Skocz do zawartości

WF-Fakir

wróć do serwisu Księgowość 139 odpowiedzi w tym temacie

#121 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 15:04

Witam wszystkich,

założyłem Sp. z o.o., kupiłem WFFakira  i jestem na etapie zdobywania wiedzy na temat pracy głównego księgowego.

Szukam osoby, która dobrze zna funckje programu i mogłaby sprawdzić moje księgi (pierwsze 3 miesiące), przeszkolić z dodatkowych funkcji, czy udzielić odpowiedzi na nurtujące pytania.

Jestem w stanie zapłacić za takie szkolenie.

Zainteresowane osoby proszę o kontakt.

Artur 792 014 931

Pozdrawiam.

#122 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2015 - 16:32

czy temat jest aktualny?

Witam, chętnie zasięgnę pomocy i nie ukrywam, że sprawa jest bardzo pilna.... Chcę, żeby w rejestrze VAt zakup faktury były pokazane według kolejności numeru ewidencyjnego z dziennika w którym są ewidencjonowane. Nie mam pojęcia gdzie to ustawić... Będę wdzięczna za pomoc.

#123 Guest_Niestety zakupiłem Fakira

Guest_Niestety zakupiłem Fakira
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2015 - 17:49

1) Do ~Krysia: zapewne mógłbym pomóc, gdyby z tego co Pani tu napisała wynikało cokolwiek konkretnego. Sugeruję zapoznać się z podręcznikiem użytkownika, a w razie potrzeby skontaktować z naszym serwisem. Jeśli będą konkretne pytania, które mogą zainteresować więcej osób - można także porozmawiać na forum, ale indywidualne tematy pewnie lepiej na priv2) Do ~Katarzyna: szkolenie to jedno, a podręcznik użytkownika/help to drugie. O jakie księgowanie kasy chodzi? Ręczną dekretację KP/KW, lub dokumentów zbiorczych, czy też import dokumentów kasowych (z Maga czy też z FaKira)?3) Do ~Groaga: Na konta można zaksięgować tak właśnie jak w opisie. Do ewidencji VAT należy wprowadzić dwie pozycje: osobno wartość z prawem do odliczenia (netto, VAT, brutto), a osobno bez prawa do odliczenia - wybierając odpowiednią grupę podatkową oraz opcję odliczenia (całkowite i bez prawa do odliczenia).Ważne, aby w parametrach pracy firmy (menu Administracja) były prawidłowo ustawione konta kontrolne dla VAT (ewentualnie wykasowane wszystkie, co zdejmuje kontrolę VAT).

Podręcznik użytkownika to jakieś kpiny są... kto to czytał to wie, że jest bezużyteczny. Nawet porządnej instrukcji do niego nie ma... Pod kątem dokumentacji dla samouków też tragedia. Filmów z tutorialami brak... Jak ktoś kupi WF-Fakir to niech się szykuje do zakupu WF-Besta (Środki trwałe amortyzacja itp.) i WF-Gang ( Kadry i płace ). Bo inaczej możecie samym Fakirem tyłek podetrzeć. Kto ma Fakira niech mnie poprawi jeśli się mylę bo ja mam Fakira i Ganga ale okazało się że muszę dokupić teraz WF-Best i wcale mnie to nie bawi. Fakira oceniam i tak mocno średnio na tle innych aplikacji. A jedyne co się ASSECO WAPRO udało to WF-KAPER i Fakturka... reszta to gówno. Jak bym wcześniej wiedział to bym nie kupił ale wydałem już dużo kasy i na program i na szkolenia i narazie muszę zacisnąć zęby. Nowym nabywcom stanowczo odradzam. (To już kaper ma ewidencję srodków trwałych a Fakir co ma ? Możliwość dokupienia dodatkowego oprogramowania z jakimiś śmiesznymi limitami do 100 środków trwałych i dodatkowo płacić za każde następne 100 ....) Oferta dość nie konkurencyjna a przecież istnieją moim zdaniem lepsze i tańsze programy do pełnej księgowości ... nie będę pisał jakie bo jeszcze ktoś pomyśli, że obsmarowuje ASSECO bo jestem z konkurencji czy coś równie głupiego. Zabierzcie się lepiej do roboty i zróbcie instrukcje obsługi do tego badziewia która jest coś warta, o filmy z tutorialmi nawet nie proszę bo za wiele od was wymagać nie można. 

#124 magdaka

magdaka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 sierpień 2015 - 13:09

Witam!

Jestem początkującym użytkownikiem WF Fakir.

Mam problem przy wprowadzeniu faktury zakupu towaru, która została zapłacona gotówką. Wprowadzam fakturę, ale nie wiem, gdzie mam zaznaczyć, aby wpadała na "zobowiązania rozliczone"? Wszystko póki co zapisuje mi się w "zobowiązania nierozliczone i częściowo rozliczone".

Co robię : dokumenty -> wprowadzanie dokumentów -> wybieram dziennik -> dodaj -> w oknie dokumenty/dodaj wypełniam wszystkie wymagane pola -> dodaję stawki VAT -> zapisuję -> pojawia się okno "nowy rozrachunek/konto 201- " -> zmieniam termin płatności -> zapisuję.
Wszystko. Taka faktura wskakuje mi w "zobowiązania nierozliczone i rozliczone częściowo". Gdzie popełniam błąd?

Dziękuję za pomoc.

#125 Guest_księgowy

Guest_księgowy
  • Goście

Napisano 06 październik 2015 - 13:55

Witam ! Jestem ciekaw czy ktoś z programistów czyta to forum, bo chciałbym powiedzieć , że ostatnia aktualizacja to chyba po to żeby zrobić obrót pod koniec roku. W księgowaniu TaxFree są takie błędy i bzdury , że zaksięgowanie owego dokumentu zajmuje więcej czasu niż poprzednio. Np - pierwsza gafa Ctrl+P miało wyszukiwać kontrahentów a zmienia wyróżniki sad.png ..... błędów co niemiara. Żenada.

#126 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 październik 2015 - 08:33

Po poprawkach i aktualizacjach szkoleniowiec mówił, że nie trzeba będzie używać myszki. Bzdura - właśnie trzeba jej używać coraz częsciej. Chyba poprzedni rozmówca miał rację. Poprawki bez konsultacji z osobami będącymi księgowymi lecz dla pieniędzy. A że są w pewnym sensie monopolistami to mają te nasze spostrzeżenia gdzieś !

#127 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 18 październik 2015 - 19:52

Poszukuje osoby która ustawi mi programy WF-FAKIR i Wf-Gang. Pracuje w Piasecznie. Zależy mi żeby programy działały super☺

#128 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 28 marzec 2016 - 19:17

Witam.Chciałbym się dowiedzieć z którego banku wyciąg bankowy w formacie MT940 zostanie zaimportowany bez błędów w programie Wf-Fakir.Ponieważ cały czas otrzymuję odpowiedź w Hot Line że serwis zrobi to za 450zł netto, a kreator nie jest zbyt czytelny więc zastanawiam się nad zmiana banku.

Sprawdź aplikację emSzmal - pozwala na importy wyciągów do WF-Fakira ze wszystkich polskich banków.

#129 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2016 - 19:40

Witam,
mam kilka pytań ws Fakira i Maga:
1. problem z ipmortem Wyciągów Bankowych (płatności) w obcej walucie z Fakira do Maga. PLN imortują się bez problemu, natomiast w przypadku pozostałych walut pojawia się problem. Tzn. nie w samym imporcie, a w rolziczeniu faktur na podstawie zaimportowanych WB. czy da się to jakoś ustawić? Bo póki co rozliczam fa zagraniczne w Magu ręcznie.
2.Dodatkowo, prosze o informację jak zdefiniować w raporcie użytkownia pasywach "zysk netto" żeby pobierał się bezpośrednio z raportu " rachunek zysków i strat"???
Z góry dziękuję za odp.
3. Czy fakir może automatycznie rolziczać różnice kursowe? (zrealizowane/ niezrealizowane)Jak to ustawić?
Z góry dziękuję za wsparcie:)

#130 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 10 maj 2016 - 15:05

mam pytanie - nasza poprzednia księgowa zamknęła miesiąc jeden w którym nic nie można poprawić czy da się go jakoś otworzyć?

#131 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2016 - 19:57

Witam,

Mamy problem z programem Wf-fakir czy ktoś zna dobrze ten program by nam pomóc???

#132 Guest_justyna123456789

Guest_justyna123456789
  • Goście

Napisano 20 marzec 2017 - 13:20

Czy wie ktoś jak zaksięgować w WF-FAkir kompensate trójstronną w walucie obcej.

#133 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 12:00

mam pytanie - nasza poprzednia księgowa zamknęła miesiąc jeden w którym nic nie można poprawić czy da się go jakoś otworzyć?

DA SIĘ. administrator - lata obrotowe, podświetlasz rok w którym masz do otwarcia miesiąc i klikasz "CTRL+SHIFT+D" wybierasz co Ci trzeba zatwierdzasz i gotowe

#134 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 12:01

czy ktoś wie jak odblokować zamknięte rejestry VAT?? PILNE!!!!

#135 Guest_justyna

Guest_justyna
  • Goście

Napisano 30 marzec 2017 - 06:50

Przy tworzeniu BO 2017 pojawiły się salda w pln przy rozrachunkach w walucie obcej. Po sprawdzeniu kazdego konta pojedynczo salda zarówno w euro jak i w PLN sa zerowe. Po przeanalizowaniu stwierdzam że wartosci na Bo wynikają z PK wcześniej automatycznie wyliczonych różnic kursowych. A przecież różnice kursowe tworzymy by rozrachunku w PLN nam się rozliczaly. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Może ktoś się z tym spotkał.

#136 Guest_KAROLA

Guest_KAROLA
  • Goście

Napisano 04 maj 2017 - 21:02

Witam, mam pytanie jak moge znalezc dokment przez ktory wynika roznica pomiedzy potwierdzeniem salda konta walutowego w pln a zestawieniem saldem na zestawieniu obrotow na tym koncie w pln????

#137 Guest_JUSTYNA

Guest_JUSTYNA
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2017 - 15:08

Jak zaksięgować spłatę faktury zaksięgowanej w EURO gdy kontrahent zapłacił w PLN. złotówki schodzą z  rozrachunku a EURO nie. Kontrahent mimo że krajowy w rozrachunkach widnieje jako zagraniczny, żeby do różnic kursowych tworzyły się z automatu po rozpisaniu PK. 

#138 Guest_kats

Guest_kats
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2017 - 06:59

Proszę o pomoc- jak zaksięgować w Fakirze fakturę za paliwo ( 50%) i jak zrobić automatyczny dekret?

#139 Guest_justyna

Guest_justyna
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 15:20

Witam. Skorzystałam z ulgi na złe długi- to było proste bo całe szczęście jest do tego odpowiednia ikonka. Schody się zaczęły jak kontrahent spłacił fakturę, którą umieściłam w VAT-ZD. Po zaksięgowaniu wyciągu bankowego wszystko pięknie rozpisuje się  z fakturą. Może ktoś wie jak zrobić żeby ta wpłata została uwzględniona w deklaracji VAT ( bo przecież muszę ponownie zapłacić vat).  

#140 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2018 - 13:25

Ratunku! Zaimportowałam z WF Mag dokumenty magazynowe. W WF Fakir nie ma schematów księgujących. Dokumenty są w buforze, ale nijak nie mogę ich ruszyć. Jak cofnąć ten import? Nie można edytować na poziomie WF Mag tych dokumentów, a muszę skorygować stan.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych