Skocz do zawartości

system enova??

wróć do serwisu Księgowość 95 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 29 marzec 2017 - 09:40

No i to jest niestety ból w przypadku wszystkich programów, których nie wdraża producent. Zawsze trzeba szukać w morzu partnerów i potem w przypadku jakichś błędów w programie czy zmian trzeba bawić się w "głuchy telefon"  - my zgłaszamy partnerowi, partner producentowi itd. A to przekazywanie informacji trwa i trwa, a dodatkowo niejednokrotnie zmienia sie sens całej sprawy... Przerabialiśmy to z poprzednim systemem. Dlatego teraz mamy system wdrażany przez producenta ERP SyKOF

To chyba trochę zależy od podejścia samego Partnera i jego pozycji w firmie enova. Wiadomo, że są partnerzy... i partnerzy partnerów ...i jeszcze ich partnerzy. Często pracują tam ludzie z łapanki, którzy o samym programie wiedzą mniej niż my sami. Stażyści i studenci - takich mi przysłali właśnie do zebrania danych do analizy przedwdrożeniowej. Pogoniłem "PARTNERÓW" czym prędzej. Wdrożenie enova zrobiła mi duża ogólnopolska firma Partnerska i problemów nie miałem - cenowo podobnie. Warto dobrze prześledzić, poczytać referencje, rekomendacje, nawet dopytać u samego producenta którą firmę polecają. Jeśli ktoś jest zainteresowany podam namiary na firmę, która robiła u mnie wdrożenie, ale priv. martinlaminos@gmail.com

Marek 

#82 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2017 - 01:26

Polecam wszystkim program Standard ERP firmy HansaWorld - czytelny, bardzo elastyczny i posiadający bardzo szeroki wachlarz możliwości konfiguracyjnych dedykowanych pod potrzeby użytkownika - pracuje na tym programie od 17 lat - POLECAM !!! Dodatkowym atutem jest sposób instalacji i bardzo małe wymagania systemowe oraz łącza internetowego - w przypadku oddziałów poza siedziba farmy (bez problemu działało na modemach)...  

#83 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 20:49

Czy ktoś pracuje w chmurze na enova365? Podzieli się ktoś opinią? Zastanawiam się nad zmianą systemu i rozpoczęciem pracy w chmurze-  2 oddziału BR. Jak to się sprawdza. Będę wdzięczna za informację.

#84 e-biznes

e-biznes

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 07:39

Dla biur z kilkoma oddziałami to dobre rozwiązanie, bo można pracować na jednej bazie, no i nie jesteśmy przywiązanie do jednego komputera. 

Najważniejsze pytanie to czy praca na własnej chmurze czy na infrze dostarczonej. Domyślam się, że to drugie, bo które małe/średnie biuro będzie w stanie samo uciagnąć bazę serwerową??

NA stronie enova są 3 dostawcy chmury https://www.enova.pl...nerskie/chmura/

Najdłużej tę usługę chyba oferuje KOMAKO http://erp-enova.pl/...komako-asp.html

#85 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2018 - 23:51

Wiele biur rachunkowych korzysta z Enovy i importuje do niej dokumenty z innych systemów ERP

#86 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 26 luty 2019 - 13:33

bardzo dobry, intuicyjny, wszystko jasno i przejrzyście

#87 konrad-lorenc

konrad-lorenc

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 luty 2019 - 12:28

ja jeszcze moglbym polecic inny program Systim, ktory bardzo duzo funkcjonalnosci ma i jest prosty w obsludze i calkiem przyejmny interfejs ma. Zona prowadzi dzialalnosc i prowadzi na nim firme i jest bardzo zadowolona, moze komus tez sie spodoba i przyda wiec daje link www.systim.pl

#88 Guest_Hieronim

Guest_Hieronim
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2019 - 10:00

Ten system to po prostu PADACZKA. Ciągłe aktualizacje po których przestają działać nawet proste rzeczy bo ktoś zmienił funkcjonalność, ale dlaczego - nie wiadomo. Jakiś czas temu wyszukiwania dowolnych fraz dokonywało się za pomocą znaku %, po czym weszła aktualizacja i przestało to działać! Okazało się że zaczęło działać po znaku: *. Rozliczanie zamówień czy delegacji - nagle po aktualizacji przestały w momencie zapisywania zamyka się okno - funkcja zapisz, dubluje teraz klawisz zapisz i zamknij.

Takich świetnych aktualizacji jest w roku czasem kilkanaście.

Ten program chyba jest rozwijany na szybko na kolanie z typowym krajowym podejściem blacharza stodolnika - spachla szpacha, zalepić zaklajstrować itp...

#89 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2461 postów

Napisano 14 sierpień 2019 - 06:21

Odpalcie sobie test Berberis - nawet wersja Minima działa spoko. Ogólnie w tym oprogramowaniu macie w zasadzie wszystko, co istotne, musicie tylko każdy element dopasować jakoś z głową. Akurat pod tym względem nie ma żadnych problemów. Siadacie przy liście funkcji i analizujecie, co jest wam potrzebne. Jeśli we właściwy sposób wszystko dobierzecie, to będziecie zadowoleni. Powodzenia. 

#90 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 październik 2019 - 14:47

Ja tylko wiem, że enova365 gwarantuje wyliczenie listy płac w 1 minutę, co do tej pory trwało ok 6h. Opinie są różne, ale wszystko zależy od przygotowania się na zmiany. Wiadomo jest, że to proces długofalowy, jednak wdrożenie tego systemu jest o wiele szybszym procesem niż innych systemów ERP. Polecam firmę Centrum Wdrożeń Informatycznych Sp. z o.o. mają świetne podejście do swoich klientów, ale przede wszystkim sprawnie konfiguruje moduły a komunikacja na poziomie serwisu już po wdrożeniu systemu jest nieoceniona. Polecam.

#91 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2461 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 07:16

Jest Berberis. Przetestujcie. Funkcji bardzo dużo, ale też wiele zależy od wybranej wersji. Zatem to kwestia taka, jakie rozwiązanie sobie dopasujecie. Zrobicie to z głową, to będą efekty. Tylko to wszystko musi być przemyślane. Nasze doświadczenia z tym rozwiązaniem są wyłącznie pozytywne. A wasze? 

#92 Sław0mir

Sław0mir

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 marzec 2020 - 13:38

Polecam program Weaver wms - posiadają integrację m.in. z Sonet Enova, Insert Subiekt, Exact, Symfonią, Shoperem, Magneto, Shoplo, Presta Shopem oraz z takimi firmami kurierskimi jak DPD, GLS, UPS, SuuS, GEL czy Raben .  Program naprawdę warty polecenia, myślę że cena bardzo przystępna patrząc na konkurencję. 

#93 Dami4an

Dami4an

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 lipiec 2020 - 12:25

Ja też mogę z pewnością polecić system Weaver Software. Super opcja nikt w firmie nie narzeka, nie ma żadnych błędów. Tu są integracje: https://weaversoft.p...azynowy/dodatki

#94 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2461 postów

Napisano 15 lipiec 2020 - 06:20

A porównywałeś z Berberis? Wiesz, jakie są różnice? Bardzo duże. Warto poświęcić na to chwilę, bo naprawdę można wiele zyskać. Nie sugeruję, jak dużo, ale spoko. No i kluczowe jest takie dopasowanie funkcji, żebyście widzieli ich efekty. Na pewno nic od razu - będzie odpowiedni system, to też będą zmiany na plus. 

#95 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2020 - 13:55

Użytkuję już 6 lat, przez 5 nie było problemów. W tym roku już dwa razy pojawił się błąd otwarcia bazy. 1 grudnia bez problemów a 7 grudnia nie mogłam pracować. Już 2 dzień czekam na odzew partnera enovy.

#96 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 573 postów

Napisano 25 luty 2021 - 23:07

Tutaj zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na Ksiegowosc24 https://ksiegowosc24...ra-vat-program/ wersję Faktura VAT 2021 STANDARD. Zdecydowanie uważam, że to bardzo dobry kierunek jeśli chodzi o program do fakturowania. Przede wszystkim stabilny w swoim funkcjonowaniu, posiada wszystkie potrzebne funkcje dla naszego biznesu ale też sama cena licencji jest naprawdę ok. My na początku woleliśmy się upewnić, czy zda egzamin dlatego wybraliśmy wersję próbną na miesiąc za darmo. Po tym okresie zdecydowaliśmy się właśnie przy nim pozostać. Mam nadzieję, że podejmiecie dobrą decyzję dla swojej księgowości i dobrych decyzji życzę na nowy rok. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych