Skocz do zawartości

system enova??

wróć do serwisu Księgowość 88 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_boio

Guest_boio
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 18:38

"przeklepałem: ma być 100-300 godz.

#22 Guest_KK

Guest_KK
  • Goście

Napisano 14 marzec 2011 - 00:53

Witam, czy ktoś może mi podpowiedzieć jak przekopiować plan kont na rok nastepny. Czy trzeba go ponownie tworzyć? Myslałam, że po wygenerowaniu dekretów zamknięcia kont i ich otwarcia plan kont sam się przekopiuje, ale niestety tak nie jest. Z góry dziękuje za odpowiedź.

#23 Guest_piotr@p-lan.pl

Guest_piotr@p-lan.pl
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 02:36

NarzędziaOpcjeKsięgowość - założyć nowy okres obrachunkowy. Jeśli już istnieje "nowy okres" (czyli 2011) to otworzyć okno nowego okresu obrachunkowego: CzynnościGeneruj konta i schematy księgowe z poprzedniego okresu - koniec. Pazamykać opcje i można działać. Jak ktoś potrzebuje do tego ulotkę niech pisze na piotr@p-lan.pl od 1995 roku wdrażamłem różne systemy, ale niestety polubiłem tylko ten :)

#24 Guest_www.enovadlabiznesu.pl

Guest_www.enovadlabiznesu.pl
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 18:01

W porównaniu do innych systemów jest zdecydowanie bardziej elastyczny. Jednak enova jest bardzo elastycznym systemem, co jest niewątpliwą zaletą, lecz jednocześnie pozostawia pewne pole do popełniania błędów przez użytkowników.

#25 Guest_handl

Guest_handl
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2011 - 10:12

Prosze o opinie uzytkowników enova - handel - czy są jakies problemy - bo ja mam mnóstwo. Czy jestem wyjątkiem? :)

#26 Guest_www.commercial.krakow.pl

Guest_www.commercial.krakow.pl
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2011 - 13:37

jeśli masz jakieś problemy to zadzwoń.Chętnie udzielimy odpowiedzi . tel 606618140Problemy chyba wynikają ze złego wdrożenia lub jego braku.www.enova.edu.plwww.commercial.krakow.plwww.enova.pl/site.php?s=766

#27 Guest_gcieslok

Guest_gcieslok
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2011 - 21:39

Czy jest jaka stroną lub podręcznikz instrukcją obsługi enova handel krok po kroku???? Bardzo potrzebuje PILNE

#28 Guest_KK

Guest_KK
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2011 - 17:28

Dziękuje ci Piotr za odpowiedź:) chciałam Cię jeszcze zapytać o zestawienie sprzedaży zbiorczej. Gdzieś popełniłam bład..może w ustawieniach? Podczas księgowania paragonu z RK księguje się ono na konto pomocnicze "Rozliczenie sprzedaży paragonowej". Po drugiej stronie powinna znaleźć się kwota sprzedaży zbiorczej. Dokument ten jednak nie pojawia mi się w ewidencji dokumentów...nie wiem jak go stworzyć.... DZiękuje z góry za odpowiedź i pozdrawiam

#29 Guest_księgowa

Guest_księgowa
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 11:04

Gorszego programu nie znam . Może jest dobry dla działu handlu tego nie wiem (chociaż nasz dział narzeka i to mocno)natomiast księgowość jest pusta. Wdrożeniowce mają zapewnioną pracę przy tym systemie na parę ładnych lat i tyle a potrafią ciągnąć kasę jak mało kto. Nie ma co porównywać do Symfonii.Jak jest nowa aktualizacja to usuwane są cześniejsze ustawienia, a za nowe (takie same albo trochę zmienione bo starych nie potrafią odzyskać)trzeba słono zapłacić i tak do następnej aktualizacji.Nie jest to system dla dużych firm i tyle .

#30 Guest_efficens.pl

Guest_efficens.pl
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2011 - 12:45

~ksiegowa,ja wdrażam różne systemy od 16 lat i nie znam lepszego dla księgowości :) Sam zresztą jestem księgowym i do pracy wybrałem enova - mimo, że mógłbym wybrać dowolny z kilkunastu najpopularniejszych na rynku.Napisz z czym masz konkretnie problem, pomożemy... w miarę możliwości nawet na forum, żeby nie było, że tylko ciągniemy kasę :) .Zaskoczony jestem tym co piszesz o usuwaniu ustawień podczas aktualizacji. Napisz proszę, o które ustawienia chodzi? Nigdy się z tym nie spotkałem... spróbuję pomóc.A, zapewniam Cię, że enova działa równie dobrze w małych, jak i sporych firmach - i sprawuje się bez zarzutu... od firmy 1-os. KPiR do przedsiębiorstwa, gdzie jest ponad 200 osób i 15 mln zł przychodu.Jedyny słaby punkt, który ciągle wypominamy projektantom, to faktycznie nie najlepsza dokumentacja.PozdrawiamStefan

#31 Guest_enteo

Guest_enteo
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2011 - 10:46

Pomoc w codziennej pracy z systemem enova.Zapraszam do kontaktu w kwestiach wdrożeniowych, szkoleniach z obsługi programu, konfiguracji systemu enova. Kontakt:www.enteo.pl

#32 Guest_master

Guest_master
  • Goście

Napisano 20 październik 2011 - 09:33

~ksiegowawdrażam ten program już od ładnych kilku lat, jedno co mogę powiedzieć to to że program jest świetny. Niesamowicie elastyczny i potężnie modyfikowalny. Osoby które jasno i od początku określą wdrożeniowcowi czego oczekują od swojego modułu, zamiast narzekać na zmianę grafiki i funkcjonalności, dostają wspaniałe narzędzie do pracy. Co do książek Sonety - jest to coś na styl odwrotnej inżynierii, opisy modułów budowane są na podstawie gotowych modułów, rozwiązanie dość irytujące dla zaawansowanych użytkowników. Ktoś kto zaczyna pracę z Enovą miałby jeszcze co tam czytać. Za to pomoc na infolinii bardzo fachowa i rzetelna. Co do porównania Symfonia - Enova, równie dobrze można by porównać starodawny czarno-biały telewizor kineskopowy do plazmowego HDTV, obydwa wyświetlają obraz (powiedzmy :)

#33 Guest_bst.com.pl

Guest_bst.com.pl
  • Goście

Napisano 27 październik 2011 - 13:49

Też robimy Enovą od dawna. Wydaje mi się, że księgowi, którzy pracowali na programach typu Symfonia, Insert, gdzie moduł handlowy jest oddzielony od modułu księgowego, nie mogą się przekonać do programu z prostej przyczyny: W enovej rozrachunki są wspólne dla księgowości i handlu. Takie rozwiązanie ma plusy i minusy, jak zresztą każde inne.Drugą kwestią to jest dobre wdrożenie i nauczenie się programu. Program nie jest samograjem - włączyć i wszystko wiadomo. Albo trzeba samemu dokładnie przegrzebać instrukcję, czytać zmiany itd, albo przejść gruntowne szkolenie. co zresztą jest lepszym rozwiązaniem, bo od razu są pokazywane rozwiązania zrobione pod konkretną firmę.Porównanie Enovy z Symfonią nie jest takie oczywiste, jak pisze master. Patrząc od strony technicznej, Symfonia faktycznie jest przestarzała. Ale użytkownik tego nie widzi. Poza tym lata przyzwyczajeń robią swoje. :))

#34 Guest_XXX

Guest_XXX
  • Goście

Napisano 05 listopad 2011 - 14:53

Przymierzam się do wdrożenia enovy handel (ok 11 licencji), kadre i płace i księgowość (2 licencje). Będę miał bazę około 20-30 tyś. pozycji, dużą ilość wystawianych faktur sprzedażowych oraz dok. KP/KW. Martwią mnie trochę informacje BBB na temat wydajności modułu handel. Czy ktoś ma może trochę doświadczeń z wydajnością i może się nimi podzielić?

#35 Guest_pomogę

Guest_pomogę
  • Goście

Napisano 09 listopad 2011 - 16:04

Witam, mamy wielostanowiskową instalację enova na wydajność nie narzekam. W razie pytań kontakt pawel.g@enteo.pl

#36 Guest_bst.com.pl

Guest_bst.com.pl
  • Goście

Napisano 30 listopad 2011 - 11:06

Dużo zależy od konfiguracji. Akurat Enova dużą część obliczeń wykonuje na końcówce, więc powinny to być solidne komputery. Serwer również ma znaczenie, jakość sieci, kart sieciowych w komputerze....Inna sprawa to konfiguracja list. Na listach można wyciągnąć pola statyczne, ale też wyliczalne. Jeśli ktoś wyciągnie sobie na liście faktur wartość w cenie zakupu, niezapłacone kwoty, marżę kwotową i procentową, cechy, np. sumy wg pracowników, zrobi podsumowana tych kolumn, itd. itp, to zarżnie najlepszą maszynę.Robi się to inaczej - do wystawiania faktur wyciągamy minimalną ilość pól (naprawdę niezbędnych) - a do raportowania robimy osobne listy, specjalnie konfigurowane. Ponadto do takich zabaw z raportowaniem jest moduł AWW (analizy wielowymiarowe), który jest zdecydowanie niedoceniony. Jak się to wszystko dobrze poustawia, to faktycznie można na enovej pracować wydajnie. A żeby nie było - sam ostatnio musiałem swoje listy przeglądnąć, bo też miałem źle poustawiane. :)) Wydajność podskoczyła o dobre 50%.

#37 Guest_NOVY

Guest_NOVY
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2012 - 16:50

Witam.A jak wygląda praca ENOVA z dużą ilością stanowisk i dużą ilością wystawianych faktur w ciągu roku?

#38 Guest_zniesmaczony

Guest_zniesmaczony
  • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 12:30

muli i tyle...słaba wydajność, a wdrożeniowcy kasują za każdą pierdołę. nie polecam. lepiej wykorzystać którąś z aplikacji webowych, które wdrożenia nie wymagają:)

#39 Guest_szkolenia

Guest_szkolenia
  • Goście

Napisano 13 luty 2012 - 12:31

Witam,pilnie poszukuję osoby znającej obsługę enovy do pracy na stanowisku Kadrowej w Warszawie.Aplikacje oraz wiecej info: rek@gowork.pl

#40 Guest_User

Guest_User
  • Goście

Napisano 17 luty 2012 - 14:24

Wdrozeniowcy polecaja enova bo maja pozniej $$$ za kazda pierdolke :)W internecie prozno szukac jakiegokolwiek forum na ktorym znajdziemy odpowiedzi na pytania/problemy uzytkownikow - (np forum na goldenline - pytania zadawane przez uzytkownikow zostaja bez odpowiedzi albo - jestesmy w stanie to zrobic - $$$ - forum na ktorym promuja sie firmy wdrozeniowe :) )

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych