Skocz do zawartości

INTENDENT

wróć do serwisu Księgowość 84 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2012 - 16:59

proszę napiszcie co należy do waszych obowiązków czy u was w placówkach jest zatrudniony księgowy Pozdrawiam

#42 Guest_referent

Guest_referent
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2012 - 17:27

Do moich obowiązków w przedszkolu nie należy nadzór pedagogiczny-można tak to ująć .Wykonuję zaopatrzenie, magazyn,cała pracą związaną z żywieniem tz (dzienniki HACCAP itp,naliczam ,zbieram ,rozliczam opłaty za wyżywienie i opłatę stałą,naliczam i obciążam posiłki refunowane lub finansowane przez MOPS,sprawozdania chemiczne i żywnościowe co miesiąc.Nadzór nad pracą kuchni i układanie jadłospisów.Nie mamy księgowej.Kadry,płace i księgowość prowadzi Urząd Miasta.Pozdrawiam

#43 Guest_Ela intendent

Guest_Ela intendent
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2012 - 13:44

Dziękuję za odpowiedź czy do naliczania opłat za żywienie ichyba opłatę godzinową pobytu dziecka w przedszkolu masz jakiś program czy robisz to ręcznie czy do raportów żywieniowych używasz jakiegoś programu Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

#44 Guest_do referent

Guest_do referent
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2012 - 17:40

Widzę, że obowiazki masz identyczne jak ja:) dodatkowo robię jeszcze Radę Rodziców i całą inwentaryzację... Nic dodać, nic ująć, bez nas przedszkole by nie istniało:)

#45 Guest_referent

Guest_referent
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2012 - 20:14

Witam!Rada Rodziców odpadła a inwentaryzacja co 4 lata owszem obowiazuje(bez księgozborów).Magazyn ze stołówką -robie programem Progmanu z Gdyni jest dobry.Naliczenia również Ewidencją Dzieci -z Progmanu.Ewidencja trochę niedomaga.Wszystko było dobrze do czasu gdy nie odliczałam opłaty stałej(my odliczamy cały dzień)poza minimum programowe.Mam zamiar dokupic iPrzedszkole (rozbudowana ,ulepszona wersja Ewidencji Dzieci.Moje listy naliczeń ,które robię dodatkowo w Ekcel`u są lepsze bo widzę odpłatność % ,liczbę godz za które płaci dziecko,liczbe dni odpisu,naliczenie % dla MOPS i rodzica.Robię jakby podwójnie,wydruki do księgowości,oraz potwierdzenia dla rodzców KP programem.Pozdrawiam

#46 Guest_do referent

Guest_do referent
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2012 - 21:52

Inwetaryzację robię co roku ogólną, co cztery lata szcegółową. Nie korzystam z żadnego programu, bo przedszkola na to nie stać, zastanawiam się czy nie kupić ze swoich, bo mam dość noszenia 2 kg kartotek do domu, bo nieraz w pracy nie ma czasu nawet raportu dziennego zrobić, nie mówiąc o liczeniu kartotek na koniec m-ca. Masakra!!! Wychodzi na to, że w Puławach jesteśmy 100 lat za murzynami jak to się mówi:)))

#47 Guest_referent

Guest_referent
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 16:51

Pamiętam te noszenie kartotek ,ile dzieci tyle prawie procent dofinansowania,a jak liczne przedszkole tz jaki stan dzieci. Mam 152 szesć grup prawie całość na trzy posiłki ze śniadań i obiadów korzysta z tego 16 dzieci.Posiłki robione w kuchni ,naleśniki,pierogi itp.zero półproduktów.Ile macie kucharek? U nas 3 na cały etat- ciężko panie mają hektarów do sprzatania,"podwieczorki" prawie zawsze do zmywani:))

#48 Guest_Księgowy :)

Guest_Księgowy :)
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 16:58

"Inwetaryzację robię co roku ogólną, co cztery lata szcegółową" a co to za nowum?Który zapis ustawy o rachunkowości podaje taki obowiazek robić takie dziwaczne inwentaryzacje?I wogóle co to znaczy OGÓLNA a co znaczy SZCZEGÓŁOWA???

#49 Guest_Ela intendent

Guest_Ela intendent
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2012 - 21:16

nareszcie coś się ruszyło na tym forum Mam pewien problem odnośnie opłat za przedszkole .Co robicie jeżeli rodzic źle wpłaci za pzedszkole przelewem Czy ujmujecie tą nadpłtę lub niedopłatę w nstępnym miesiącu na listach,czy zmieniacie listy w danym miesiącu U mnie każą poprawiać wtym samym miesiącu .Myślę ,że tak nie powinno być bo jak ktoś weźmie listy opłat to powie że jest źle naliczone Czekam na porady

#50 Guest_referent

Guest_referent
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 09:58

Opłaty pobieram tylko gotówką ale podobnie wyglądałoby przelewem.Pomyłki zdarzają się ,a są również i rodzice "zapominalscy".Ujmuje to w rozliczeniu danego miesiąca jako zaległe lub nadpłata.Robiąc naliczenie na następny m-c ujmuję to( + )lub (-)od naliczenia (przypisu).Jakie macie stawki dzienne żyw. za dzień a jakie opłaty za pobyt (stałej)?U mnie żyw. 5,50 a stała 7,70zł dzieci 150 :)

#51 Guest_Ela intendent

Guest_Ela intendent
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2012 - 17:43

Dp Pani Referent Intendent .U nas stawka żywieniowa wynosi 6zł a opłata za godzinę ponad ustawę programową 2,60zł Dzieci mam 118 .Jeśli chodzi o listy odpłatności za przedszkole to uważam że właśnie na koniec miesiąca przy rozliczeniu wpłat trzeba zaznaczyć,że osoba a i b ma nadpłatę a osoba c ma niedopłatę a w następnym miesiścu na listach to ująć I co z tym mam robić ,Proszę napisz ogólnie od czego trzeba zacząć żeby zacząć pracować na programie Progman Pozdrawiam

#52 Guest_referent

Guest_referent
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2012 - 20:57

Stawkę żyw. macie wyższą.Za godzinę ponad ustawę 2,60 czyli 2,60 x4 godz (4,50 godz)dziennie?Odpisujecie każdą godz. nieobecną w danym dniu czy tylko cały dzien?Zaległe np. 10zł, naliczenie na dany m-c 110zł ,odpis 55zł do zapłaty:10+110-55=65złNadpłata np.10zł naliczenie 110 na dany m-c,odpis 55zł do zapłaty:110-10-55=45złStrona Progmanu zakupic( magazyn+stołówka) dla przedszkola.Przysyłaja instrukcję-wszystko zrozumiale opisane,krok po kroku instalujesz i pracujesz.Ja już nie przeszłabym na papierowe kartoteki,dzienniki.Natomiast do naliczeń mam Ewidencję dzieci+ kwitariusz.Chętnie popisałabym może na e-mail?Pozdrawiam

#53 Guest_Ela imtendent

Guest_Ela imtendent
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2012 - 00:18

Właśnie tak powinnam w/g mnie robić te listy a każą robić mi inaczej masakra odpisujemy każdy dzień w/g zadeklarowanych godzin np pan x ma zadeklarowanych dziennie 2,5 h liczba nieobecnych dni np 4 x 2,5 =10 x 2,60=26,00 itd.Pozdrawiam Mój email ela.pic@wp.pl

#54 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 14 luty 2012 - 15:50

Czy ktoś słyszał o pracy dla intendetki w Krakowie w przedszkolu lub szkole ?Proszę o e-maila triticus@gazeta.pl

#55 Guest_kyysia- intendent

Guest_kyysia- intendent
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 22:14

jak znaleźć i wybrać nowego dostawcę towarów np. mięsa i wędlin jak ceny zmieniają się prawie codziennie?

#56 Fiona Maphona

Fiona Maphona

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 253 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 19:04

do zakresu czynności osoby na stanowisku intendenta, często zatrudnianego np. w przedszkolach, należy:

● dokonywanie zakupów artykułów żywnościowych, sprzętu, pomocy dydaktycznych zgodnie z przepisami upzp,

● prowadzenie magazynu żywieniowego, wypełnianie kartotek ilościowo-wartościowych,

● układanie jadłospisów dekadowych, zgodnych z ustalonymi normami,

● nadzór nad prawidłową realizacją ustalonych jadłospisów,

● prowadzenie raportów żywieniowych,

● sporządzanie miesięcznych zestawień raportów żywieniowych,

● comiesięczne uzgadnianie kartotek magazynowych z głównym księgowym,

● prowadzenie ewidencji wydawanych posiłków,

● opisywanie dokumentów księgowych pod względem formalno-rachunkowym,

● wykonywanie innych czynności zleconych przez dyrektora szkoły.

W związku z tym intendent posiada upoważnienia do podpisu związanych z tymi czynnościami dokumentów.

W wielu przedszkolach intendent wykonuje również czynności kasjera, tj.:

● przyjmuje gotówkę od rodziców i innych osób – odpłatność za żywienie,

● odprowadza gotówkę do banku,

● sporządza raporty kasowe.

Intendent ponosi odpowiedzialność materialną za powierzone mienie, tj. materiały w magazynie, zakupione środki żywności, co potwierdza złożonym oświadczeniem.

#57 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2013 - 19:46

Ja właśnie też wszystko to robię w programie komputerowym, nie wyobrażam sobie życia bez tego, do prowadzenia magazynu, czyli tych przychodów i rozchodów oraz robienia zestawień mam program komputerowy Spiżarnia, co do tabel z  wartościami odżywczymi, to na szczęście nie korzystam z żadnych książek, tylko z programu komputerowego Wikt, a naliczanie opłat prowadzę w programie komputerowym Kwitariusz, wszystkie programy mam od 1 firmy, dziewczyny namówcie księgowe na programy, ja nie wyobrażam sobie liczenia ręcznie, który mamy w końcu wiek.

#58 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2013 - 19:49

Ja właśnie też wszystko to robię w programie komputerowym, nie wyobrażam sobie życia bez tego, do prowadzenia magazynu, czyli tych przychodów i rozchodów oraz robienia zestawień mam program komputerowy Spiżarnia, co do tabel z  wartościami odżywczymi, to na szczęście nie korzystam z żadnych książek, tylko z programu komputerowego Wikt, a naliczanie opłat prowadzę w programie komputerowym Kwitariusz, wszystkie programy mam od 1 firmy, dziewczyny namówcie księgowe na programy, ja nie wyobrażam sobie liczenia ręcznie, który mamy w końcu wiek.

Fiona podałaś te wszystkie obowiązki intendenta, co jest prawdą, dlatego nie wyobrażam sobie, by to wszystko przeliczać na papierze, rejestrować wpłaty itd. Na szczęście komputer dla mnie to podstawowe narzędzie.

#59 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 11 październik 2013 - 16:45

Czy mogłabym dowiedzieć się jaki to program??? Ja tylko zestawienia miesięczne robię na komputerze, a kartoteki prowadzę w formie papierowej... z góry dziękuję za odp,. pozdrawiam

#60 Guest_nowa

Guest_nowa
  • Goście

Napisano 09 luty 2014 - 15:12

Ja mam wyżywieniu obiady przedszkole i szkołę podstawową i gimnazjum  wie ktoś czy mogę w żywieniówką wpisać wszystkich razem czy przedszkole muszę pisać osobno, ja niestety wszystko robię ręcznie bo szkoły nie stać na program proszę o pilną odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych