Skocz do zawartości

Zdjęcie

Własny biznes internetowy

wróć do serwisu Moja Firma 34 odpowiedzi w tym temacie

#1 PawMar

PawMar

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 28 maj 2013 - 16:37

Witam Was,Już od jakiegoś czasu coraz powazniej wraz ze znajomym myślimy o założeniu sklepu internetowego. Sklep w zamyśle miałby profil sportowy, czyli zajmowął się sprzedażą internetową szerokiej gamy produktów sportowych, jak również posiadał artykuły dotyczące różnych eventów sportowych, ciekawostek ze świata sportu i nauki itp. Coś na wzór strony www.adrenaline.pl Jednak mimo że myślimy o tym poważnie, to wciąż nie znamy odpowiedzi na jedne z najważniejszych pytań. Zatem byłbym wdzięczy, gdyby któs z Was udzielił nam przynajmniej przybliżonej odpowiedzi ilo to będzie nas kosztować na samym początku, tzn. zlecenie stworzenia strony informatykowi, koszty związane zropoczęciem działalności (koszty wpisów do urzędu), koszty księgowości oraz inne koszty, na które nalezy zwrócić uwagę na samym początku. Jeżeli wąytek ten zobaczy jakaś osoba, która miała styczność z tego rodzaju biznesem, to również byłbym wdzięczyny, gdyby coś więcej o nim powiedziała tak od kuchnii, czyli np. oceniła łatwość jego prowadzenia. Pozdrawiam!

#2 Guest_Pawel039

Guest_Pawel039
  • Goście

Napisano 23 listopad 2015 - 08:45

Nie wiem czy pytanie aktualne, ale jak dla mnie pomysł bardzo dobry. Może już wystartowałeś z tym sklepem? Jeśli tak to miałbym kilka pytań, bo planuje otworzyć coś swojego. Myślałem o sklepie internetowym z elektroniką

#3 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 23 listopad 2015 - 09:13

A jaki system płatności macie w swoich sklepach? Przelewy24, Dotpay czy jeszcze coś innego?

#4 Elektrix

Elektrix

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 grudzień 2015 - 15:25

2 lata temu podobne zlecenie wykonywała dla mnie firma a więc mam pewne pojęcie. Ogólnie wyceny są bardzo różne i te zaniżone biorą się z faktu niewiedzy zleceniobiorcy a te zawyżone bazują na niewiedzy zleceniodawcy. Należy zatem być ostrożnym bo można zarówno dostać ofertę za 1500 jak i za 100 000 i to nie będzie zaskoczeniem - ja właśnie taki zakres cenowy uzyskałem z ofert 10 firm. Ja zdecydowałem się na ofertę firmy która wyadawała się profesjonalna i nie naciągała. Wydałem razem na cały projekt 8000 zł. Co do samej firmy i jej założenia to jeżeli ma to być jednoosobowa działalność gospodarcza to bodajże w urzędzie skarbowym 200-300 zł + co miesiąc zus (początkowo uglowy a więc gdzieś 450 zł) + księgowość 100-200zł choć jak ktoś ogarnięty to może sam księgować . Jeżeli spółka to przy z o o kapitał musi być zakładowy min. 5000 + koszta założenia (w okolicach 1000) i droższej księgowości bo to już nie KPiR. No i oczywiście musisz się zabezpieczyć w jakiś kapitał na inwestycje w produkty to raz a dwa w reklamę. Jeżeli nie zainwestujesz w reklamę przy najmniej 500 do 1000 zł by prowadzić minimalną kampanię reklamową w internecie to przez rok nie będziesz praktycznie istniał w sieci.

#5 oxana

oxana

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 04 luty 2016 - 17:51

Obecność w sieci jest kluczowa i to w przypadku niemalże każdego biznesu, w końcu większość z nas szuka informacji na temat produktów i usług w Internecie. Gdy prowadzimy e-biznes, warto zapoznać się z platformą https://serwersms.pl- jest to system przeznaczony do wysyłki wiadomości sms, ma wiele zastosowań i wysoką skuteczność. Oczywiście trzeba wiedzieć w jaki sposób wdrożyć takie działania.

#6 mono6

mono6

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 10 luty 2016 - 11:57

Wydaje mi się, że biznes w internecie w dzisiejszych czasach to dobry pomysł, z roku na rok wszelaka sprzedaż w internecie rośnie w zaskakującym tempie. Sama widzę po sobie, że kiedyś bardzo sceptycznie podchodziłam do tej formy zakupów a dziś już coraz częściej kupuję on-line. Ważne aby odpowiednio stworzyć stronę internetową czy sklep (zajrzyj sobie tutaj: https://www.nazwa.pl/ ) Dobrze zrobiona strona to wizytówka firmy!

#7 drumstein

drumstein

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 luty 2016 - 22:48

Może coś zwiazanego z YT. Jakies filmiki.

Nie możesz zabronić ptakom smutku krążyć nad twoją głową, ale możesz nie dopuścić do tego, by uwiły gniazdo w twoich włosach.

#8 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 94 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 01:27

Czy ktoś z Was korzysta z powiadomień sms w swoich sklepach internetowych?

#9 dwoset

dwoset

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 13 marzec 2016 - 23:46

Sklepów internetowych jest już od groma, na allegro konkurencja. W zasadzie to szedłbym inną drogą niż handel.

Dobre i tanie chwilówki na 60 dni bez formalności.

#10 Skrzypek9

Skrzypek9

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 00:40

Prędzej coś na YT jakieś smieszne filmiki czy porady. Można na tym zarobić.

Z rodzicami można wygrać tylko cierpliwością.

#11 Mazer

Mazer

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 14:10

Obecnie gdy w Polsce obserwuje się coraz większy odsetek ludzi uprawiających sport i ceniących zdrowy tryb życia to akurat sklepy internetowe z sprzętem sportowym mają rację bytu

#12 Ela111

Ela111

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 10:13

sklepy internetowe są teraz bardzo popularne, tylko najpierw trzeba wymyślić konkretny pomysł co sprzedawać, bo w dzisiejszych czasach w internecie jest wszystkiego pełno i ciężko się będzie wybić

#13 semtime.pl

semtime.pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 marzec 2016 - 18:07

@Ela111 - dlatego zainteresowanym rozpoczęciem działalności związanej ze sprzedażą online sugeruje skupienie się na dobrym marketingu. Minęły już czasy kiedy mówiło się, że da się zarobić na allegro czy e-sklepie z byle jaką odzieżą, bez przeznaczania środków na reklamę. Klienci często kupują drożej, ale w renomowanych sklepach.

Profesjonalne prowadzenie i optymalizacja kampanii Google AdWords.

Zapytaj o możliwości reklamy dla Twojej firmy i odbierz kupon na kliknięcia o wartości 250zł na - http://semtime.pl

#14 tomika

tomika

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 14:07

Ja też myślę o czymś takim, siedzę teraz w domu z dziciakami więc myślę, że taki internetowy sklep bym mogła jakoś ogarnąć:) Pomyślałam o sklepie z odzieżą damską bo to chyba kobiety najczęściej kupują w internecie. Zaopatrywać bym mogła się w hurtowanich internetowych, np: http://larado.pl/kur...e-damskie-hurt/ więc nawet po towar nie trzeba będzie jeździć. Myślę o tym intensywnie a jaka jest Wasza opnia na ten temat?

#15 Donkey77

Donkey77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 19:42

A jaki system płatności macie w swoich sklepach? Przelewy24, Dotpay czy jeszcze coś innego?

U mnie jest Dotpay. O ile nie jestem w błędzie Dotpay jest najbardziej popularnym systemem płatności. 

Gdy ktoś pozostaje w tyle, ma to swoje przyczyny.

#16 Guest_Kaleni

Guest_Kaleni
  • Goście

Napisano 26 maj 2017 - 10:13

U mnie jest Dotpay. O ile nie jestem w błędzie Dotpay jest najbardziej popularnym systemem płatności. 

U mnie też dotpay, jestem bardzo zadowolony, klienci z tego co wiem również. Wszystko działa idealnie no i prowizje dla nich są na niższym poziomie niż u konkurencji. I w sumie znajomi głównie, z tego co wiem przynajmniej, też jadą na dotpayu i też im wszystko sympatycznie działa

#17 frankky

frankky

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 31 maj 2017 - 09:49

Wydaje mi się, że biznes w internecie w dzisiejszych czasach to dobry pomysł, z roku na rok wszelaka sprzedaż w internecie rośnie w zaskakującym tempie. Sama widzę po sobie, że kiedyś bardzo sceptycznie podchodziłam do tej formy zakupów a dziś już coraz częściej kupuję on-line. Ważne aby odpowiednio stworzyć stronę internetową czy sklep (zajrzyj sobie tutaj: https://www.nazwa.pl/ ) Dobrze zrobiona strona to wizytówka firmy!

Tylko nie zamawiajcie sobie sklepów w usługach oferowanych przez nazwa home itp pozniej macie problem przy konfiguracji bo nie macie pełnych dostępów do wszystkich plików systemu i serwera... najlepiej zapłacić za hosting i na nim zlecic zbudowanie sklepu internetowego doświadczonym firmą.. to ma ogromne zalety przy poźniejszej optymalizacji i promowaniu sklepu 

#18 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 14:40

też mi się wydaje, że hosting serwera zrobiony jak należy to jest absolutna podstawa, nie są to jakieś zawrotne kwoty a ma się spokój przynajmniej, Sprint Data Center  warto sobie sprawdzić bo i jakościowo i cenowo można na nich polegać, a przy internetowym biznesie nie można stawiać na byle co 

#19 karina87

karina87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 09:04

Jak chcesz prężnie działać w internecie to polecam Ci jeszcze dobry pakiet internetu, najlepiej przez światłowód. Teraz taką ofertę ma m.in Inea, a na ich stronie http://speedtest.inea.pl/ sprawdzisz sobie jak szybki jest obecnie Twój internet.

#20 Guest_zebnitt

Guest_zebnitt
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2017 - 09:59

U mnie dotpay, zdecydowałem się na niego już na starcie sklepu i sprawdza się znakomicie. I nawet mi przez myślę nie przechodzi, żeby szukać innych rozwiązań. Nie dosć, że cenowo (prowizje itd.) wygląda bardzo przyjemnie, to jeszcze technicznie zero problemów. No i klienci mają do niego zaufanie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych