,który też nie jest do końca jasny.Pani kierownik zasiłków chorobowych w ZUS najpierw powiedziała ,że jest to nieobecność usprawiedliwiona niepłatna , wliczana do okresu zasiłkowego ,ale nastepnie po tych dniach liczy się wynagrodzenie chorobowe,co jest nielogiczne skoro dni te liczy sie do ciągłości choroby.Takie jest to nasze orzecznictwo i ustawy nie są jasne w prostych niby przypadkach.Mnie to nadal nurtuje.

#22 Guest_kryś

Guest_kryś
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 13:38

W końcu udało mi się skontaktować się z ZUSem i otrzymałam informację, iż po pierwsze: czas, za który odmówiono prawa do zasiłku nie należy wliczać do okresu zasiłkowego i po drugie: za kolejne chorobowe mam naliczyć wynagrodzenie za czas choroby. 

Wszystkim ślicznie dziękuję za pomoc 

serdecznie pozdrawiam:)

#23 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8176 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 czerwiec 2013 - 13:57

Rozmawiałam z trzema osobami z zasiłków ZUS i każda zastanawiała się dosyc długo ,a ostateczne rzostrzygnięcia mnie nadal nie satysfakcjonuje.W orzecznictwach czytałam ,że ten okres się wlicza do okresu zasiłkowego ,taką też odpowiedx uzyskałam od kierownika działu zasiłków ZUS , więc tutaj już nie ma zgodności opinii.Wynagrodzenie chorobowe możesz naliczyć .Pozdrawiam.

#24 Guest_NINA

Guest_NINA
  • Goście

Napisano 17 luty 2015 - 12:41

Witam

Mam następujący problem.

ZUS podważył zasadność zatrudnienia pracownicy. Pracownica odwołała sie od decyzji.

Mój problem polega na tym że nie wiem teraz jak powinnam wypełnić RSA. Pracownica poszła na macierzyński, a sprawa jest w Sądzie, a dokumenty trzeba wypełniać. Czy powinnam nadal wpisywać że jest na macierzyńskim, czy do wyjaśnienia powinnam wpisywać ......... np. bezpłatny urlop, ????

Proszę o pomoc

#25 Joanka S

Joanka S

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 687 postów

Napisano 17 luty 2015 - 20:18

Do czasu rozstrzygnięcia sporu możesz pracownicy wpisywać nieobecność usprawiedliwioną niepłatną.Nie możesz wpisać urlopu bezpłatnego,ponieważ podczas urlopu bezpłatnego pracownica nie podlega także pod ubezpieczenie zdrowotne.

#26 Guest_Leszek

Guest_Leszek
  • Goście

Napisano 06 luty 2019 - 15:51

Witam Serdecznie ZUS odmówił mi wypłaty zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia w tym czasie miałem umowe zlecenie w innej firmie do końca ubiegłego roku.Zas pracę z którą miałem na umowe o pracę wygasala mi z dniem 30 listopada 2018r Poszedłem do Szpitala na operację nowotworu 26 listopada i myślałem że otrzymam zasiłek po ustaniu zatrudnienia.Zas ZUS stwierdził że posiadalaem stosunek pracy umowy zlecenie i nie otrzymam zasiłku. Jestem osobą bardzo chorą która nie.myslala o drugim stosunku pracy gdyż znalazłem się w Szpitalu i po mam zwolnienie do tej pory i nigdzie nie pracowałem od czasu pobytu w Szpitalu to jest 26.1.2018r
Bardzo Proszę o pomoc Leszek

#27 AnTo

AnTo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 06 luty 2019 - 15:55

No a jak my mamy ci pomóc.

W czasie zwolnienia nie wolno pracować, a ty miałeś umowę zlecenia dlatego ZUS odmówił wypłaty.

#28 Guest_Leszek

Guest_Leszek
  • Goście

Napisano 06 luty 2019 - 16:02

Czy jest możliwość odwołania się od tej decyzji?

#29 Guest_Leszek

Guest_Leszek
  • Goście

Napisano 06 luty 2019 - 16:07

Byłem i jestem na zwolnieniu do tej pory nie jestem w stanie podjąć pracy czy istnieje jakaś forma odwołania jeśli ktoś nie był w stanie zakończyć ustnie umowy, nie pobieralem żadnych dochodów na zwolnieniu z umowy zlecenia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy