Skocz do zawartości

WF-Fakir

wróć do serwisu Księgowość 140 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2009 - 10:25

Pracuję na programie Wf-Fakir , chętnie podzielę się jego możliwościami.

#2 Guest_bb

Guest_bb
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2009 - 10:59

Ja pracuję na nim 7 m-cy, ale wiele reczy jeszcze nie wiem. Chetnie zapoznam sie z jego mozliwościami..:)

#3 Guest_m

Guest_m
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2009 - 15:33

ja pracowałam 4 lata na dosie a teraz mam windowsowego. Ciekawszy, więcej możliwości ale po ostatniej aktualizacji wolniej działa:)Jeżeli macie pytania może pomogę. Robi za mnie prawie wszystko, ale wymaga kontroli. Zastanawiam się tylko jak wydrukować na koniec roku jeden dziennik księgowań, bo taki jeden ogólny drukowałam na dosowym ,ale w tym chyba trzeba drukować oddzielnie dla każdego dziennika, nie można jednego.

#4 Guest_natalia

Guest_natalia
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2009 - 16:17

ja właśnie zaczynam, niestety na razie nie jestem zadowolona, pewnie dlatego, że wielu rzeczy nie wiem :)( ale też dlatego, że nie chce mi otwierać takiej ilości okienek jak potrzebuję :)( odświerza się wtedy tak długo że można z nudów umrzeć mam pytanie :)gdzie można ustalić typy dokumentów - chodzi mi o to, że w standardzie jest ich za dużo, niby to nie powinno przeszkadzać, ale jak wchodzę:przeglądanie dokumentów/filrt to żeby wybrać dokument muszę przewijać listę i znów tracę czas...czy są może jakieś skróty klawiszowe mogące przyspieszyć pracę? obsługiwanie myszką to strata czasu - widzę oczywiście te które są nad klawiszami i domyślam się, że nic wiecej nie ma a szkoda... te są mało ergonomiczne i niewiele ułatwiają :)(piszesz "wymaga kontroli" napisz proszę dokładniej na co zwracać uwagę?

#5 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2009 - 10:03

M ... niestety nie można wydrukować dziennika za cały rok.

#6 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2009 - 10:05

zupełnie nie wiem dlaczego Wam tak wolno pracuje..... z pewnością to wina sprzętu

#7 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2009 - 10:09

natalia, jeśli wchodzisz w przeglądanie to nie korzystaj z filtra tylko z okienka w którym widnieje napis "numer ewidencyjny" tam masz cała masę różnych wskaźników wg.których znajdziesz to czego szukasz. Typów dokumentów w tym oknie nie zmienisz.Możesz to zrobić : definicje,słowniki predefiniowane, typy dokumentów.

#8 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2009 - 10:20

Najważniejsze w programie to prawidłowe rozpoczęcie. Staranny plan kont( ten w standardzie dla mnie był niewystarczający) odpowiedznie wprowadzenie dzienników i tyty dokumentów i co najważniejsze prawidłowe ustawienie parametrów pracy oraz automatów księgowań. To pozwala na kontrolę przez program ewentualnych naszych błędów, oraz na prawidłowe sporządzenie deklaracji VAT.Pamiętajcie program sam wychwyci 2 razy wprowadzaną tą samą fakturę ,jednak nr.dokumentu musi być identyczny, więc najprostrzym rozwiązaniej jest wpisywanie numeru od cyfry i tak np. jeśli fv ma numer fv 111/SP/2009-409 wpisujemy 111/SP/2009-409, jeśli natomiast zaczyna się MPR-2009/Sp-1148 to wpisujemy od cyfry czyli 2009/Sp-1148. Ja tak przyjęłam by uniknąć pomyłek typu fv 111/SP lub fa111/SP. Każda inna literka lub spacja to dla programu dodatkowy znak....

#9 Guest_natalia

Guest_natalia
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2009 - 11:30

korzystając z okienka w którym widnieje napis "numer ewidencyjny" mam pomieszany różne typy dokumentów np: 3 f spzedaży, 3 f zakupu, 3 pk a mi zależy żeby mieć osobno wsztytkie fs, osobno fz, i osobno np. pk.napisz mi proszę jak wykorzystać litę filtrów - taka żółta teczka :)) nie mam tam zdefiniowanych żadnych filtrów, a myślę że warto je mieć :)) do tej pory korzystałam tylko z lejkadziękuję za pomoc i pozdrawiam

#10 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2009 - 12:03

Z "żółtej teczki" nie korzystam .Próbując usatwić tam filtry nie znalazłam potrzeby korzystania, zbyt dużo ogólników.Jeśli chcesz mieć osobno np wszystkie faktury sprzedaży musisz : wejść F8 i tam wybrać okres obrotowy ,typ dokumentów i dziennik w jakim są one księgowane. jeśli sprzedąż o typie dokumentu np.FS ksiegowana jest w różnych dziennikach zaznacz je wszystkie.

#11 Guest_eska

Guest_eska
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2009 - 13:36

ja pracuje na WF-KaPeR dla WindowsCzy to to samo? :-)

#12 Guest_bb

Guest_bb
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2009 - 08:39

Może podpowiecie mi jak wydrukować wszystkie koszty poniesione od pocżatku roku dla poszczególnego działu( dla poszczególnej "5"). Troche to zawiłe, chodzi mi np: mam dział oczyszczalni -502.Ksiegując fa kosztowe odrazu księguję też na 5. I gdybym chciała wygdrukować sobie wszystkie koszty jakie mam w tym działe za np: półrocze? to jak to zrobić???

#13 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2009 - 22:25

WF FAkir dla windows to to samo.

#14 Guest_natalia

Guest_natalia
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2009 - 03:32

do bbczy próbowałaś:księga główna/przeglądanie/ raport z konta/ podajesz konto i zakres datalboprzeglądanie księgi głównej wg kont (4 ikonka od lewej) i zaznaczasz myszką które pozycje chcesz wydrukować lub prawym klawiszem myszki: np. zaznacz wszystkoczy o to Ci chodziło, czy może wyważam otwarte drzwi?teraz na 2 tygodnie znikam (urlop) - może potem sprawdzę czy trafiłam :) kulą w płot czy może nie? :)

#15 Guest_BENEK

Guest_BENEK
  • Goście

Napisano 13 październik 2009 - 23:37

Poszukiwałem w sieci info na temat WF-FaKira i trafiłem tutaj. Widzę, że temat był wałkowany w sierpniu a teraz umarł. Ja właśnie rozpracowuję program, więc jakby był ktoś nadal zainteresowany, to mogę dzielić się wiedzą na zasadach wzajemności ;-)

#16 Guest_sylwia

Guest_sylwia
  • Goście

Napisano 05 listopad 2009 - 13:35

Ja bardzo chętnie Benek uczyć się będę poprzez wymianę wiedzy, bo program bardzo mądry, a ja niestey wciąż nie dość :-)Pozdrawiam i mam nadzieję, że tu zajrzysz i rozwiniemy wątek :-)

#17 Guest_krzysi3k

Guest_krzysi3k
  • Goście

Napisano 05 listopad 2009 - 13:40

Jeśli ktoś ma jakiś problem to może uda Mi się pomóc pracuje już jakiś czas na Fakirze...

#18 Guest_bb

Guest_bb
  • Goście

Napisano 05 listopad 2009 - 14:32

Do krzysi3kCzy jest możliwośc prowadzenia kart wydatków na działy u mnie 5-ki od poczatku roku narastająco?

#19 Guest_krzysi3k

Guest_krzysi3k
  • Goście

Napisano 05 listopad 2009 - 14:38

ja nie prowadzę 5...więc ciężko Mi powiedzieć coś na ten temat

#20 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 05 listopad 2009 - 17:30

Ja też tylko na 4 :)Mam problem z automatem VAT dla niepełnego odliczenia. Do rzeczy - leasing na samochód osobowyRata leasingowa: Brutto 2212,38Netto 1813,43Vat podl 239,37Vat niepodl. 159,58Konta:202x Rozrach. z dostawcami403-006 Usł. leasingu223 VAT naliczonyMój automat:Konto dla brutto 202-x (wyróżnik 1) (wyróżnik 2) stawka DTKwota Netto 403-006 * 22% 403-006VAT 403-006 223 22% 403-006 (40% kwoty)VAT * 223 22% 223 (60% kwoty)W rozrachunkach jest OK, ale w VAT uwzglęnione jest całe 22%.Proszę o pomoc krzysiaczyku :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych