Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak prawidłowo zaplanować dyżur pracownika

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516690 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 09:17

Pracodawca, planując długość dyżuru, musi brać pod uwagę wymiar czasu pracy pracownika w danym dniu. Dodatkowo, aby uniknąć błędów, musi także pamiętać o przestrzeganiu granic dobowego odpoczynku. Powrót do artykułu: Jak prawidłowo zaplanować dyżur pracownika

#2 Guest_mart

Guest_mart
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2012 - 09:17

Czy dzień pracy może rozpocząć się dyżurem?np. pracownik pełni w poniedziałek dyżur domowy pod telefonem od 6.00 -10.00 od 11.00 do 19.00 pełni pracę w miejscu pracy.Czy dyżur może rozpoczynać dobę pracowniczą?

#3 Guest_Kaks

Guest_Kaks
  • Goście

Napisano 29 październik 2016 - 06:20

Strono kadry.infor. Piszecie bzdury!!! W pierwszym przykładzie dyżur w porze nocnej jest nielegalny a w drugim już legalny??? Co jeżeli pracuję w sobotę do 20-tej potem nam dyżur do 1szej w nocy i w poniedziałek rano idę do pracy i nikt nic nie zrobi mojemu pracodawcy za łamanie prawa. Brak rozpisania przez pracodawcę grafiku dyżuru umywa jego ręce z jakejkolwiek odpowiedzialności. MASZ BYĆ I KONIEC! Definiuje to się tak: zjawisko społeczne, którego istotą jest stosunek zależności, polegający na tym, iż pewna grupa ludzi stanowi przedmiot własności innych osób, grup ludzi lub instytucji, mogących nimi swobodnie rozporządzać. To zjawizko zostało poniekąd zakazane przez Ligę Narodów w 1926. Mam nadzieje, że tworząc obecnie nowy kodeks pracy wykreślą z niego niewolniczy dyżur.

#4 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2019 - 11:24

Duzur pod telefonem w domu pozostając do dyspozycji pracodawcy i mając się stawić w zakładzie pracy na jego wezwanie zobowiązuje mnie do pozostawania w gotowości. Ogranicza mój czas wolny. Dlaczego więc dyżur ten jest bezpłatny.? Uwazam że za ten czas należy mi się wynagrodzenie!

#5 Guest_IM

Guest_IM
  • Goście

Napisano 08 listopad 2020 - 09:21

Czy można pełnić dyżur od 19:00 do 7:00 i nie zejść z dyżuru tylko zostać na czas pracy w ciągu dnia do 14:35? czyli dyżur od 19 do 14:35 dnia następnego?

#6 Guest_IM

Guest_IM
  • Goście

Czy można pełnić dyżur od 19:00 do 7:00 i nie zejść z dyżuru tylko zostać na czas pracy w ciągu dnia do 14:35? czyli dyżur od 19 do 14:35 dnia następnego?

#7 Guest_iza

Guest_iza
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych