Skocz do zawartości

WF-Fakir

wróć do serwisu Księgowość 142 odpowiedzi w tym temacie

#101 Guest_joanna

Guest_joanna
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2011 - 10:44

wiatam,pytanie trochę inne....rozpoczęłam pracę w firmie która zajmuje się sprzedażą internetową. chcielibyśmy zakupić oprogramowanie finansowo księgowe i zastanawiam się nad WF Fakir lub Optimą. czy może ktoś z Państwa pracował wcześniej na optimie i ma jakieś porównanie? ja do tej pory pracowałam tylko na microsoft navision.czy do podstawowej wersji WF Fakir robili Państwo może jakieś rozbudowania, jak automatyczne księgowanie WB poprzez transfer pliku z banku? lub czy korzystają może Państwo z importu sprzedaży z jakiegoś innego programu/portalu? jeżeli tak to czy są Państwo zadowoleni z tych funkcjonalności?będę wdzięczna za pomoc.

#102 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2011 - 00:40

Z importem WB z banku nie ma problemu, z tym że automaty importu z niektórych banków są zdefiniowane, a z innych trzeba zdefiniować samemu (albo zlecić do WAPRO i zapłacić).Jeśli chodzi o import, to ja importuję z ich Maga, ale z tego co piszą to jest import przez plik xml albo txt z dowolnego systemu.

#103 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2011 - 17:24

Dla mojej firmy importy wyciągów bankowych przygotowywała firma blumiks z Warszawy. Mają o wiele przystępniejsze ceny i terminy realizacji niż WAPRO :)www.blumiks.pl

#104 Guest_Specjalista

Guest_Specjalista
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2011 - 17:30

Pomoc w zakresie programu WF-Fakir można uzyskać w firmie Biznessoft.pl Specjaliści posiadają wiedzę finansowo-księgową, mają wieloletnie doświadczenie i referencje. Z usług (lub prezentacji programu) mogą skorzystać firmy z całego kraju, ponieważ wdrożenia, szkolenia i konsultacje mogą być przeprowadzane również zdalnie - przez internet. Można zlecić różne usługi, np. import wyciągów bankowych z banku, stworzenie schematów księgowych z WF-Maga lub innego programu Asseco Wapro, wdrożenia MPK.

#105 Guest_anka78

Guest_anka78
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 15:27

Mam problem z ustawieniem schematu księgowań kompensat,przenoszę dokumenenty finansowe z WF-MAG i o ile kompensata nie zawiera korekty dokumentu handlowego to przenosi się dobrze i na odpowiednie konta. Proszę o pomoc w ustawieniu warunków, dodam że dla odbiorców i dostawców mam jedno wspólne konto syntetyczne 200.

#106 Guest_Specjalista

Guest_Specjalista
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 16:46

Rozrachunki powstałe z tytułu korekt można rozliczyć z tymi, które powstały na podstawie dokumentów pierwotnych. Nie jest zatem wskazane w takich przypadkach wystawianie kompensat w programie WF-MAG.

#107 Guest_Magazynier

Guest_Magazynier
  • Goście

Napisano 14 październik 2011 - 01:56

W WF-Magu rozliczanie korekt to jakaś parodia (wystawiane są kompensaty) - i pewnie dlatego są później problemy z przenoszeniem do księgowości. Nie wiem kto to wymyślił, ale chyba nie miał za dużego pojęcia o tym co robił.

#108 Guest_nowa

Guest_nowa
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 23:36

Czy w WF-Fakir w dziennikach albo w rejestrach VAT można ustawić dokumenty w kolejności wprowadzania? I jeszcze jedno pytanie: w dekl.VAT-7 w zakupach pozostałych wychodzą mi mniejsze kwoty niż powinny(w rejestrze jest wszystko ok). Nie wiem gdzie szukać błędu, prawdopodobnie gdzieś w konfiguracji ale której. Proszę o pomoc.

#109 Guest_Ja+

Guest_Ja+
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 01:15

Mam problem z importem SAD-ów z WF-Mag do Fakira. Przy próbie importu pomimo zaznaczenia trzech importuje się jeden a pozostałe nawet pojedynczo nie chcą się ściągnąć. Ponadto ten jeden który się ściągnął przy próbie dekretacji wyświetla niezgodną kwotę w rozrachunkach i nie dekretuje.W czym może być problem ?

#110 Guest_niezadowolony

Guest_niezadowolony
  • Goście

Napisano 07 listopad 2011 - 23:47

Jeśli chodzi o sady, to we wszystkim... ;-)Problem sadów ciągnie się za WF-Magiem od zawsze.Mnie w zeszłym roku obiecali zrobić to porządnie jeszcze zeszłej jesieni - i oczywiście nikt nie dotrzymał tej obietnicyOstatecznie coś wypłodzili na ten październik (rok obsuwy!) - ale jak widać nadal to nie działa. Jak widać problem sadów wyraźnie przerasta panów z WAPRO.Dlatego - jeśli masz tego kilka sztuk, to zaksięguj ręcznie, szkoda nerwów. Jeśli dużo, to raczej zrób to co ja - czyli szybko rozejrzyj się za programem konkurencji, żeby go spokojnie wdrożyć od nowego roku.

#111 Guest_nowa

Guest_nowa
  • Goście

Napisano 29 listopad 2011 - 15:28

Zaczynam pracę z wf-kaperem pod windowsem. Przy tworzeniu deklaracji vat jest wykazana wartość sprzedaży netto, ale vat należny zawsze pokazuje 0.

#112 Guest_ssssssss

Guest_ssssssss
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2012 - 14:31

czy w tym programie da się wystawić notę księgową ??? jak tak ... to jak ???

#113 Guest_kk

Guest_kk
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2012 - 18:23

A o jaką dokładnie notę Ci chodzi??Moje pytanie - w "nierozliczonych rozrachunkach" pojawiają mi się rozrachunki z bilansu otwarcia(który wprowadzałem "ręcznie" na początku roku, gdyż dopiero zaczynałem pracę z programem), które de facto są już rozliczone - wygląda to tak, że oprócz normalnych dokumentów, które są już rozliczone, pojawia się też oddzielny nierozliczony "bilans otwarcia", którego nie da się nijak rozliczyć.

#114 papierówka

papierówka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 223 postów

Napisano 10 lipiec 2013 - 10:11

Nota obciążeniowa (nota księgowa obciążeniowa) jest dowodem księgowym rozliczeniowym stwierdzającym dokonanie operacji gospodarczej przeprowadzonej między jednostką a jej kontrahentem. Jest ona dokumentem zewnętrznym własnym – z punktu widzenia jednostki wystawiającej – oraz zewnętrznym obcym – z punktu widzenia jednostki otrzymującej.Aby nota obciążeniowa mogła zostać uznana za dowód księgowy będący podstawą zapisów w księgach rachunkowych, powinna być rzetelna, tzn. zgodna z rzeczywistym przebiegiem operacji gospodarczej, wolna od błędów rachunkowych oraz zawierać co najmniej dane określone w art. 21 ustawy o rachunkowości, tzn.:1) określenie rodzaju dowodu i jego numeru identyfikacyjnego,2) określenie stron (nazwy, adresy) dokonujących operacji gospodarczej,3) opis operacji oraz jej wartość, jeżeli to możliwe, określoną także w jednostkach naturalnych,4) datę dokonania operacji, a gdy dowód został sporządzony pod inną datą – także datę sporządzenia dowodu,5) podpis wystawcy dowodu oraz osoby, której wydano lub od której przyjęto składniki aktywów,6) stwierdzenie sprawdzenia i zakwalifikowania dowodu do ujęcia w księgach rachunkowych przez wskazanie miesiąca oraz sposobu ujęcia dowodu w księgach rachunkowych (dekretacja), podpis osoby odpowiedzialnej za te wskazania.

#115 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 22:30

Moje pytanie - w "nierozliczonych rozrachunkach" pojawiają mi się rozrachunki z bilansu otwarcia(który wprowadzałem "ręcznie" na początku roku, gdyż dopiero zaczynałem pracę z programem), które de facto są już rozliczone - wygląda to tak, że oprócz normalnych dokumentów, które są już rozliczone, pojawia się też oddzielny nierozliczony "bilans otwarcia", którego nie da się nijak rozliczyć.

Jeśli wprowadził Pan zapis do BO na konto, które w planie kont zostało oznaczone jako "rozrachunkowe", wówczas program "wymusił" również wprowadzenie zapisu do modułu rozrachunków.

Rozrachunek ten funkcjonuje na tych samych zasadach jak każdy inny rozrachunek i podlega rozliczeniu.

Jeśli nie może Pan rozliczyć rozrachunku pochodzącego z BO, to na pewno nie jest przyczyną to, że jest on wprowadzony do BO. Przyczyny niemożności rozliczenia rozrachunku mogą być następujące:

- rozrachunki są w różnych walutach

- rozrachunki zostały zaksięgowane na różnych kontach

- rozrachunki mają błędny typ, np. obydwa są wprowadzone jako "płatność"

- jeden z rozrachunków jest na kwotę ujemną, a nie został oznaczony znacznik "korekta"

Pozdrawiam,

#116 Guest_katarzyna

Guest_katarzyna
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2013 - 20:08

Poszukiwałem w sieci info na temat WF-FaKira i trafiłem tutaj. Widzę, że temat był wałkowany w sierpniu a teraz umarł. Ja właśnie rozpracowuję program, więc jakby był ktoś nadal zainteresowany, to mogę dzielić się wiedzą na zasadach wzajemności ;-)

Witam. ja właśnie zaczęłam pracę z Wf-Fakirem i wiele jeszcze mam pytań, np jak ustawic numerację pk żeby była automatyczna , albo wyłączyć. Program za każdym razem jak księguję coś na pk pyta o numer

#117 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 11:32

A mam pytanie, powiedzcie mi jak macie fakturę zakupu za środek trwały, to w jakim dzienniku ją księgujecie?

#118 Guest_emjan

Guest_emjan
  • Goście

Napisano 28 listopad 2013 - 11:09

Witam szanownych forumowiczów,

Jestem początkującym użytkownikiem ( w zasadzie może przyszłym użytkownikiem) WF Fakir. Uczę się obsługi tego programu na wersji demo.

System księgowania jest ustawiony na zespół 4 i 5. Tu mam problem. Nie potrafię "spiąć" kont rodzajowych i funkcjonalnych dla potrezeb księgowania równoległego. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie to można ustawić w opcjach?

#119 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2013 - 19:51

próbuję zapoznać się z programem pracując na wersji demo... jednak nie wiem co źle zrobiłam, bo przy zapisywaniu dokumentu pojawia się komunikat  "invalid column name "aplikacja_status"

#120 Guest_j

Guest_j
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2015 - 23:41

Pracuję na programie Wf-Fakir , chętnie podzielę się jego możliwościami.

czy temat jest aktualny?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych