Skocz do zawartości

studia podyplomowe

wróć do serwisu Księgowość 115 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_zawiedziona

Guest_zawiedziona
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2010 - 10:01

księgowo - zołzo - jestes kobieto chyba bardzo zestresowana bo tak nerwowo reagujesz juz chyba długo jesteś księgową; wstyd mam, do swojej pracy podchodzę rzetelnie i nie mam pogardliwego stosunku do dyplomu w przeciwnym razie nie chciałabym go mieć; chcę powiedzieć że większość ludzi studiujących na podyplomówkach to ludzie którzy posiadają juz praktyczną wiedzę a dyplom ukończenia studiów podyplomowych jest dopełnieniem akt osobowych (czy teraz nie brzmi to pogardliwie?); w swojej karierze zawodowej natknęłam się na osoby które chciały zaraz po studiach zostać głównymi księgowymi (zaznaczam że miały na dyplomach 5)a przez kilka miesięcy narobiły takiego bajzlu w księgach że przez rok trzeba było prostować; jasne macie rację wiedzę trzeba egzekwować mówiłam przecież że nie chcę nic za darmo zresztą mówię przecież że wykłady na AM są solidne ale jeden "wielki" egzami z całości no nie wiem? czy nie lepiej wtedy podchodzić do egzaminu państwowego (za szkołę płaci się z kosztami około 4000 a jedno podejście do egzaminu państwowego 300-400) poza tym łatwiej zaliczyć jest materiał partiami a nie wszystko na raz; poza tym mój zamiar jest taki żeby przybliżyc ludziom problem a nie ośmieszać i wyzywać innych uczestników forum, bo nie po to zostało ono utworzone; podobno na UG jest po prostu łatwiej, studia są bardzej oprzystępne dla ludzi pracujących i mających rodziny są zaliczenia ale poszczególnych partii; jak ktoś siedzi w księgowości to wie że księgowość jest róznorodna inna jest dla przedsiębiorstw inna dla budżetówki jeszcze inn dla handlu i opanowanie na jeden egzamin wszystkiego to naprawde spore wyzwanie; i przepraszam księgową -zołzę że ją uraziłam

#22 Guest_Janka

Guest_Janka
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2010 - 12:50

Chciałaś "zawiedziona" z taktem się wycofać z tego "papieru" ale twarzy nie uratowałaś!To ty napadłaś na księgową - zołzę tylko dlatego ze śmiała ci zwrócić uwagę? Znam osobę,nie jest zestresowana ,ale szlag trafia i mnie kiedy czytam takich "obiboków" jak ty.Nie ty jedna masz pracę,dom i rodzinę więc nie uzalaj się nad sobą tylko KUP TEN PAPIER i już

#23 Guest_Oluś

Guest_Oluś
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2010 - 13:03

"Zawiedziona" myślisz, że jak podyplomówka to można przyjść tylko na egzamin i już? Ja w tym roku kończę podyplomówkę z rachunkowości na UE w Poznaniu jestem w ciąży i nie narzekam, chcę się dokształcić i czegoś jeszcze dowiedzieć to muszę jeżdzić na wykłady, które są bardzo ciekawe głównie z rachunkowości finansowej, wkrótce się bronię, polecam uczelnię.Dla chcącego nic trudnego i przestań się tak uzalać nad sobą, większość mamy rodziny i pracujemy, taki już ten świat.

#24 Guest_księgowy

Guest_księgowy
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 00:43

mam pytanie do osób które studiują lub studiowały na podyplomowych studiach z rachunkowości dotarcie mi czy można się tam czego nowego dowiedziec czy dobry jest ten poziom tych studjów.

#25 Guest_Księgowa2

Guest_Księgowa2
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 09:14

ksiegowy - ja tobie proponuję powrót do podstawówki, tam nauczysz się najpierw ortografii,przecież to wstyd pchać się na podyplomówkę, a nie znać podstawowych zasad pisowni polskiej.A na studiach podyplomowych może rozszerzyć sobie wiedzę ten, kto ją już posiada,przynajmniej podstawy rachunkowości czy ekonomii,ale jeśli ktoś po Akademii Sztuk Pięknych zacznie naukę na podyplomowej rachunkowości to będzie siedział jak "na tureckim kazaniu"

#26 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 09:49

A czy ktoś może kończył takie studia na Uniwesytecie Ekonomicznym w Krakowie? Czy nie wiecie gdzie jeszcze w Krakowie można iść na takie studia podyplomowe?

#27 Guest_rex

Guest_rex
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 10:31

Ewa od czego jest internet?

#28 Guest_pati

Guest_pati
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 10:36

Ja polecam AGH Kraków.Podyplomówka trwa rok.

#29 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 10:37

No własnie nie o oferte mi chodzi - tylko o doświadczenie - ktoś był i moze doradzi gdzie warto iść - rozważam - studia podyplomowe - rachunkowości i fananse w Szkole Biznesu przy UE Kraków lub przy Stowarzyszeniu Księgowych - prosze o opinie

#30 Guest_tosia

Guest_tosia
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 11:01

za dwa tygodnie mam egzamin koncowy na studiach podyplomowych rachunkowośc, studiuje w warszawie, ale dyplom bede miala z UE Kraków, wykłady z wspaniałą panią dr Dyduch z AGH Kraków, stuida trwały rok, bardzo ciekawe wykłady z rachunkowości finansowej

#31 Guest_zawiedziona

Guest_zawiedziona
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2010 - 08:50

no tak w sumie to macie rację, przecyztałam - przemyślałam i się zawstydziłam - naprawdę tym bardziej że po AM w Gdyni mozna sie starać o uprawnienia do prowadzenia biura rachunkowego; ale jest ciężko jak ktoś ma małe dzieci bo trzeba zakuwać, chyba że ktoś jest tak zdolny że wyniesie z zajęć bo zajęcia z Panią Skrodzką są profesjonalnie prowadzone (rachunkowość finansowa);

#32 Guest_zawiedziona

Guest_zawiedziona
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2010 - 08:52

a do "ewa" ja czytałam na innych postach że te studia organizowane przez stowarzyszenia księgowych są dobre podobno są zajęcia na programach księgowych

#33 Guest_af

Guest_af
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2010 - 20:38

czy kończył ktoś podyplomówkę z rachunkowości i finansów na uniwersytecie gdańskim w Sopocie?bo mam mały dylemat czy wybrać UG czy Akademię Morską w Gdyni?także poproszę o opinię :). Z góry dziękuję. Pozdrawiam

#34 Guest_Nina

Guest_Nina
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2010 - 13:15

Jaki poziom ogólnie na podyplomówkach (UWr)? Porównując do magisterki np. Chodzi o administrację konkretnie.

#35 Guest_sbl

Guest_sbl
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2010 - 10:58

ja natomiast wybieram se na studia podyplomowe z controllingu i zastanawiam sie nad AE w Katowicach a WSB w Chorzowie. Czy może wiecie na której uczelni te studnia są lepiej prowadzone?

#36 Guest_mati

Guest_mati
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2010 - 14:22

Interesuje mnie porównanie Podyplomowych Studiów Ekonomicznych Rachunkowość UMCS oraz studiów podyplomowych rachunkowość organizowanych przez SKwP.Czy mógłby ktoś w tej sprawie zabrać głos? Ciekawi mnie która z tych form kształcenia jest lepsza. Może ktoś ukończył studia z wyżej wymienionych i zna dobre, złe strony. Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

#37 Guest_biegły

Guest_biegły
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2010 - 10:53

ciekawą ofertę studiów podyplomowych ma MCSiD czyli Międzynarodowe Centrum Szkolenia i Doradztwa, korzystne cenowo i profesjonalnie prowadzone. Po zdaniu egzaminów na studiach z finansów i rachunkowości można ubiegać się o certyfikat księgowego! studia trwają rok. pozdrawiam!

#38 Guest_ana

Guest_ana
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2010 - 22:15

do Matimam taki sam problem, też myślę o podyplomówce z rachunkowości i nie wiem co wybrać UMCS czy stowarzyszenie księgowych.Szukałam opinii ale bez rezultatu.

#39 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2010 - 11:04

słuchajcie,myśle że UMCS jest dobry,ale SKwP napewno mają lepiej ukierunkowaną podyplomówke

#40 Guest_justa

Guest_justa
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 20:36

Czy ktoś może mi poradzić, na którą uczelnie warto wybrać się na studia podyplomowe z rachunkowości, aby nie wydać na darmo kasy: SGH, UW, SGGW?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych