Skocz do zawartości

księgowość -nudna praca

wróć do serwisu Księgowość 105 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2008 - 15:23

A ja mam tylko pytanie... Dlaczego wszyscy na forum uważają że księgowymi są tylko kobiety??? a o nas facetach - księgowych nikt nie pamięta... :)(

#22 Guest_Ania Sz

Guest_Ania Sz
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2008 - 15:38

A mnie wkurza to, że wszystko my robimy, a dyrektorzy (kierownicy) zbierają za to kasę.

#23 Guest_Henia

Guest_Henia
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2008 - 18:18

Aniu Sz, masz racje.To my wykonujemy swoją żmudna pracę, to my myślimy za naszych przełożonych żeby "głupot" nie popełniali, żeby wszystko grało w US,ZUS,gdzie szukać oszczędności, co gdzie jak się zmienia w przepisach, a oni jak piszesz maja gdzieś to wszystko i zbierają kasę.Ale może nie wszędzie tak jest.Ale u mnie na pewno i też mnie to wkurza :)

#24 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2008 - 18:19

Widac mało Was tu widac ( na tym forum);-)))))))To nieprawda, że nie pamiętamy o WAS PANOWIE ;-)))Mamy tutaj: Marka, Klopa, Janko - Ci Panowie to już starzy bywalcy.Ciebie Maciek coraz częściej czytam ( wypowiadam się za siebie!!!)co znaczy że zaczynamy się poznawac.Miłego dnia Panowie Księgowi i Panie Księgowe ;-)))Pozdrawiam Mirasek

#25 Guest_Agatka

Guest_Agatka
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2008 - 10:56

Jestem dopiero po lic. z finansów i rachunkowości ale tak naprawde szkoła niewiele mnie nauczyła i myslę o jakims kursie księgowości. Może mi coś doradzicie w tej sprawie, bo pewnie się orientujecie w temacie bardziej niż ja :)

#26 Guest_zk

Guest_zk
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2008 - 13:03

Kurs księgowości za wiele ci nie da, wyłącznie praktyka

#27 Guest_becia

Guest_becia
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2008 - 13:36

Zgadzam się w 100%. Na kursie zweryfikujesz tylko zdobytą wiedzę na studiach ( szkoda na to pieniędzy). Szkoła uczy teorii,którą na pewno wykorzystasz w pracy. Bezpośredni kontakt to jest to! A po za tym praca w ksiegowości to nieustanne zdobywanie nowej wiedzy.Nie można poprzestać tylko na tym co się już wie, wciąż trzeba się uczyć. Pamiętaj nikt z nas nie staje sie kimś nagle, w jeden dzień. Przygotowania do tego trwają przez całe życie.

#28 Guest_agatka

Guest_agatka
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2008 - 14:34

Tylko w dzisiejszych czasach trudno zdobyc tą praktykę, bo wiekszość ofert wymaga doświadczenia zawodowego, a gdzieś przecież trzeba je zdobyć.

#29 Guest_Basieńka

Guest_Basieńka
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2008 - 12:21

Szukam pracy w księgowości bądź kadrach i płacach. Mam 23 lata. Jestem po liceum ekonomicznym o specjalności finanse i rachunkowość. Skończyłam Administrację. Od października zamierzam podjąć studia mgr z Finansów i Rachunkowości. Posiadam dwuletnie doświadczenie zawodowe w instytucjach państwowych oraz w firmie prywatnej(kadry). Kończę obecnie kurs specjalisty ds. Kadr i Płac. Jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc proszę o kontakt basiah00@op.pl Pozdrawiam serdecznie.

#30 Guest_kaśka001

Guest_kaśka001
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 21:27

Ale księgowość to nie tylko wklepywanie faktur. Ja nie uważam, że to nudna praca. Pozdrawiam

#31 Guest_lala

Guest_lala
  • Goście

Napisano 12 luty 2009 - 08:03

hmm, u mnie cały czas coś sie dzieje, więc na nudę nie narzekam, a czasami trochę bym chciała :)

#32 Guest_Mary

Guest_Mary
  • Goście

Napisano 12 luty 2009 - 09:11

Ja pracuje juz 37 lat jako ksiegowa i nie narzekam, lubie papiery, i ich uzgadnianie szukając nie raz grosza przez pół dnia - ale potem wielka satysfakcja jak wszystko gra - pozdrawwiam :)

#33 Guest_Mortycja

Guest_Mortycja
  • Goście

Napisano 12 luty 2009 - 10:01

ja to najbardziej lubię wklepywać dokumenty do programu tzn. księgować :) bardzo ale to bardzo lubię :), a i adrenalinki nie brakuje, zwłaszcza jak wchodzi Pani z kontroli albo dzwonią z US itp. :))))))))))

#34 Guest_mmadzia

Guest_mmadzia
  • Goście

Napisano 12 luty 2009 - 10:33

pracuję już bardzo długo w księgowości i nie chciałabym pracować w innym dziale,faktycznie jest troche nerwówki jak jest telefon z US lub ZUS ale i jest satysfakacja jak sie okazuje ze jest ok.

#35 Guest_Oluś

Guest_Oluś
  • Goście

Napisano 12 luty 2009 - 10:48

Ja nie mam czasu się nudzić, pracuję jako księgowa w zoz-ie i robię wszystko. Pozdrawiam :)

#36 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 26 luty 2009 - 21:57

Witam. Mam pytanie moja mama dostała PIT 8c z tyt. otrzymanej zapomogi,aktualnie jest na rencie czy dochód z pit-u 8c mam ująć w zeznaniu rocznymi naliczyć od niego podatek a jeśli tak to w jakiej pozycji go wykazać.

#37 Guest_Ulusia

Guest_Ulusia
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 15:23

Eeee gdzie tam nudna praca - cały dzień full roboty. Wieczorem padam, ale mam kase i satysfakcje. Trzeba się ciągle uczyć, wiec to jest praca tylko dla kujonów :) Pozdrawiamksięgowa

#38 Guest_teskate

Guest_teskate
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 15:40

Uwielbiam moją pracę!!! Jak się to tego przyznaję, to znajomi patrzą na mnie jak na... I mówią, że zupełnie po mnie nie widać, że jestem księgową. Mówią, że z moim rozrywkowym charakterem nie można być księgową ... Wtedy pytam, dlaczego? Sensownej odpowiedzi jeszcze nie usłyszałam!!!A propos - wiece może gdzie jest przepis pozwalający lub nie zabraniający na wystawianie faktur eksportowych w złotówkach???Taki mały orzeszek do zgryzienia :>

#39 Guest_danka

Guest_danka
  • Goście

Napisano 04 maj 2009 - 19:19

potrzebuje pilnie wiedziec co robi ksiegowa tzn. jak do swojej pracy wykorzystuje komputer!

#40 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 08:58

Danka, co masz na myśli pisząc: "... jak do swojej pracy wykorzystuje komputer!"Zależy jakie ewidencje prowadzi dana jednostka, czy prowadzi uproszczoną księgowość np: PKPiR, czy KH, czy prowadzona jest gospodarka magazynowai wiele...wiele innych, oraz co należy do zakresu obowiązków danej osoby.Skoro ma komputer, to ma programy księgowe, wprowadza do ksiąg, przygotowane dokumenty księgowe, sporządza deklaracje rozliczeniowe, płace, rozliczenia z ZUS, prowadzi dokumentację związaną z całą księgowością.Po co Ci takie informacje?? I do tego tak bardzo PILNIE!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych