Skocz do zawartości

euler hermes windykacja naleznosci

wróć do serwisu Księgowość 42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_krysia 62

Guest_krysia 62
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2009 - 01:48

chcialem zapytac o opinie na temat wspolpracy przy windykacji naleznosci z EULER HERMESEM JAK TO WYGLADA W PRAKTYCE.

#2 Guest_Spider

Guest_Spider
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2009 - 11:37

Cóż, nie podobała mi się współpraca z nimi. Po kilku "przygodach" zmieniłem firmę. Aktualnie obsługuje mnie Causa i jestem zadowolony. Pełen profesjonalizm. Pozdrawiam i mniej problemów życzę.

#3 Guest_mg

Guest_mg
  • Goście

Napisano 12 luty 2010 - 14:33

trzeba bardzo uważać na terminy składania spraw do Windykacji w Euler Hermes!Mają tak skonstruowany regulamin, że ochrona ubezpieczeniowa wygasa na 2 miesiące przed końcem ubezpieczenia!!! Płacisz do końca, a tzw wypadek ubezpieczeniowy musi być przed zakończeniem umowy, czyli do windykacji sprawę trzeba przekazać na dwa miesiące przed końcem ubezpieczenia! A wielu osobom wydaje się, że jak płacą składki, to w tym okresie mają ubezpieczenie.NIE POLECAM!!!!

#4 Guest_Tiago

Guest_Tiago
  • Goście

Napisano 23 marzec 2010 - 09:55

Trzeba uważać na każdym kroku. Nie polecam

#5 Guest_pracownik

Guest_pracownik
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2010 - 15:59

Causa??? Nic nie wiesz na ich temat!!! jaki profesjonalizm!!!! Pracowałem tam!!! Nadal mają sprawy współpracownicze bo pracowników praktycznie nie mieli. Każdy był na działalności. Zwineli oddział w Katowicach bo większość wypowiedziała umowy, non stop zmieniaja siedzibe z wiadomych względów. Zasięgnij opinii w Okregowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu to się dowiesz jaki profesjonalizm.

#6 Guest_naiwny

Guest_naiwny
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2010 - 21:21

Bardzo mili i sympatyczni do momentu podpisania umowy, wszystko miało być pięknie i bezproblemowo. Potem kompletnie nie ma z kim rozmawiać. Umowa jest tak skonstruowana,że chyba będę musiał się pożegnać z odszkodowaniem. Według mnie należy się również ubezpieczyć od współpracy z EULER HERMES. Jeżeli ktoś myśli że jak opłaci składkę to będzie ubezpieczony to się grubo myli. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM - szkoda zdrowia i pieniędzy.

#7 Guest_beeweel

Guest_beeweel
  • Goście

Napisano 04 maj 2010 - 12:16

a słyszał ktoś o Proficie z tychów bo wydaje mi się że coś kręcą...z tego co wiem to Euler Hermes nie ma złej opini ale widzę że się myliłem...!

#8 Guest_negatywnie !!!! negatywnie

Guest_negatywnie !!!! negatywnie
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2010 - 17:50

bardzo negatywna opinia w skrócie, szkoda czasu na pisanie.

#9 Guest_nie polecam!!!!

Guest_nie polecam!!!!
  • Goście

Napisano 27 październik 2010 - 15:43

Nieskuteczni!!!!Jak chcesz zlecic im windykację należności to dzwonia do Ciebie po 5 razy dziennie. Potem nie mozesz sie doprosić o jakąkolwiek informację. Przysyłają bzdurne raporty typu: wykonano telefon do dłużnika. Taką windykację to samemu można zrobić. Zgłosiliśmy im 2 sprawy, w obu przypadkach okazali się nieskuteczni. Kolejnej szansy im nie damy!!!!!

#10 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 28 październik 2010 - 13:39

My współpracujemy 2 lata i w sumie jesteśmy zadowoleni. Szkody zostały nam wypłacone, o ile oczywiście zostały dotrzymane terminy złożenia do windykacji. Faktycznie mają różne kruczki w umowie, ale wystarczy je dokładnie przestudiować.Minus za wysokie składki, które podnieśli z uwagi na kryzys.Co do raportów z windykacji, rzeczywiście nie są zbyt obszerne :)Ale jak się powie części dłużników, że ubezpiecza nas HERMES to już płacą od razu po telefonie :)Informacje o niewypłacalności itd. - bezcenne

#11 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 25 listopad 2010 - 22:54

Rowniez i moja firma podpisala z EH umowe w tym roku i na przyszly rok raczej nie ma to sensu. Terminy to jedno, bardzo mocna papierologia, latwo oddaje sie do windykacji natomiast rownie latwo jest odpasc na ubezpieczeniu. Windykacja telefoniczna i terenowa malo skuteczna, zbyt rzadkie kontakty z dluznikami. Chcialbym zwrocic uwage na dosc istotna sprawe - przy podpisaniu umowy ubezpieczeniowej placi sie bezzwrotna skladke. W ciagu roku mozna zglosic sprawy do 100% wartosci tej skladki i wowczas nie zmienia sie ona na nastepny rok. Jezeli natomiast odzyskamy zalozmy 150% wartosci skladki to na przyszly rok na starcie placimy w przyblizeniu 150% za umowe. Jak dla mnie podpisanie umowy z EH ma sens jedynie wtedy gdy mamy wielu dluznikow w danym roku i zglaszamy ich wszystkich do ubezpieczenia wiedzac ze nie podpiszemy umowy na przyszly rok. Inaczej co za roznica czy tracimy pieniadze na EH czy dluznikow.. i tak je tracimy i tak (np. polisa 20tys, zglaszamy dluznikow na 20tys i niech bedzie ze wszystko nam wyplaca to i tak jestemy 20tys w plecy..) pisze to dosyc pozno i po ciezkim dniu ale mam nadzieje ze jest to w miare zrozumiale :)

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2011 - 14:18

A dla mnie chora firma. patrąc od strony dłużnika:.Uważają że dłużnik ma pieniądze tylko nie chce ich zapłacić wierzycielowi. Na dzień dobry rzucają tak zaporowe dla dłużnika kwoty do spłaty długu że pospolity dłużnik bez kasy śmieje się z ich pazerności. Mając do czynienia z ludźmi którzy faktycznie nie mają pieniędzy na spłatę zobowiązania nikt nie wyłoży na dzień dobry połowy czy 1/4 zobowiązania czasem kwoty 5-30 tys zł- zwłaszcza osoba która zamyka firmę po plajcie. Dla mnie mają nierynkowe podejście - swoje zasady - nie słuchają tego co proponuje dłużnik- więc ich skuteczność prawie zerowa - poza tym że przeprowadzą proces sądowy i sprawa trafi do komornika. Osobiście nie polecam.

#13 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2011 - 04:06

ubezpieczenie należności jest całkowicie bez sensu w ogromnej większości przypadków. Zamiast bulić składkę cały rok i dodatkowo ubezpieczycielowi za jeg prawnika i nie wiadomo czy wypłacą odszkodowanie lepiej wynająć radcę prawnego, żeby złożył pozew - na pewno taniej wyjdzie. Ponadto obsługa tego typu umowy papierologia itp. zabiera dużo czasu.

#14 Guest_antypoda

Guest_antypoda
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2011 - 16:47

mam prawnika, który zajmuje s= się windykacją, przejuje firmy po hermesie i klienci są zadowleni, bo jak maja nakaz sądowy to łatwiej wyegzekwować pieniadze

#15 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 21:22

Hehe "mam prawnika który zajmuje się windykacją i przejmuje firmy po Hermesie" ( A to dobre!!!!) Widocznie autor nie ma pojęcia nie tyle o Hermesie ale i o windykacji.

#16 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 21:34

Następny specjalista od windykacji " chora firma , patrąc od strony dłużnika (chyba patrząc),"skuteczność zerowa" , "firma zamyka po plajcie" chłopcze co Ty wiesz na temat odzyskiwania należności??? Sądząc po wpisie to nic, może masz żal bo musiałeś oddać pieniądze, które ukradłeś innym stawiając dom zamiast spłacać długi. Wiesz co proponuje dłużnik??? A no nic synku, zawsze mówi, że nie ma że biedny, ze ma tylko długi. A gdzie podziały się pieniądze za sprzedany towar???W mojej kilkunastoletniej pracy w kancelarii prawnej praktycznie nie spotkałem się, żeby właściciele firmy ogłaszając upadłość byli stratni i dokładali do interesu!!! Zawsze płacą ich kontrahenci tracąc często duże pieniądze!!!

#17 Guest_Mierk

Guest_Mierk
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 18:00

Hej,Ja współpracuje z nimi 4 rok. Miałem 4 odszkodowania które mi wypłacili. Oczywiście wszystkich ich terminów dopilnowałem ale z drugiej strony z skoro są terminy to trzeba ich przestrzegać. Windykacja faktycznie może nie powala skutecznością ale skoro nie odzyskują to zaraz wypłacą odszkodowanie więc nieskuteczna windykacja powoduje strzelenie samobója. Na razie nie planuje zerwania współpracy z nimi i polecam.

#18 Guest_Michal

Guest_Michal
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2011 - 09:46

@Tomasz - a słyszałeś kiedyś żeby składka za ubezpieczenie była zwrotna (z wyjątkiem wcześniejszego rozwiązania umowy)?! człowieku, chyba nie masz pojęcia o ubezpieczeniach!Tu nie chodzi o to żeby zarobić, ale przede wszystkim nie stracić... Poza tym limit odpowiedzialności ubezpieczyciela jest przynajmniej kilkunastokrotnością zapłaconej składki, więc jak ktoś nie zapłaci Ci np. 50tys. zł to chyba lepiej być ubezpieczonym, bo wg Twojego toku myślenia stracisz wtedy tylko 20tys. a nie 50tys.

#19 Guest_tommek

Guest_tommek
  • Goście

Napisano 06 październik 2011 - 15:29

Generalnie nie polecam !Bardzo sie staraja jak maja z Tobą podpisać umowę , jak juz podpisza to należy się modlić o to by nie bylo szkody bo ich pseudo-windykacja trwajaca 3 miesiace i bedaca integralna czescia umowy ubezpieczenia to parodia windykacji.Po zgloszeniu szkody, dodam iż można ja zglosić dopiero po uplywie 3 miesiecy kiedy oni prowadza windykacje, nawet nikt nie raczyl sie ze mna skontaktowac i poinformowac mnie o trybie zlozenia dokumentów do wyplaty, kontakt = 0 !!!CO POTRAFIA NAJLEPIEJ TO WYSTAWIC FAKTURE I PILNOWAC CZY WPLACILO SIE IM KASEGENERALNIE NIE POLECAM I SAMEMU MOCNO ZASTANAWIAM SIE NAD ZŁOŻENIEM POZWU PRZECIW.JEZELI KTOS MIAL PODOBNIE NEGATYWNE DOSWIADCZENIA PROSZE WPISYWAC SIE MOZE UDA SIE ZEBRAC NA POZEW ZBIOROWY.Co potrafia najlepiej - wy

#20 Guest_GOŚĆ

Guest_GOŚĆ
  • Goście

Napisano 17 październik 2011 - 14:43

KATEGORYCZNIE NIE POLECAM!!! Umowę mają sformułowaną pod siebie. Nic nie ściągnęli a jak chciałem rozwiązać umowę to jeszcze otrzymałem odp. negatywną,wezwanie do zapłaty za ich usługi i następnie pozew do sądu.To ZŁODZIEJE!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych