Skocz do zawartości

Kurs na księgowego

wróć do serwisu Księgowość 129 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Andrew01

Guest_Andrew01
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2006 - 09:40

Jestem absolwentem studiów ekonomicznych, obecnie zamierzam uczestniczyć w kursie na samodzielnego księgowego. Niestety nie mam praktyki. Czy może ktoś mi powiedzieć, na ile kurs na samodzielnego księgowego przygotuje rzeczywiście do wykonywania tego zawodu. Z góry dziękuję.

#2 Guest_calistha

Guest_calistha
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2006 - 13:26

Wszystko zalezy od tego jaka instytucja będzie organizowała ten kurs. Z wlasnego doświadczenia moge ci powiedzieć ( jestem po kursie na samodzielnego księgowego, obecnie w trakcie kursu dla głównych księgowych - obydwa organizowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce), że tanie kursy niczego cię nie nauczą, tylko przybliża wiedzę. Żeby coś z takiego kursu wynieśc to niestety trzeba zapłacić, ale wierz mi to inwestycja która się predzej czy później zwróci. Jednak sam kurs nic nie da bez późniejszej praktyki, bo teria ma się daleko od praktyki. Ja ze swoich ostatnich kursów w Stoarzyszeniu jestem bardzo zadowolona i ta inwestycja teraz się zwraca. Pozdrawiam i życzę powodzenia

#3 Guest_calistha

Guest_calistha
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2006 - 13:29

PS. dlatego radze ci po ukończeniu takiego kursu, który z reguły trwa min. 6 miesięcy intensywnie szukać pracy w tym zawodzie i nie gardzić zwykłym księgowym jak ci zapropponują, bo tylko dzięki temu zdobędziesz doświadczenie, a księgowość warto przejśc od początku i skończyć na głównym

#4 Guest_Andrew01

Guest_Andrew01
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2006 - 14:33

Dziekuję calistha!!! Właśnie przymierzam się do kursu organizowanego przez Stow. Księgowych w Polsce O/Warszawa. Kurs 3900. Dla mnie to majątek, ale mam zamiar przystąpić do jego. Obecnie jestem na etapie załatwiania praktyk w biurze rachunkowym. Może mi się uda. Wprawdzie obecnie pracuję, ale nie jest to co chciałbym robić - właśnie księgowość. Calistha rozumiem, że Ty już "siedzisz w branży" powiedź jeżeli to nie tajemnica - na jakie wynagrodzenie może liczyć osoba startująca w tej branży? Wiem, że będę mimo kursu będę zaczynał od "młodszego księgowego" lub ew. jakieś pomocy. Czy jesteś zorientowana jak kształtują się płace w tej branży? Będę wdzięczny za odpowiedź.

#5 Guest_Andrew01

Guest_Andrew01
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2006 - 10:18

Nikt już więcej na ten temat nie napisze?

#6 Guest_calistha

Guest_calistha
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2006 - 15:15

Na temat zarobków nie jestem w stanie ci odpowiedzieć, ponieważ ja mieszkam i pracuje w Zielonej Górze, a ty z tego co zrozmiałam to w Warszawie lub okolicy, więc te relacje będą bardzo zachwiane. U nas taki samodzielny lub młodszy księgowy to zarabia ok. 50-60 % tego co Główny księgowy. A Główni księgowi tutaj zarabiaja różnie w zależności od firm, zarobki kształtuja się na poziomie 3-6 tys. netto. Wiem że w biurach rachunkowych to wyglada całkiem inaczej ( zn. duzo mniej). Ale najwazniejsze, zebyś zdobył gdzieś praktykę. Póxniej będzie łatwiej.Pozdrawiam i zycze powodzenia.

#7 Guest_Andrew01

Guest_Andrew01
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2006 - 15:50

dzięki calistha. Tobie również powodzenia i sukcesów w pracy!!! Trzymaj się!!!

#8 Guest_opole

Guest_opole
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2006 - 15:12

początkujacy ksiegowy w biurze rachunkowym bez certyfikatu ksiegowego od 1,0 tys. zł brutto

#9 Guest_Ona

Guest_Ona
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2006 - 09:29

Zawsze wydawało mi się, że księgowy zarabia znacznie więcej. A tutaj na początku 1 tys brutto. Nieźle kurs kosztuje 3900. To naprawdę trzeba to kochać lub mieć długoterminową strategię do księgowego głównego włącznie aby się przekwalifikować na księgowego. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

#10 Guest_kinga

Guest_kinga
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2006 - 18:37

witaj!ja jestem w rozterce i nie wiem czy iść na kurs samodzielny księgowy do stowarzyszenia czy wybrać studia podyplomowe z rachunkowości na uczelni.chciałabym pracować w tym zawodzie, z wykształcenia jestem humanistą i mam dość bezrobocia.kochani doradźcie mi coś bo sama już nie wiem i wciąż się miotam.pozdrawiam

#11 Guest_Andrew01

Guest_Andrew01
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2006 - 15:34

Nikt więcej się nie wypowie na temat przydatności kursu?

#12 Guest_kas

Guest_kas
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2007 - 17:33

jestem księgową w biurze rachunkowym. Ukończyłam wcześniej kurs w Stowarzyszeniu Księgowych i Studia Podyplomowe - rachunkowość. Powiem szczerze, że dopiero praca w biurze mnie oświeciła. Zarabiam marne grosze, ale w biurze można nauczyć się najwięcej. Życzę wytrwałości i stalowych nerwów, bo bez tego nie ma co zaczynać - my z koleżanką nie zaczynamy dnia pracy bez melisy.

#13 Guest_Wiki

Guest_Wiki
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2007 - 15:48

A ja sie zastanawiam czy lepszy jest kurs dla kandydatów na głównych księgowych organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych czy studia podyplomowe z finansów i rachunkowości przedsiębiorstw, też organizowany przez stowarzyszenie. Ja narazie nie planuję pracy w księgowości, ale w banku jako analityk kredytów dla firm i w związku z tym czytanie bilansów i innych sprawozdan finansowych to podstawa. Co powinnam wybrać?

#14 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 07 listopad 2007 - 16:56

Ja jestem po liceum ekonomicznym, później studia informatyczne w między czasie złapałam posadę referenta, obecnie jestem już st. ref. i uczęszczam na podyplomówkę z rachuby i mogę powiedzieć jedno osoby, które nie mają powołania do księgowości tzn. życia praktycznie "od bilansu do bilansu" to żaden drogi kurs ani studia nie pomogą, to poprostu trzeba kochać tak jak Ja :).

#15 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 18 listopad 2007 - 09:08

Z własnego doświadczenia wiem, że tylko kursy w SkwP jeżeli chcesz pracować w księgowości i jalepiej właśnie na konkretnym stanowisku najpierw kurs podstawy księgowości oczywiście najlepiej już gdzieś się zachaczyć, po tym samodzielny księgowy bilansista w SKwP to nie tylko TEORETYCY ale i PRAKTYCY ja jestem bardzo zadowolona robiłam jeszcze dwa lata temu (a mam dzisiaj 45 lat studium rachunkowości ale tylko dlatego że o kierunek rachunkowośc misiały uzupełnić osoby będace na stanowsku Głównej Księgowej w budżetówce jeżeli nie miały wyższych ekonomicznych więc pomyśłałam zrobię może się jeszce kiedyś trafić okazja do budżetówki więc lepiej mieć papier skoro takiego wymagają no a wbudżecie to zawsze dobra posadka!!!! Ale wolę moją SPÓLKĘ i ich Wspólników hahah Pozdrowienia

#16 Guest_margo

Guest_margo
  • Goście

Napisano 15 październik 2009 - 12:29

Ukończyłam studia podyplomowe Rachunkowość (na Akademii Ekonomicznej we współpracy z SKwP). Zastanawiam się nad kursem w SKwP - księgowy bilansista lub główny księgowy. Nie wiem co wybrać. Czy wiedza zdobyta na podyplomówce odpowiada jednemu z tych kursów czy jednak nie? (i może lepiej zrobić te dwa kursy?) Proszę Was o poradę. Pozdrawiam.

#17 Guest_tomcio paluch

Guest_tomcio paluch
  • Goście

Napisano 15 październik 2009 - 13:23

Margo szkoda czasu. Dla mnie podyplomówka powinna wystarczyć, i tak ważniesza jest praktyka.

#18 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 29 październik 2009 - 10:40

Jestem studentką 3 roku finanse i rachunkowość, ukończyłam kurs księgowości ale najwięcej wyniosłam wiedzy i nie tylko(nerwicy)z pracy w biurze rachunkowym za marne grosze 1400zł netto,praca stresująca i mobbing teksty typu " tłuki pierd..." Koszmar...

#19 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 24 listopad 2009 - 18:01

Witam mam pytanie . Chciala bym zrobic kurs ksiegowosci na poczatek oczywiscie podstawy ksiegowosci tylko moim problemem jest to ze mam skonczonom tylko szkole zawodowom wzwiazku z tym mam pytanie czy po zawodówce ten kurs wogule mi sie przyda czy mam szanse w tym zawodzie znalezc jakos prace nawet jesli bym chciala robic dalsze kursy ksiegowosci? Z gory dziekuje wszystkim za odpowiec.

#20 Guest_Nati75

Guest_Nati75
  • Goście

Napisano 24 listopad 2009 - 19:50

Ja osobiście wolałabym studia podyplomowe, więcej wiedzy no i papier też lepszy.Natomiast kursy są dużo tańsze - w efs nawet 1300zl.Ja z kolei kurs kończyłam w Akademii MDDP i polecam. Dobry wykładowca i wysoki standard organizacji

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych