Skocz do zawartości

księgowanie w programie Księgowość Vulcan

wróć do serwisu Księgowość 87 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 23 marzec 2009 - 15:52

Wprowadziłam oddzielną numerację dla BO i wprowadziłam z datą 01.01.2009, nadal liczę na pomoc :), a może jakieś ustawienia w wydrukach obrotów i sald ale nie widziałam żadnych, dodam, że na wydrukach "zestawienia obrotów na koncie" saldo początkowe jest ujmowane

#22 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 23 marzec 2009 - 15:53

Myślę, że dobrze wprowadziłam BO - numeracja dla bilansu otwarcia

#23 Guest_maryśka

Guest_maryśka
  • Goście

Napisano 23 marzec 2009 - 15:57

A sprawdź jeszcze czy masz uprawnienia ( kolor zielony przy swoim nazwisku ), a może wprowadziłaś nie do tego dziennika

#24 Guest_ka

Guest_ka
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 12:34

zróbcie sobie jeden dziennik główny a dwa fundusz tj budżeti dochody własne i wtedy musicie księgować z użyciem funduszu i numerację stosować oddzielnie dla funduszu budżet i drugą dla funduszu dochody własne konta podzielcie sobie tak np 201 syntetyka do tego analityka 201-01 budzet, 201-02 dochody własne, 400 syntetyka 400-01 budżet 400-02 dochody własne itd wtedy robimy bilans łącznie z programu bez problemu a wydruki z kont też zgodnie z klasyfikacją budzetową i rachunek zysków i strat i zestawienie zmian w funduszu

#25 Guest_budżet

Guest_budżet
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 13:05

ja mam jeden dziennik, i nie księguję na fundusze ani nie robię dodatkowej analityki do kont wszystko księguję na tych samych kontach tylko z podziałem na jednostki tzn, jedna jednostka szkoła, druga szkola-dochody wł. Robię już tak kilka lat, na razie nie narzekam.

#26 Guest_Gab

Guest_Gab
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2009 - 11:47

Mam pytanie do księgowych pracujących w programie VULCAN-księgowość. Jakie robicie wydruki miesięczne? Czy drukujecie również co miesiąc dziennik obrotów?

#27 Guest_maryśka

Guest_maryśka
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2009 - 14:36

Ja drukuję co miesiąc dzienniki obrotów z dziennika głównego, socjalnego i doch.własnych. Oprócz tego zestawienia obrotów i sald z tych trzech dzienników.

#28 Guest_Honia75

Guest_Honia75
  • Goście

Napisano 07 maj 2009 - 10:50

Witam. Mam problem z eksportem sprawozdań do Bestii, może ktoś wie, jak nalezy to zrobić, bo mi się nie udaje :)

#29 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 09 listopad 2009 - 15:30

Przecież bestia jest tylko karą dla JST to po co chcesz do niej eksportować?

#30 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2010 - 17:08

Witam. Mam problem z zaksięgowaniem WB- pozostałe środki na koncie przekazane do JST

#31 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 10:28

Witam W jakim paragrafie księgujecie prenumeratę np: Prawo Oświatowe.Do tej pory księgowałam w 4210 ale dowiedziałam się że jest to niepoprawnie.Z góry dziękuje.

#32 Guest_qlka

Guest_qlka
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 10:56

zwrot środków do JST130/223 kwota z minusem

#33 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 11:14

Dziękuję bardzo. A jak księgujesz prenumeratę?

#34 Guest_qlka

Guest_qlka
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 11:24

prenumeraty mam na 4210

#35 Guest_Iza BP

Guest_Iza BP
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 11:47

cały rok księgowałam juz w Vulcanie, jestem bardzo zadowolona, mam 3 dzienniki Budzet, Dochody Własne i FS, i trzy numeracje typu DW/nr kolejny/rok, nie mam oddzielnych numeracji dla PK, czy raportów kasowych bo mi to niepotrzebne, na poczatku roku zakładam 3 segegatory odrebnie dla budzetu, odrebnie dla DW i FS i tak mi wygodnie, ksiegfuje f-ry zakupowe z datą wpływu nadając numer w buforze np B/13/2010 a potem księguje wyciąg bankowy nadając oddzielne numery poszczególnym operacjom tj np zapłata za f-rę A ma numer B/14/2010, a zapłata za f-re X ma numer B/15/2010, tak jest wygodnie bo jak mam zaksiegowana juz fakture A to robie przez powielanie dokumentu wydatek z kosztu i tyle, to bardzo przyspiesza, wogule bardzo często korzystam z funkcji powielania dokumentów w buforze, pozdrawiam korzystających z Vulcana!

#36 Guest_edyta

Guest_edyta
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 13:42

Własnie jestem na etapie przeorganizowania księgowania fa zakupowych, tzn. do tej pory było tak, ze fa była pod WB i księgowana WN 400 MA 130, tak nie można księgować, ale niestety nie mogłam tego zmienić. Teraz chce juz to wszystko naprawić i zastanawiam sie nad data wprowadzania fa zakupowych do programu. Chodzi mi o to czy: pod datą dokumentu wpisywać date wystawienia fa czy date jej otrzymania? a dalej data operacji: czyli data wprowadzenia dokumentu do programu? Prosze o rady.

#37 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 14:52

do edyta, też nad tym myslałam, co te poszczególne daty mają dawać, doszłam do wniosku, że jeżeli f-ry zakupowe księguję z datą wpływu, to data wpływu do mnie = data dokumentu w Vulcanie, a data operacji w Vulcanie to data sprzedazy z danej faktury, często oczywiście sa to te same daty, albo jak na f-rze nie ma daty sprzedazy tylko miesiąc sprzedazy to data dokumentu=data operacji, myslę że to ok

#38 Guest_qlka

Guest_qlka
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 15:20

Ja księguję fa zakupu pod datą wystawienia.W tytule przelewu piszę np. FV 23/2009 z dnia 23.12.2009 i w ten sposób przy księgowaniu wyciągu bankowego widzę pod jaka datą szukać fa za którą zapłaciłam żeby sprawdzić dekret.

#39 Guest_edyta

Guest_edyta
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 15:25

Własnie przeczytałam w poradniku rachunkowosci budżetowej, że: zapis ksiegowy w ksiegach rachunkowych powinien zawierac dwie daty - date wystawienia fa oraz date zapisu ksiegowego czyli date zaksiegowania faktury.

#40 Guest_qlka

Guest_qlka
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 15:47

Ja księguję fa zakupu pod datą wystawienia.W tytule przelewu piszę np. FV 23/2009 z dnia 23.12.2009 i w ten sposób przy księgowaniu wyciągu bankowego widzę pod jaka datą szukać fa za którą zapłaciłam żeby sprawdzić dekret.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych