Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypłata ekwiwalentu za urlop

wróć do serwisu Kadry 178 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8176 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 październik 2013 - 21:34

Pracodawca powinien naliczyć i wypłacić ekwiwalent za zaległy urlop wypoczynkowy w ostatnim dniu zatrudnienia czyli w dacie rozwiązania umowy o pracę.W świadectwie pracy należy sprawdzić punkt odnośnie wykorzystanego urlopu wypoczynkowego.napisz pismo do pracodawcy o wypłacenie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy wraz z odsetkami ustawowymi od dnia wymagalności czyli od następnego dnia po rozwiązaniu umowy o pracę.należy to wysłać listem poleconym za zwrotnym poświadczeniem odbioru,aby mieć ewentualny dowód do sądu pracy.

#22 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 07 październik 2013 - 19:32

Witam Dołączona grafika jestem zatrudniona na cały etat... z poprzedniego roku zostało mi kilka dni urlopu... nie wykorzystalam go do konca poniewaz poszlam na zwolnienie lekarskie z powodu ciązy i obecnie jestem na zasilku macierzynskim, wiem ze pracodawca powinien zaplacic za niewykorzystany urlop do konca wrzesnia... czy w moim przypadku tez? czy moze mi przelozyc ten urlop na nastepny rok?

#23 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8176 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 październik 2013 - 20:06

Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy jest wypłacany pracownikowi tylko w przypadku zakończenia lub rozwiązania umowy o pracę.W tym przypadku umowa się nie zakończyła i urlop wypoczynkowy możesz wykorzystać po zakończeniu urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego.Urlop wypoczynkowy przedawnia się po trzech latach czyli urlop za rok 2012 przedawni się we wrześniu 2016 roku.

#24 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 08 październik 2013 - 18:08

witam jestem w takiej sytuacji mam  7 zaległego urlopu z roku 2012 roku  oprócz tego nie wykorzystałam ani jednego dnia  obecnie przysługujacego mi urlopu w tym roku kalendarzowym jestem obecnie na chorobowym ciążowym do pracy nie wróce ani po macierzyńckim poniewaz bede zmuszona pójśc na urlop wychowawczy obawiam sie że mój urlop z roku 2012 przepadnie mi ...czy ja nie mogę żadac od pracodawcy ekwiwalentu za  niewykorzystany urlop z 2012 roku ?

#25 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8176 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 październik 2013 - 18:53

Ekwiwalent za niewykorzystany  urlop wypoczynkowy wypłaca się tylko i wyłącznie w przypadku zakończenia stosunku pracy.W innych przypadkach urlop należy wykorzystać.Urlop wypoczynkowy przepada po trzech latach.Będziesz mogła wykorzystać cały należny urlop wypoczynkowy po wykorzystaniu urlopu rodzicielskiego,przed pójściem na urlop wychowawczy.Na pewno się przyda.

#26 Guest_damian

Guest_damian
  • Goście

Napisano 07 listopad 2013 - 23:00

witam....mam problem z obliczeniem ekwiwalentu za urlop.Netto zarabiam 1846,51zł Urlopu pozostało mi 11 dni.Ile należy mnie się za te dni oraz jak oblicza się ekwiwalent za urlop bo na necie tylko formułki.Prosiłbym o wyjaśnienie...dziekuje i pozdrawiam

#27 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8176 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 listopad 2013 - 23:27

Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy wylicza się z trzech miesięcy .Tak wyliczoną średnią dzieli się przez wskaźnik,który obowiązuje w tym roku kalendarzowym czyli 20,92 - otrzymujemy kwotę za jeden dzień ekwiwalentu brutto.Ta kwotę należy pomnożyć przez ilość dni należnego ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy.

#28 Guest_damian

Guest_damian
  • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 05:17

A czy do ekwiwalentu wlicza się premie która jest stała co miesiąc ??? 1846,51 zł w tym premia 400zł to wtedy ja także wliczam???ekwiwalent obliczam na podstawie płacy Netto czy Brutto???Oraz czy dni na poszukukiwanie pracy także wlicza się do ekwiwalentu???Mam umowę stałą i przysługuje mi 3 dniWdzięczny byłbym za odpowiedz....pozdrawiam

#29 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 08 listopad 2013 - 07:43

1. Tak wliczamy premię

2. Brutto 

3. Pracownik, z którym pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem (co najmniej 2-tygodniowym), ma prawo do płatnych dni wolnych na poszukiwanie pracy. Jeżeli nie zostaną one wykorzystane, nie będzie za nie przysługiwał ekwiwalent.

#30 Guest_dagmara

Guest_dagmara
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 22:32

witam,

mam pewnę wątpliwości ponieważ pracodawca wypłacił mi ekwiwalent za urlop w wysokości 300zł, pracowałam do 27.09 i teraz były już szef prosi mnie żebym podpisała listę płać za październik (kwota na liście płać  jest równa wysokości wypłaconego ekwiwalentu za niewykorzystany urlop) mam podpisać?

#31 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13251 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 listopad 2013 - 22:36

[font="georgia, serif;"]A skąd mamy wiedzieć czy masz ją podpisać ?[/font]

[font="georgia, serif;"]Przecież nawet nie napisałaś jakie miałaś wynagrodzenie ani za ile dni ten ekwiwalent.[/font]

#32 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8176 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 listopad 2013 - 22:42

Jeżeli lista płac jest zgodna z kwotą,którą otrzymałaś faktycznie,to należałoby listę podpisać.Jeżeli pytasz,czy to jest poprawnie wyliczona kwota,to za mało szczegółów.

#33 Guest_dagmara

Guest_dagmara
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 22:48

nie chodzi mi o to ile kasy dostałam a ile powinnam dostać, w tej kwesti dogadałam się już z byłym pracodawcą.. Chodzi mi o to że w fimie x pracowałam do 27.09, początkiem października dostałam świadectwo pracy i  tam też jest napisane że otrzymałam ekwiwalent za niewykorzystany urlop, wtedy też podpisałam listę płac za 09. teraz  były szef mnie prosi żebym podpisała listę płac za 10 (kiedy już tam nie pracowałam, dodam że od 30.09 mam już umowę w innej firmie)

#34 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13251 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 listopad 2013 - 22:55

[font="georgia, serif;"]skoro dostałaś ten ekwiwalent i wcześniej nie kwitowałaś jego odbioru to myślę, że powinnaś się podpisać o ile dostałaś pieniądze w październiku[/font]

#35 Guest_dagmara

Guest_dagmara
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 23:02

pieniądze dostałam w 10 ale ok dzięki za pomoc

#36 Guest_gucio

Guest_gucio
  • Goście

Napisano 28 listopad 2013 - 08:15

czesc, mam podobna sytuacje z tym że dali mi dodatkowo do podpisania rmue za ten miesiąc w którym już nie pracowałem, jest tam ujęte że wypłacono mi ekwiwalent za urlop

#37 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 28 listopad 2013 - 17:33

Jak nie wypłacono to nie podpisuj. Zresztą pracodawca nie ma obowiązku wydawania rmua co miesiąc tylko zbiorcze.

#38 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13251 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 listopad 2013 - 22:31

czesc, mam podobna sytuacje z tym że dali mi dodatkowo do podpisania rmue za ten miesiąc w którym już nie pracowałem, jest tam ujęte że wypłacono mi ekwiwalent za urlop

[font="georgia, serif;"]no i jaki masz problem guciu ?[/font]

#39 Guest_gucio

Guest_gucio
  • Goście

Napisano 28 listopad 2013 - 23:03

[font="georgia, serif;"]no i jaki masz problem guciu ?[/font]

ok pieniadze dostałem liste płac mogę podpiać, ale co z rmuła? nie chce mieć później problemów z zusem, rmuła jest wystawiona za miesiac w którym już tam nie pracowałe... jestem laikiem w tych sprawach:)

#40 Guest_gucio

Guest_gucio
  • Goście

Napisano 28 listopad 2013 - 23:04

ok pieniadze dostałem liste płac mogę podpiać, ale co z rmuła? nie chce mieć później problemów z zusem, rmuła jest wystawiona za miesiac w którym już tam nie pracowałe... jestem laikiem w tych sprawach:)

chcą żebym tą rmułe podpisał...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych