Skocz do zawartości

sprawdzony program f-k do biura rachunkowego

wróć do serwisu Księgowość 139 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2010 - 13:21

jeszcze jedna zaletą lefthand jest możliwość wynajęcia tanio licencji z późniejszym darmowym przejściem na wersję komercyjną

#42 Guest_Leszek Maziarz

Guest_Leszek Maziarz
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2010 - 23:26

~ktośśroda, 16 czerwiec, 2010, 09:35Napisał:Więc aby namieszać trochę napiszę, że w symfonii...-------I rzeczywiście namieszał - bo:- biorąc pod uwagę, że MS SQL jest w podstawowej wersji za darmo, "darmowość" marnej bazy danych jest żadnym argumentem- w każdym przyzwoitym programie FK założenie firmy trwa kilkanaście sekund. Zaryzykuję zakład, że w programie WF-FaKir firmy Asseco WAPRO podstawową konfigurację firmy, umożliwiającą wystartowanie, przygotuję najdalej w kwadrans. A w godzinę to jeszcze zdefiniuję parę niezłych automatów.- każdy sensowny program FK - ma odpowiednik modelu firmy, pozwalający zaciągnąć powtarzalne dane. WF-FaKir pozwala to zresztą zrobić z dowolnej już zdefiniowanej firmy, nie tylko ze wzorca- nie wiem co autor miał na myśli pisząc o wywołaniu raportu w 3 krokach - nie bardzo sobie wyobrażam, żeby to mogło trwać dłużej. W programach Asseco WAPRO zestawienia wywołuje się często nawet w 1 kroku - co więcej, opcjonalnie można odfiltrować wygodnie dane w oknie browsera i wydrukować jednym przyciskiem to, co aktualnie się widzi. A skoro kolega nie wspomina, no i ja też nie wspomnę, że jest wbudowany kreator pozwalający na tworzenie zaawansowanych raportów bez konieczności programowania w czymkolwiek - a już dla najbardziej wymagających, pełna współpraca z Crystal Reports, jednym z najbardziej znanych generatorów raportów- a jeżeli komuś za mało, może przejść na wersję Prestiż, a potem na Asseco SOFTLAB - gdzie także nie ma żadnych ograniczeń, a system jest dowolnie skalowany i modyfikowany pod klienta. Oczywiście w tej sytuacji koszty to sprawa indywidualna, między firmą AssecoBS a jej klientem ;-)Żeby była jasność - nie mówię, że Symfonia to dobry albo zły program - pokazuję tylko, że została użyta dość słaba argumentacja, bo powołano się na elementy, które w dzisiejszych systemach FK są już oklepanym standardem.I cóż - ja przeciwnie do kolegi, który nie poleca Symfonii ;-) - jak najbardziej polecam produkty Asseco WAPRO, bo niby dlaczego nie, skoro są bardzo dobre :-PA co do statystyk: - to o czym ~ktoś pisze świadczy przede wszystkim o tym, że rzeczywiście kiedyś był to bardzo popularny system, a bezwładność biur rachunkowych (z przyczyn oczywistych) jest bardzo duża.- znalazłbym z pewnością parę miejscowości, gdzie te proporcje wyglądałyby zupełnie inaczej. A tak w ogóle, to statystycznie co 3 człowiek na świecie jest Chińczykiem (proponuję rozejrzeć się dookoła na ulicy), a na 1 km2 Watykanu przypada bodajże trzech papieży ;-)A programu najlepszego rzeczywiście nie ma - dla każdego klienta jest najlepszy ten, który mu najlepiej odpowiada.

#43 Guest_danuta

Guest_danuta
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 12:21

Osobiście pracowałam na 3 programach Symfonii, LeftHand i Raks każdy z tych programów jest niby podobny a jednak inny. Każdy program oferuje "coś" szczególnego co powoduje, że jest przyjazny.Najlepiej jak by udało sie stworzyć program który zawiera wszystkie najlepsze cechy tych trzech wymienionych ale to raczej nie możliwe.Ale wiem jedno każdemu kto chce kupić program polecam przetestowanie tych trzech i wybranie indywidualnie tego, który mu najlepiej odpowiada.

#44 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2010 - 12:03

Danuto,masz rację każdemu będzie odpowiadał inny program. Dlatego trzeba przetestować kilka.

#45 Guest_Wirek

Guest_Wirek
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2010 - 00:43

~Danuta - dlaczego akurat tylko tych trzech? To że ty tylko na tych pracowałaś, nie znaczy,że świat się na nich kończy. Ja bym sugerował przejrzeć co najmniej jeszcze kilka, o których zresztą była tu mowa na tym forum.

#46 Guest_ktoś

Guest_ktoś
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2010 - 22:55

Trochę sprostuję...Pan Leszek Maziarz - super, że przedstawił się z imienia i nazwiska zarzucił mi trochę złych i niepotrzebnych uwag. Nie chcę się wdawać w dyskusję, ale postaram się rzeczowo na to odpowiedzieć..."- biorąc pod uwagę, że MS SQL jest w podstawowej wersji za darmo, "darmowość" marnej bazy danych jest żadnym argumentem"Tu muszę się zgodzić z przedmówcą. Chociaż podejrzewam, że w czasie gdy powstawała pierwsza wersja Symfonii programiści dobrze przyjrzeli się w dostępnych darmowych bazach na rynku i wybrali taką jaką im w danym momencie odpowiadała. Wydaje mi się, że możliwość dokupienia płatnej wersji motoru bazy danych dla klienta końcowego była też tu dodatkowym atutem. Należy pamiętać, że MS SQL EXPRESS w tamtych czasach nie istniał i nikt nie wiedział, że kiedykolwiek zaistnieje. A co do ceny porównajmy sobie cenę zakupu jednej licencji per user MS SQL i Workgroup Pervasiva i zobaczymy co się bardziej opłaca. Abstrahując od tego do czego będzie to potrzebne..."- w każdym przyzwoitym programie FK założenie firmy trwa kilkanaście sekund. Zaryzykuję zakład, że w programie WF-FaKir firmy Asseco WAPRO podstawową konfigurację firmy, umożliwiającą wystartowanie, przygotuję najdalej w kwadrans. A w godzinę to jeszcze zdefiniuję parę niezłych automatów."W kwadrans to JA też skonfiguruję program FK do pracy - mowa była o księgowych, które nie muszą znać się na sposobie zakładania i konfigurowania programu."- każdy sensowny program FK - ma odpowiednik modelu firmy, pozwalający zaciągnąć powtarzalne dane. WF-FaKir pozwala to zresztą zrobić z dowolnej już zdefiniowanej firmy, nie tylko ze wzorca"Nie ma problemy, żeby z jednej firmy w kilka sekund zrobić inną z całą konfiguracją i udostępnić ją do pracy. Mówiłem o szablonach np. branżowych firm."- nie wiem co autor miał na myśli pisząc o wywołaniu raportu w 3 krokach - nie bardzo sobie wyobrażam, żeby to mogło trwać dłużej. W programach Asseco WAPRO zestawienia wywołuje się często nawet w 1 kroku - co więcej, opcjonalnie można odfiltrować wygodnie dane w oknie browsera i wydrukować jednym przyciskiem to, co aktualnie się widzi. A skoro kolega nie wspomina, no i ja też nie wspomnę, że jest wbudowany kreator pozwalający na tworzenie zaawansowanych raportów bez konieczności programowania w czymkolwiek - a już dla najbardziej wymagających, pełna współpraca z Crystal Reports, jednym z najbardziej znanych generatorów raportów"Miałem na myśli metodę trzech kliknięć. Nie wyobrażam sobie aby jednym kliknięciem wybrać i wywołać sobie raport który przedstawi mi dokładnie to czego potrzebuję. No chyba, że jest to wcześniej skonstruowany raport. Więc jeżeli o to chodzi, to TAK... Oczywiście, że w Symfonii FK jest to możliwe.Wydaje mi się, że przedmówca porównuje nie te wersje programów co trzeba.Pełna współpraca z Crystal Reports? A do czego zwykłej księgowej przyda się taki potężny system raportowania? Co ona będzie tym analizowała? Bilans, Rachunek i obrotówka co miesiąc... Ale jeżeli już mówimy o czymś takim to powiedzmy, że w FORTE, pracującym na MS SQLu nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. I może nie jest to CR ale możliwości są podobne..."- a jeżeli komuś za mało, może przejść na wersję Prestiż, a potem na Asseco SOFTLAB - gdzie także nie ma żadnych ograniczeń, a system jest dowolnie skalowany i modyfikowany pod klienta. Oczywiście w tej sytuacji koszty to sprawa indywidualna, między firmą AssecoBS a jej klientem ;-)Żeby była jasność - nie mówię, że Symfonia to dobry albo zły program - pokazuję tylko, że została użyta dość słaba argumentacja, bo powołano się na elementy, które w dzisiejszych systemach FK są już oklepanym standardem."Ja też nie twierdzę, że inne systemy są złe bo... to i tamto.Piszę tylko o tym co w normalnej pracy zwykłego księgowego jest potrzebne.Jeżeli rzeczywiście zaczepimy się tu o bardziej wgłębną analizę danych księgowych to Premium Symfonii ma kiepskie możliwości.Oczywiście sam program, bo są dodatkowe moduły które taką analizę umożliwiają."I cóż - ja przeciwnie do kolegi, który nie poleca Symfonii ;-) - jak najbardziej polecam produkty Asseco WAPRO, bo niby dlaczego nie, skoro są bardzo dobre :-PA co do statystyk:- to o czym ~ktoś pisze świadczy przede wszystkim o tym, że rzeczywiście kiedyś był to bardzo popularny system, a bezwładność biur rachunkowych (z przyczyn oczywistych) jest bardzo duża.- znalazłbym z pewnością parę miejscowości, gdzie te proporcje wyglądałyby zupełnie inaczej.A tak w ogóle, to statystycznie co 3 człowiek na świecie jest Chińczykiem (proponuję rozejrzeć się dookoła na ulicy), a na 1 km2 Watykanu przypada bodajże trzech papieży ;-)A programu najlepszego rzeczywiście nie ma - dla każdego klienta jest najlepszy ten, który mu najlepiej odpowiada."Nie mówię o biurach rachunkowych, które wykorzystują stare systemy ale o tych które powstały w przeciągu powiedzmy 3 lat. W niektórych oprócz symfonii wykorzystywane są jeszcze stare wersje RAKSa i programów księgowych z Rzeczpospolitej.Ale nie kłóćmy się już...Statystyki oczywiście są robione nie po to aby pokazać jak jest, ale po to aby wpłynąć na przyszłych respondentów.Rzeczywiście na rynku polskim nie ma programu idealnego, zresztą pewnie na świecie też takiego programu nigdy nie będzie. Jeżeli ktoś chce mieć idealny program to są firmy, które za kilka milionów napiszą taki. Tylko czy warto jest w coś takiego inwestować.Moim zdaniem najważniejszą rzeczą dla klienta końcowego jest nie program ale serwis tego oprogramowania dostępny od ręki oraz wiedza osób wdrażających dany produkt. Możemy mieć super program za super pieniądze, ale nic nim nie zrobimy bo nikt nam nie pokaże co można z nim zrobić.Uwierzcie mi. Wiele firm rezygnuje z bardzo dobrych (nawet moim zdaniem) programów na rzecz produktu, który znają lub do którego w razie potrzeby szybko przyjedzie wykwalifikowany serwis.Najlepiej co można zrobić to spróbować kilku rozwiązań. Przegadać z firmami które wdrażają takie rozwiązania i wybrać najbardziej sensowną ofertę. Nie patrzcie się na cenę... Dobry program nie jest tani.Pozdrawiam

#47 Guest_Leszek Maziarz

Guest_Leszek Maziarz
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 04:20

Nie widzę powodu, dla którego nie mógłbym się przedstawić imieniem i nazwiskiem tam, gdzie toczy się merytoryczna dyskusja.Tak jak pisałem - nie było moim celem dyskredytowanie Symfonii, ale zwrócenie uwagi na fakt, że czasami (zwłaszcza w systemach nieco już trącających myszką) standardowe rozwiązania próbuje się "wciskać" nie zawsze świadomym klientom coś wyjątkowego.Natomiast pozwolę sobie nie do końca zgodzić się ze stwierdzeniem, że "dobry program nie jest tani" - nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości produktu, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z rozwiązaniami przeznaczonymi na rynek masowy.Podobnie, nie zgodzę się, że nie należy patrzeć na cenę. Na cenę (prawie) zawsze patrzeć należy, tyle, że należy patrzeć mądrze. Tzn. nie porównywać wyłącznie ceny zakupu oprogramowania, ale brać pod uwagę także koszty jego wdrożenia i utrzymania (aktualizacje, obsługa techniczna). A z drugiej strony - o czym mój przedmówca bardzo słusznie wspomniał - także jakość obsługi posprzedażnej, tj. serwisu, hot-line'u, gwarancji rozwoju itp.

#48 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2010 - 09:43

Proponuje enove, u nas w biurze się sprawdza, program jest niedrogi, a ma wiele funkcji usprawniających prace w biurze rachunkowym. Najlepiej wcześniej umówić się na prezentacje z sprzedawcą oprogramowania, lub ściągnąć wersje demo do przeglądnięcia ze strony.

#49 Guest_stefek64

Guest_stefek64
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2010 - 19:10

Ja prowadzę niewielkie biuro rachunkowe (14 firm) i korzystam z programu PAKIET PRZEDSIĘBIORCY - MAŁA KSIĘGOWOŚĆ. Jest niedrogi, a spełnia moje oczekiwania. Można go pobrać za darmo stąd:www.pakietprzedsiebiorcy.pl/mala-ksiegowosc

#50 Guest_graza

Guest_graza
  • Goście

Napisano 08 luty 2011 - 14:57

Witam, w naszym biurze pracujemy na dwóch programach Raks SQL oraz pakiet LeftHand. Oba programy sa godne polecenia.

#51 Guest_123123

Guest_123123
  • Goście

Napisano 28 marzec 2011 - 18:03

A co powiecie o e-Optima dla biur rachunkowych? Klient ma również dostęp lub podgląd do danych. Przeraża mnie tylko,że dane sa przechowywane na obcym serwerze het het daleko.... Szczerze powiem,że nie wiem jak maja sie do tego przepisy ustawy o rachunkowosci (może pozostały w tyle za rozwijająca sie techniką:-))Jeżeli ktoś coś słyszał to proszę o opinie.

#52 Guest_http://subiekt.biz

Guest_http://subiekt.biz
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2011 - 13:51

Subiekt, Rachmistrz, Rewizor, Gratyfikant - sprzedaż, serwis, szkolenia, wdrożeniaSporo informacji na www.subiekt.biz oraz www.softmar.com.plZapraszamy na forum, gdzie rozwiążemy twój każdy problem

#53 Guest_Inka

Guest_Inka
  • Goście

Napisano 09 maj 2011 - 08:57

Niestety pracuję na REWIZORZE GT i nie mam dobrego zdania o obłudze. Jeśli wyślę im maila, co jest w programie nie tak, np. niezgodności z ustawą o rachunkowości to nic z tym nie robią tylko odpisują, że można to zrobić tak jak oni to zaprogramowali. Jak ja odpowiadam im, że ustawa obliguje inaczej to oni za to odpowiadają, że nikt im nie zakwestionował. Program REWIZOR nie ma nawet możliwości wystawiania not korygujących. Odwpowiedzcie mi jak to jest w innych porgramach na pełnej księgowości, bo odnośnie PKPiR to nawet w darmowych programach jest funkcja wystawiania not korygujących. Uważam, że jest to bardzo ważna funkcja, gdyż na pewno każda firma musi raz na jakiś czas wystawić notę korygującą.

#54 Guest_Iśka

Guest_Iśka
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2011 - 14:44

Witam,od wielu lat pracuję w jednostkach budżetowych.Obecnie chciałabym otworzyć biuro rachunkowe i oczywiście jestem na etapie wyboru dobrego programu.Interesuje mnie pełna księgowość i KPiR. Jeżeli ktoś zna taki program, to proszę o radę.Będę bardzo wdzięczna.Pozdrawiam.

#55 Guest_Biznessoft.pl

Guest_Biznessoft.pl
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2011 - 17:53

Dla biur polecamy program WF-Fakir. Zwolennicy Raksa pod Dos mogą nim być pozytywnie zaskoczeni - filozofia dość podobna, a jest znacznie nowośniejszy i tańszy, ma też więcej funkcjonalności. Warto zobaczyć prezentację - www.biznessoft.pl prowadzi je również przez internet, więc są dostępne dla biur rachunkowych z całej Polski.

#56 Guest_alamakota

Guest_alamakota
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 17:18

Filozofia fakira podobna do raksa dos? Nie wiem czego się kolega (koleżanka?) biznessoft.pl naćpał(a), ale oderwany(a) od rzeczywistości jest na pewno. To są dwa totalnie różne programy.

#57 Guest_Mała

Guest_Mała
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2011 - 14:45

A co możecie powiedzieć o COMARCH?

#58 Guest_Biuro 17 lat stażu

Guest_Biuro 17 lat stażu
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2012 - 14:35

A może warto zainwestować w dwa programy?Z doświadczenia wiem, że pełna księgowość w różnych podmiotach bardzo różnie wygląda. W małych firmach, fundacjach i stowarzyszeniach gdzie jest często kilka dokumentów miesięcznie - nie warto płacić za rozbudowane systemy, wystarczy mały program, typu OGNIK albo cos podobnego. Za to jesli prowadzi się bardzo dużą firmę, z rozbudowanymi rozrachunkami, wielostopniowym planem kont itd.. dopiero wtedy warto myśleć o dużym programie dla niej, typu Raks, Intuica albo nawet SAP.Czy to się opłaca ? Dla mnie tak, bo przy małych firmach na Ogniku moge wszystko zaksięgować dosłownie w kilka minut, za to "duży" program, któremu musze poświęcić znacznie wiecej czasu - pozwala mi przez to na więcej. Jednym słowem, program lub programy, każdy musi dobierac pod siebie i w zalezności od potrzeb moim zdaniem czasem nawet warto zainwestować w dwa różne.

#59 Guest_jola

Guest_jola
  • Goście

Napisano 06 luty 2012 - 19:44

kilka lat pracy na Finka-Fk i KPiR i kadry i płaceprogram bez awaryjny !!!!!!!!!!!!!!!! To prawda Jest to program dla każego my pracujemy w biurze rachunkowym Bardzo polecam

#60 Guest_Justa

Guest_Justa
  • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 12:11

A ja pracuję na Madar 7, fajna sprawa bo mogę pracować stacjonarnie w pracy a z domu mobilnie, posiada wszystkie funkcje. Jest łatwy w obsłudze, a cenowo przystępny

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych