Skocz do zawartości

strój księgowej

wróć do serwisu Księgowość 58 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mala

Guest_mala
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2010 - 11:45

Może troche nie na temat ale.. Zaczynam prace w kancelarii podatkowo-księgowej i zastanawiam sie nad strojem do pracy. Tam ponoć ubierają sie róznie, ale lepiej wyglądać profesjonalnie. Czyli koniecznie żakiet/ koszula? Jak jest u Was?

#2 Guest_ona1

Guest_ona1
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2010 - 11:49

Na pewno stonowane kolory, jakieś beże, szarości, chociaż dodatki czerwieni nie zaszkodzą :)Często koszula ale eleganckie sweterki też wyglądają ładnie. I polecam nosić często spódnicę :)

#3 Guest_do ona1

Guest_do ona1
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2010 - 11:56

Jestes już chyba w podeszłym wieku co? :-)

#4 Guest_mala

Guest_mala
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2010 - 12:02

Ja mam 30 i do tej pory nosiłam się bardziej młodziezowo i stąd moje pytanie

#5 Guest_hmm

Guest_hmm
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2010 - 12:05

beże???,szarości????zgorzkniałe,ponure i smutne,,,,,elegancka kobieta to wyraziste kolory,czerń,biel,granat,,,

#6 Guest_ona1

Guest_ona1
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2010 - 12:05

hahaa nie nie jestem. Dlaczego tak sądzisz? Takie spokojne kolory wyglądają profesjonalnie :) A o takie się pytała. I spódniczki na prawdę wyglądają elegancko. Przecież nie pójdzie do pracy w legginsach z lateksu? ;> ;p

#7 Guest_ona1

Guest_ona1
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2010 - 12:07

No przecież napisałam, że dodatki czerwonego nie zaszkodzą...... Ale zgadzam się granat, czerń, biel też wygląda elegancko.

#8 Guest_hmm

Guest_hmm
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2010 - 12:11

~mala,ja mam 50 i ubieram rurki,szpileczki i czuję się młodo,to Twoja sprawa i rzecz gustu,ubieraj się tak,abyś czuła się dobrze,wygodnie i elegancko,miłej pracy:)

#9 Guest_księgowa

Guest_księgowa
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2010 - 17:10

Wszystko zależy od miejsca w którym pracujemy i jeszcze od przyjetych tam zwyczajów,więc dobrze najpierw zrobić "wywiad" żeby nie było wpadki.~hmm - gdybym do pracy w ministerstwie ubrała się (jestem gł.księgową) w rurkinapewno wyladowałabym na odpowiedniej rozmowie u przełozonego-dyscyplinującej

#10 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2010 - 09:27

To chyba jednak nie tyle jest sprawą gustu (chociaż też),ale norm i zwyczajów w danym miejscu pracy.Co z tego,że ubiorę się "z gustem" kiedy w mojej "firmie" wszyscy noszą "mundurki" typu kostium czy garnitur w stonowanych kolorach,a mało tego jest ograniczenie w ilosci bizuterii,a nawet to ze należy nie paradować z gołymi nogami (bez pończoch,czy rajstop) ani w odkrytych butach.Więc jesli ktoś lubi ekstrawagancje i woli rurki,leginsy czy topy na ramiączka,leginsi i inne takie BY CZUĆ SIĘ MŁODO no to raczej niech poszuka miejsca pracy gdzie jest na to tolerancja

#11 Guest_No to współczuje

Guest_No to współczuje
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2010 - 11:14

wam :-)

#12 Guest_Dt

Guest_Dt
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2010 - 15:59

Nie szata zdobi człowieka

#13 Guest_Wn/Ma

Guest_Wn/Ma
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2010 - 16:13

ale... człowiek szatę :)))

#14 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2010 - 16:19

Stosowny strój od stóp do główElegancki garnitur dla mężczyzn i kostium dla kobiet obowiązuje w większości branż jako odpowiedni strój biznesowy. Kolorystycznie dobrana, jasna koszula z naturalnego włókna lub odpowiednia bluzka dopełniają całości. Mężczyźni nie powinni nosić jasnych krawatów do ciemnych koszul, ponieważ często nie wygląda to zbyt poważnie. To samo dotyczy kolorowej muchy. Zasady ubierania się mężczyzn sukcesu zawodowego wciąż są na ogół bardziej konserwatywne, niż można by sądzić....://etykieta-w-biznesie.wieszjak.pl/dobry-wizerunek/217918,Stosowny-stroj-od-stop-do-glow.html

#15 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2010 - 09:46

Pewnie,że nie szta zdobi człowieka.....ale spróbujcie iść na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko księgowej np. dresie,albo w stroju pani z trasy tirów...:)

#16 Guest_Dt

Guest_Dt
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2010 - 09:58

To zależy też kto przeprowadza tą rozmowę.

#17 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2010 - 11:40

~Dt bajki pleciesz!!! A kto może przeprowadzać taką rozmowę?Przecież ~Agnieszka napisała "na stanowisko księgowej"Nie do burdelu w charakterze dziewczyny pracujacej!!!!!!!!!! Ani do firmy sprzatajacej w charakterze personelu konserwatora powierzchni płaskich!!!!!

#18 Guest_no Ewcia ciebie to juz sobie wyobrażam

Guest_no Ewcia ciebie to juz sobie wyobrażam
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2010 - 11:51

w tym stroju księgowej:-) Jesteś pewnie niezła zołzą w pracy i co gorsze w domu.Wnioskuje to oczywiście po twoim drącym się tonie.

#19 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2010 - 11:54

Bo jak kto d...ek i czytać ze zrozumieniem nie potrafi a swoje 7 głupich groszy wtyka to tylko w łeb zdzielić a nawet krzyk na nic się nie zda!!!!!!!!!!!!!!Gdybym krzyczała to litery cepku byłyby duże :)))

#20 Guest_fdbgfb

Guest_fdbgfb
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2010 - 12:52

no wiadomo, ze w dresie to raczej nie wypada, ale czemu od razu zakiet na sztywniaka?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych