Skocz do zawartości

WF-Fakir

wróć do serwisu Księgowość 140 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Leszek Maziarz

Guest_Leszek Maziarz
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2010 - 01:21

Pani ~Edziu,mam nadzieję, że do tej pory udało się Pani sporządzić to sprawozdanie. Gdyby jednak nie:- podstawowe pytanie, czy problem leży w tym, że nie wie Pani jak to zrobić od strony merytorycznej (księgowej) czy też "technicznej", czyli jak to zdefiniować w programie.Jeśli problem jest natury merytorycznej - to mimo wszystko sugeruję zapoznać się z jakimś podręcznikiem na ten temat, jest takich pozycji na rynku mnóstwo. W dużym skrócie - zwykle zysk/stratę wykazuje się jako odpowiednie saldo konta 860, w poycji A.VIII typowego sprawozdania (oczywiście przed jego ewentualnym wyksięgowaniem i podzieleniem na wspólników).Jeśli natomiast problem jest od stron technicznej - tzn. nie wie Pani jak to zrobić w programie, to - znowu w dużym skrócie - należy podpiąć do pozycji A.VIII sprawozdania finansowego wspomniane saldo - dokładny opis jak to zrobić, łącznie z przykładami, znajdzie Pani w podręczniku elektronicznym lub pomocy do programu. Zwracam uwagę na fakt, że można (wybierając przycisk Opcje zaawansowane >>) definiując formuły wprowadzać warunki, np. w zależności od tego czy SaldoWn, czy SaldoMa jest niezerowe - wykazywać w tej pozycji saldo po odpowiedniej stronie. Podobnie przemnażając saldo przez wartość stałą (-1) - także w razie potrzeby warunkowo - można otrzymać saldo na kwotę ujemną.

#62 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 13:24

Dziękuję Panie Leszku - naprawa błędu pomogła - wyciąg bankowy, którego nie było - po naprawie rzeczywiście go nie ma - jest tylko ten faktycznie zaksięgowany przeze mnie :)Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiamKasia

#63 Guest_marcia

Guest_marcia
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 16:38

Witam, czy kotoś z was pracuje na module magazynowym, mam w miesiacu ok 2000 fv sprzedaży i zastanawiam się czy jet taka możliwość żeby nadawać od razu na fv sprzedaży dekret księgowy. Czy przy drukowaniu faktura będzie miała naniesiony dekret?

#64 Guest_edzia

Guest_edzia
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 22:51

Sprawozdanie jak najbardziej wykonane! Po zgłębieniu tematu od strony merytorycznej i technicznej moje pytanie okazało się niezmiernie błahe ale cóż takie są początki. W każdym bądź razie dziękuję Panie Leszku za zainteresowanie i pozdrawiam.

#65 Guest_stefan

Guest_stefan
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2010 - 14:27

Witam, Jestem początkującym użytkownikiem programu WF-Gang Kadry i Płace. Przez przypadek została zamknięta lista płac, oczywiście nie wykonany wcześniej archiwizacji przez co nie możemy przywrócić bazy do poprzedniego stanu. Moje pytanie brzmi, czy jest możliwość modyfikacji lub usunięcia istnięjącej już listy płac? Jeśli nie, to proszę o pomoc, w jaki sposób rozwiązać wyżej opisany problem? Pozdrawiam.

#66 Guest_marcia

Guest_marcia
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2010 - 14:07

Witam, czy ktoś z was pracuje na module magazynowym, mam w miesiącu ok 2000 fv sprzedaży i zastanawiam się czy jet taka możliwość żeby nadawać od razu na fv sprzedaży dekret księgowy. Czy przy drukowaniu faktura będzie miała naniesiony dekret?Czy ktoś odwiedza jeszecze tą stronę???

#67 Guest_Leszek Maziarz

Guest_Leszek Maziarz
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:31

Rozumiem, że wobec faktu, że dyskusja toczy się wokół oprogramowania Asseco WAPRO, mówimy o programie WF-MAG?Na dzisiaj takiej funkcjonalności nie ma - można by co najwyżej wprowadzać informację o dekretach ręcznie, wykorzystując pola lub tabele dodatkowe i na bazie tego skonfigurować własny wzór faktury. Ale domyślam się, że nie o to tutaj chodzi.Oczywiście - skoro jest mechanizm dekretujący automatycznie fakturę w procesie importu dokumentów do systemu FK, to można sobie wyobrazić takie jego zmodyfikowanie, że dekretacja będzie następować już w chwili jej zapisywania. Nie jest to jednak takie proste i (nawet jeśli minimalnie to jednak) zwiększy obciążenie systemu i spowolni proces zapisywania wystawionych faktur.W tej sytuacji dość istotnym staje się pytanie czemu to ma służyć? Może znając je będzie można zaproponować jakieś prostsze rozwiązanie.

#68 Guest_Włodzimierz Kalinowski - menedżer programu WF-GANG

Guest_Włodzimierz Kalinowski - menedżer programu WF-GANG
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:34

Otwarcie zamkniętej listy jest możliwe, ale nie banalne. Procedyra zamknięcia listy przeprowadza szereg operacji i manipulowanie taką listą może wprowadzić bałagan w bazie danych. Dlatego proszę o kontakt mailowy ,aby szczegółowo wyjaśnić jaki stan jest u Państwa i co w konkretnej sytuaji należy zrobić : wlodzimierz.kalinowski@assecobs.pl

#69 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2010 - 16:28

mam problem z rozrachunkami walutowymi,tzn.kiedy chcę rozliczyc niektóre kwoty z fv pokazuje tylko w walucie -brak kwot w złotówkach,potem nieprawidłowo rozlicza różnice kursowe.Jak poprawić rozrachunek żeby widział złotówki,w samym dokumencie sprzedaży jest wszystko dobrze ,widć kwoty i w walucie i w złotówkach.

#70 Guest_md

Guest_md
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2010 - 16:54

Witam. Mam pytanko czy do Fakira można importować dokumenty z programu dla piekarni Infopiek lub AXEL jeżeli tak to jak sobie ustawić ten import. Obecnie z infopieka?

#71 Guest_Leszek Maziarz

Guest_Leszek Maziarz
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2010 - 23:47

Pani ~Moniko:Nie do końca rozumiem na czym polega problem. Jeśli faktura jest w walucie obcej, to program do rozliczenia wyświetla tę właśnie kwotę i czeka na zapłatę w tej samej walucie. Złotówki rozliczane są automatycznie w tle - efekt rozliczenia (zarówno w walucie jak i w złotówkach) można obejrzeć w module Rozrachunki.Różnice kursowe naliczane są automatycznie - i nie mamy sygnałów, aby było to robione źle, ale skoro Pani zdaniem są naliczane nieprawidłowo, to proszę o kontakt z naszym serwisem, bo to jest niepokojący sygnał. Przeprowadzimy testy i jeśli błąd się potwierdzi niezwłocznie przygotujemy poprawkę, a jeśli się nie potwierdzi - ustali się inną przyczynę problemu.W razie czego problem z nieprawidłowym naliczeniem różnic można obejść, rezygnując z automatycznego naliczania (parametr firmy), ew. usuwając już naliczone różnice i naliczając je na nowo samodzielnie dokumentem PK. W takim przypadku, w oknie rozliczania rozrachunków przy rejestrowaniu dokumentu RK należy wybrać przycisk "Pokaż ze względu na walutę" w celu prawidłowego podłączenia różnic kursowych do rozliczonej faktury.W razie trudności proszę o kontakt z hot-line'm - powiedzą jak to zrobić.Zarówno Panią, jak i innych ponownie zapraszam na forum www.enigma-ksiegowi.pl - ze względu na dedykowany charakter forum będzie nam tam łatwiej dyskutować.

#72 Guest_Leszek Maziarz

Guest_Leszek Maziarz
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2010 - 23:50

Niestety nic mi nie wiadomo o dedykowanym module importu danych z tych systemów, sprawdzę czy któryś z naszych partnerów nie ma w swojej ofercie takiego rozwiązania, jeśli uda mi się znaleźć, to dam znać.Proszę sprawdzić, czy nie dałoby się wykorzystać uniwersalnego mechanizmu importu danych z plików tekstowych - adres, z którego można pobrać dokumentację do tych plików znajdzie pan w pliku czytajto, dostępnym w Windows w grupie Start/wapro/wffakir

#73 Guest_KM

Guest_KM
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2010 - 16:26

Mam prośbe i pytanie do użytkowników Fakira.1. Czy program ten ma możliowść eksportu przelewów np. w formacie Elixir-O?2. Czy program ten ma możliwość importu wyciągów bankowych w formacie MT940?Jeśli ktoś wie, proszę o pomoc!KM

#74 Guest_Leszek Maziarz

Guest_Leszek Maziarz
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2010 - 17:18

1. Tak2. TakOba formaty są predefiniowane w systemie, ale ponieważ (zwłaszcza MT940) potrafi się różnić w zależności od banku, może (choć nie musi) okazać się konieczne dokonanie drobnej korekty formatu importowanego pliku.Można to zrobić samodzielnie z poziomu programu - są do tego celu odpowiednie kreatory - szczegóły w helpie - oczywiście można to też zlecić serwisowi lub partnerowi WAPRO.Ale tak jak pisałem - standardowo te formaty są predefiniowane.

#75 Guest_dusia

Guest_dusia
  • Goście

Napisano 13 październik 2010 - 15:05

Mam problem. "niechcący" zatwierdziłam bilans otwarcia w 2010 roku, nie przerzucając sald z 2009 roku. W jaki sposób teraz mogę wprowadzić bilans otwarcia na 2010 rok?

#76 Guest_Leszek Maziarz

Guest_Leszek Maziarz
  • Goście

Napisano 15 październik 2010 - 12:38

Proszę o kontakt na mejla Leszek.Maziarz@assecobs.pl lub kontakt z serwisem AssecoWAPRO - pomożemy.

#77 Guest_BT

Guest_BT
  • Goście

Napisano 26 październik 2010 - 12:47

Witam, proszę o pomoc przy wprowadzaniuwyciagów bankowych walutowych, chcąc wpisać kurs po którym dokonuje się przeliczeń nie mogę tego uczynić z uwagi na brak aktywnośi tego pola. Z góry dziekuję za odp

#78 Guest_sylwester

Guest_sylwester
  • Goście

Napisano 02 listopad 2010 - 13:44

Szukam osób które wykonywały import do WF-Fakir z programów z poza firmy WaPro.Znalazłem instrukcję tego procesu ale było by super wesprzeć się na kims doświadczonym w tym temacie.

#79 Guest_sylwester

Guest_sylwester
  • Goście

Napisano 02 listopad 2010 - 13:48

Temat importu do WF-Fakir już jest nieaktualny. Udało mi się zlokalizować gdzie można uzyskać wzorcowe pliki txt. I okazało się że jest to banalnie proste. W programie WF-Fakir Opcja Dokumenty/Eksporty/Eksporty tekstowe można wygenerować takie pliki.Pozdrawiam wszystkich Sylwester.

#80 Guest_Leszek Maziarz

Guest_Leszek Maziarz
  • Goście

Napisano 08 listopad 2010 - 02:01

Do ~BT:Aby pole kursu było aktywne muszą być spełnione trzy warunki:1. Dokument w nagłówku musi być zaznaczony jako walutowy2. Wybrane konto, na które idzie dekret, musi być w planie kont zaznaczone jako walutowe (zaznaczenie na poziomie syntetyki, dotyczy wszystkich analityk)3. Dla dekretu musi być wybrana waluta obca.Dopiero po łącznym spełnieniu tych warunków uaktualnia się pole kwoty w walucie i kursu. Należy zwrócić uwagę, że w przypadku pobierania kursu z tabeli (a nie wpisywaniu z palca) należy wybrać konkretny kurs (zakupu, sprzedaży, średni) - czyli np. kliknąć myszą nie tylko na konkretny wiersz, ale także na konkretną kolumnę - wtedy uaktywnia się przycisk Pobierz

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych