Skocz do zawartości

system enova??

wróć do serwisu Księgowość 84 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_wm

Guest_wm
  • Goście

Napisano 27 luty 2012 - 14:53

Właśnie wrażamy program Enova (od stycznia 2012) -handel,księgowość i kadry. jesteśmy dość duża firmą hanlowo-usługową. Nie wiem czy to jest kwestia firmy wrażajacej program-ale generalnie jesteśmy potwornie rozczarowni tym programem. Moddól księgowy jest słabo czytelny-wprowadzanie np raportów kasowych to droga przez mękę-aż nie chce się wierrzyć ,że to taki nowoczesny progam. W tym programie ponoć nie można ksiegować kasy przez konto 300-rozliczenie zakupu-bo się nie da. wWzystko musi być na kontrachentach. Musileliśmy dla potrzeb progamu zmienić plan kont w firmie Progam kadrowy dobi staszne byki-musimy wszystko sprawdzać w starym programie kadrowym. Może to kwestia firmy wdrażajacej.

#42 Guest_enova

Guest_enova
  • Goście

Napisano 27 luty 2012 - 17:33

Ktos wie jak dodac aktualny kurs euro na dowolny wydruk w enova?Na tym forum najprawdopodobniej bylo rozwiazanie ale autor je usunal (czemu?)www.goldenline.pl/forum/2210209/dodanie-kursu-waluty-na-wydruku-pz

#43 Guest_DDD

Guest_DDD
  • Goście

Napisano 28 luty 2012 - 17:26

Zakłądam działalność gosp która będzie się zajmować sprzedażą rzeczy np artykuły gospodarstw domowych,(sztućce, szklanki itp..)w której występuje dużo pozycji tych artykułów i moje pytanie brzmi czy Enowa to program do takiej sprzedaży czy są jakieś problemy z tym programem ?? czy wiesza się itp ??

#44 Guest_Miśka

Guest_Miśka
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 15:43

wg mnie to bedziesz potrzebowac programu do obslugi magazynu i sprzedazy czyli np. http://www.ceneo.pl/12464260no i ew. programu ksiegowego do tego chyba ze zlecisz ksiegowosc do biura rachunkowego - co w sumie polecam dla DG

#45 vakspl

vakspl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWrocław, Kraków, Nowy Sącz

Napisano 20 wrzesień 2013 - 22:03

Pytaniem jest to czy reszta ich systemu jest porownywalna chocby z Symfonia lub innym system. Chcialbym opinie osoby ktora zna takie systemy.

Pytaniem jest to czy reszta ich systemu jest porownywalna chocby z Symfonia lub innym system. Chcialbym opinie osoby ktora zna takie systemy.

Porównanie Symfonii z enovą to temat, któremu mógłbym poświęcić kilkunastostronicową broszurę. Używałem Symfonii przez pięć lat, wykonalem kilkadziesiąt wdrożeń w róznych firmach i miałem wystarczająco dużo powodów, które motywowały mnie do szukania innego rozwiązania. W 2004 roku bez najmniejszych sentymentów przesiadłem się na enovę i to była moja najlepsza decyzja biznesowa w mej karierze. Dodam, że w branzy IT jestem obecny od końca lat osiemdziesiątych zeszłego tysiąclecia. Więcej informacji znajdziecie na mojej stronie prawie w calości poświęconej systemowi ERP enova. Podloże mej decyzji jest dość szeroko opisane na http://vaks.pl/historia-vaks-pl.html

Tu zaryzykuję tylko jedno stwierdzenie. Zakres modyfikacji we wszystkich dostępnych modułach Symfonii w skali roku jest mniejszy niż całość zmian w jednym wydaniu enovy. Soneta, producent enovy, publikuje minimum jedną wersję w ciągu miesiąca. Jeżeli chodzi o możliwości enovy i jej funkcjonalność, to zupełnie inna półka, nieosiągalna dla Symfonii, a co ciekawsze za całkiem podobne pieniądze.

Jarek

Wdrożeniowiec systemu enova

#46 Guest_missior

Guest_missior
  • Goście

Napisano 14 październik 2013 - 15:42

SYF jakich mało. Przy wydaniu każdej nowej wersji blokują możliwość aktualizacji wskaźników, bez których program jest bezużyteczny. Oczywiście za aktualizacje płaci się grubą kasę... A i to wcale nie oznacza, że nie stracisz wszystkich szablonów i ustawień po takiej aktualizacji! Ten program to jakaś pomyłka a firemce, która go stworzyła woda sodowa uderzyła do mózgu...

#47 Guest_missior_raz_jeszcze

Guest_missior_raz_jeszcze
  • Goście

Napisano 14 październik 2013 - 15:44

SYF jakich mało. Przy wydaniu każdej nowej wersji blokują możliwość aktualizacji wskaźników, bez których program jest bezużyteczny. Oczywiście za aktualizacje płaci się grubą kasę... A i to wcale nie oznacza, że nie stracisz wszystkich szablonów i ustawień po takiej aktualizacji! Ten program to jakaś pomyłka a firemce, która go stworzyła woda sodowa uderzyła do mózgu...

#48 księgowość

księgowość

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 15 październik 2013 - 08:28

W przypadku programów księgowych, naprawdę polecam LeftHand. Jest łatwy w obsłudze, oferują również pomoc techniczną. A z aktualizacją w ogóle niema żadnych problemów - kupisz dożywotnią licencję, i program automatycznie aktualizuje się.

#49 Guest_Leon

Guest_Leon
  • Goście

Napisano 24 październik 2013 - 10:53

Z punktu widzenia wdrożeniowców i potencjalnych możliwości - preogram pewnie jest dobry. Jednak z punktu widzenia użytkownika - beznadziejny. Dla kogoś kto chce samodzielnie się nim posługiwać bez interwencji informatyka - bezużyteczny. Uzgadnianie kont to porażka. Wydruk obrotów na jakimkolwiek koncie, przedstawia kwotę i numer właśnie tego konta. Co z tego, że istnieje możliwość "wyciągnięcia" innych, zupełnie w tej sytuacji bezużytecznych danych, jak nie można wyświetlić konta przeciwstawnego. A nie można - bo w enovie coś takiego nie funkcjonuje. Żeby zweryfikować jakikolwiek błąd, trzeba wejść do dekretu całego dokumentu i go prześledzić. Totalna porażka. Tak naprawdę, nie wiem dla kogo on jest tworzony. W małych firmach tak rozbudowane (potencjalne) możliwości są zupełnie nie potrzebne, i istnieją na rynku rozwiązania o wiele prostrze. W dużych to tylko kwestia czasu, kiedy coś się spieprzy, albo nie można czegoś zrobić itp. Nawiasem mówiąc przy wdrażaniu tego programu, musieli byśmy przewidzieć wszystkie rodzaje operacji jakie będziemy robili, i nie chodzi o sprawy ogólne tylko o rozwiązania szczegółowe. W przeciwnym razie wprowadzenie pewnych rozwiązań w późniejszym czasie może okazać się bardzo kłopotliwe lub wręcz niemożliwe.

#50 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 18:14

Omijajcie eNovę szeroki łukiem. Dopóki producentowi $$$ nie zejdą z oczu czeka Was droga przez mękę i jeszcze będziecie musieli zapłacić za to ciężkie pieniądze. Ten program nie obsługuje funkcji, które są dostępne nawet w programach Open Source!

#51 Guest_Goście

Guest_Goście
  • Goście

Napisano 26 luty 2014 - 20:58

Mam styczność z ENOVA od ok. 2 miesięcy. Powiem szczerze, że system jest bardzo rozbudowany. Ale to jest plus. Bo właściwie go się da wdrożyć w każdej branży. Czy trzeba nie wiadomo jakiej wiezy? Myślę, że to zależy od podejścia. W prostych systemach, być może wystarczy jakiś programik typu symfonia, optima itp. Ale jak się ma dużą firme, z bardzo rozbudowanymi operacjami to enova jest strzałem w dziesiątkę. Trochę wiedzy trzeba nabyć. A w dużej firmie z reguły księgowi mają wiele życzeń. Myślę, że Enova to system, który może sprostać tym życzeniom. A plusem jest to, że nie potrzeba na to wiedzy programistycznej. Tylko znajomość księgowości i operatywność w posługiwaniu się mnogością ustawień parametrów i definicji w systemie ENOVA. Polecam !!!

#52 kordian

kordian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 415 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 26 luty 2014 - 21:25

Testowałem wersje demo Enovy i trudno mi się było połapać jeżeli chodzi o księgi handlowe, mało intuacyjny.

#53 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 maj 2014 - 12:51

Pracuję na enova od 3 lat. Bardzo dobry program dla księgowości i kadr. Podstawą jest dobry partner, który wykona wdrożenie. Polecam Resolution Sp. z o. o. z Piotrkowa Trybunalskiego. www.resolution.pl

#54 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 22 maj 2014 - 13:39

IMO polecając Enovę mają rację, bo to dobre oprogramowanie po prostu jest. Natomiast wiadomo, że specyfiką firm wdrożeniowych jest ściągnąć kasę z klienta, bo też z tego żyją. Nic więc dziwnego. Można natomiast zainteresować się alternatywami do Enovy (jeżeli faktycznie ich wdrożeniowcy tacy źli), jak np. Reset2 (tutaj też wdrożeniowcy chcą $$ - norma, ale ja to omijam dzwoniąc na infolinię RESET2 tongue.png).

#55 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2014 - 11:17

Masakryczny ten program. Jestem informatykiem, nie księgowym a sprawia mi cholernie dużo problemów. Nawet głupie wystawienie faktury. Najśmieszniejsze to, że w wersję online enova365 jak zamknie się przeglądarkę, to nie można ponownie się zalogować, bo sesja użytkownika wisi w nieskończoność.

#56 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2014 - 15:33

Masakryczny ten program. Jestem informatykiem, nie księgowym a sprawia mi cholernie dużo problemów. Nawet głupie wystawienie faktury. Najśmieszniejsze to, że w wersję online enova365 jak zamknie się przeglądarkę, to nie można ponownie się zalogować, bo sesja użytkownika wisi w nieskończoność.

W miarę użytkowania program staje się łatwiejszy i bardziej intuicyjny, więc proszę się nie martwić, będzie lepiej wink.png

Tymczasem mam pytanie do osób choć trochę znających program. W jaki sposób nadać indywidualny kod/numer każdej sztuce danego towaru? Tj. gdy w magazynie mam np. 3 sztuki towaru monitor, to jak przypisać osobne kody każdej ze sztuk bez konieczności tworzenia trzech oddzielnych towarów?

#57 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 24 październik 2014 - 09:17

Enova to jakaś porażka, używam programu do zarządzania sprzedażą. Brak dobrej integracji z allegro, moduł obsługi sklepu internetowego dopiero jest tworzony, a ja jestem królikiem doświadczalnym. Albo program jest do d....y, albo przedstawiciel enovy jest do niczego. Wcześniej pracowałem na WFmagu, i mimo wielu wad był przyjaźniejszy do pracy. Raczej nie polecam. Jeśli macie pomysły lub rozwiązania jak za pomocą enovy usprawnić obsługę allegro i sklepu internetowego napiszcie: allegro@autogaz-alex.pl z góry dziękuję za wskazówki i pomoc. 

#58 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 październik 2014 - 09:56

Pracuję na enovie od wielu lat, co prawda korzystam jedynie z modułu kadry-płace ale księgowość również wdrożona jest w firmie. Program jest SUPER, a mam porównanie w wieloma innymi systemami kadrowo-płacowymi. System przy dobrym wdrożeniu - ważne aby wdrożeniowiec znał się na rzeczy - nie wymaga praktycznie w ogóle później kontaktu z firmą wdrożeniową czy informatykiem, operator sam może konfigurować sobie system wg uznania, do tego duże możliwości raportowania, pełna kompatybilność z excelem/wordem i czytelny interface.

Oceniam program na wysokim poziomie, polecam.  

#59 Guest_jaccek

Guest_jaccek
  • Goście

Napisano 30 październik 2014 - 11:13

Nie znam, ja pracuję od kilku lat tylko na Offigo, wg mnie najlepsze do firmy, bezawaryjne, bardzo intuicyjne, każdy jest w stanie szybko sie tego nauczyć, najbardziej przydaje mi się program do zarządzania czasem pracy i rozliczeniami.

#60 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2015 - 16:16

System kiepiski jeśli chodzi o moduł kadry-płace. Bieżące naliczenia w miarę ok.

Przy robieniu korekt z okresów wstecznych, jeśli zajdzie taka potrzeba żeby zrobić ...totalna porażka.

System głupieje, jednemu pracownikowi nalicza np. prawidłowo składki  a innemu nie nalicza wogóle.
Klapa na całej liinii i męka dla osoby, która ma to robić. Nie polecam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych