Skocz do zawartości

księgowość -nudna praca

wróć do serwisu Księgowość 99 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 10:11

Jak wy sobie radzicie ze zmęczeniem? Ja jak klepie przez 8 godzin faktury dokomputera to mi się wiecznie chce spać. Czy zgadzacie się, że ta praca jestnudna i nieciekawa? Jakie stosujecie metody przed znużeniem?

#2 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 10:20

kawa ! i forum ! można się czasami pośmiać ! ( wklepywanie faktur w komputer to nie cała księgowość , to tylko jej malutka część )

#3 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 13:34

To Ty nie jestes księgowa tylko klepacz!Proponuję troche nauki i zmiane miejsca pracy, a przynajmniej zmianę zakresu obowiazków!

#4 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 13:47

Mnie tam się podoba, nie narzekam ponieważ cały czas jednak się coś dzieje, na wystawianie faktur poświęcam nie więcej jak pół godziny dziennie ale to raczej należy do fakturzystek

#5 Guest_betinka

Guest_betinka
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 15:52

Praca w księgowości wcale nie jest nudna...tylko czasem ma się ochotę porozrzucać papiery po całym pokoju, zabrać torebkę i iść do domu..ha,ha,ha!!!

#6 Guest_Mika

Guest_Mika
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 15:53

Racja dziewczyny w brew pozorom tu cały czas sie coś dzieje jeśli chodzi o pełną księgowość , ciągle są jakies nowinki ciekawostki , jak człowiek dostanie jakiś orzeszek do zgryzienia to fakt musi sie nagłowić naczytć kilku nie jednej interpretacji przetrawić dla swoich potrzeb czasem zapytać na forum koleżnek , jak i co ale ogólnie to fajna ciekawa i satysfakcjonująca praca i płaca co wy na to ??

#7 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 16:34

dorota ma racje ty nie jestes ksiegowa tylko tzw.klepacz

#8 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 16:48

Co do płacy Mika to średnio ale mówię o sobie, ale zgadzam się jest to ciekawa i satysfakcjonująca praca. Prawda czasem ma się dość, ale w której pracy się nie ma :-)

#9 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 19:38

No cóż? Podzielam zdanie Doroty i Marii ;( Współczuję !Księgowośc, taka "PRAWDZIWA" to nie "klepanie faktur" jak to nazywasz.Jeżeli ta praca Cię nudzi - zmieniaj ją szybko.Chyba, że to "JUŻ" oznaki "Wypalenia Zawodowego" ale nie podejrzewam.

#10 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 22:20

popieram Mirasek- i wg mnie kazda prace która się wykonuje trzeba choć ciut ciut lubić bo w przeciwnym wypadku stajesz sie apatyczna, i wogóle nie tak ..praca powinna byc częścią ciebie, twojego zycia, a nie tylko wklepac i do domu.tak widze ksiegowego takiego z krwi i kosci jak kilka osób tutaj np.Mirasek, Dorota Janko, Koleznka i inni nie wymiwnieni .....moze tez jestem nudna ale jak kazda ksiegowa...

#11 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2008 - 00:48

kiedyś, kiedyś takie osoby które zajmowąły sie małym wycinkiem księgowości nazywane były kontystkami bo miały do prowadzenia zapisy tylko na np. koncie 200 :))) więc jestś kontystka a nie klepaczką :)))))

#12 Guest_Klop

Guest_Klop
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2008 - 02:55

Każda praca może być nudna i ciekawa.NUDA:- praca nauczyciela - co roku to samo, ten sam program, krzyczące dzieci, roboty papierkowe.- praca informatyka - administratora - siedzenie i czekanie, aż coś się działo z siecią. Od czasu do czasu pomagać pani Zosi rozwiązywać problem z Wordem.- praca aktora - trochę ciekawa, jak jest nowy spektakl, trochę przygotowania, siedzenia w teatrze do późnej pory, premiera, bankiet, ale po 5 spektaklach to już rutyna i człowiek myśli tylko o tym, kiedy będą wreszcie ukłony.CIEKAWA:- nauczyciel - cały czas nowe twarzy, radość z rozwoju swoich uczniów, wdzięczności ich i ich rodziców.- Informatyk - co chwila nowinki techniczne, człowiek ciągle czegoś nowego się uczy, radość z autorskich rozwiązań.- aktor - praca którą się lubi, ciekawych ludzi, szukanie i tworzenie, radość z reakcji publiczności.Nasza praca w księgowości nie jest inna. Ja nigdy nie mam czasu, żeby się nudzić, bo pracy jest dużo i ciągle nowych rzeczy się uczę.

#13 Guest_kinia

Guest_kinia
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2008 - 09:42

A o oto odpowiedż co zrobic, żeby przy papierach nie usnąć:kawa, plusze np.activ, gimnastyka, ciasteczka i cukierki, czekolada(ta ostania ma skutki uboczne-ja ważę już 100kg, więc nie polecam).A wy też macie problemy z wagą?

#14 Guest_aj

Guest_aj
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2008 - 10:27

Klop, a co Ty porabiasz o 1.55 na forum...:))?? wtedy to trzeba spać:)

#15 Guest_KSIĘGUS

Guest_KSIĘGUS
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2008 - 13:38

Kiedyś pracowałam w Biurze Rachunkowym i wiem co to wklepywanie całymi daniami segregatorów dokumentów. Masakra!!! Teraz pracuję w "normlanej firmie" i jest zupełnie inaczej. Oczywiście, że część czasu to też wprowadzanie dokumentów. Ale nie jest nudno!!!

#16 Guest_KSIĘGUS

Guest_KSIĘGUS
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2008 - 13:44

Co do rozruszania naszych mięśni od siedzenia polecam FITNESS po pracy!

#17 Guest_mnm

Guest_mnm
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2008 - 20:30

Ja tam nie uważam, że to nudna praca. Z całym szacunkiem, ale nie każdy nadaje się do tej pracy. Poza tym w kazdej pracy człowiek powinien sobie zadawać pytanie : dlaczego tak a nie inaczej?

#18 Guest_beica

Guest_beica
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2008 - 22:05

Również podzielam opinię ,, mnm" , prac w księgowości nie jest nudna, a czasami wręcz zabawna. Pracuję w biurze rachunkowy ( już 10 lat) i nie raz z koleżankami mamy ubwa z podatników, jak widzimy co oni wyprawiają. Najpierw jest śmiech, ale potem to my musimy wszystko odkręcać tak by było zgodnie przepisami. Ciężko czasami jest, ale najważniejsza jest satysfakcja i zadowolenie. Marzę o pracy w jednej firmie. Mam nadzieję, że wtedy będzie ,,normalnie". Pozdrawiam koleżanki po fachu.

#19 Guest_Mika

Guest_Mika
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2008 - 22:47

w tym zawodzie nawet w jednej firmie nie jest normalnie czasem szef robi oś a dopiero potem pyta co z tym dalej a my to odkręcamy ale poto jesteśmy , wiecie co mnie wkurza tylko najbardziej że jeśli zadajemy szczegółowe pytania na temat zamierzeń w działalności czasem patrzą na mnie jakbtyśmy były zbyt ciekawe a chodzi o to by tak tym bałaganem pokierowac by wszystko było ok, albo jak wszyscy pracownicy myślo ze jak sie nie zgadza kilka złotych to nic sie nie stało a my to jesteśmy wredne i czepiamy sie o głupoty pare złotych to co , brak podpisu czy zły nip przecież to nic wielkiego no ale cóż tak już mamy i wychodzi na to że czepialskie jesteśmy , u was też tak jest czy tylko u mnie sa takie reakcje

#20 Guest_beica

Guest_beica
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2008 - 22:57

Mam również takie reakcje. Czepialskie w ich oczach to mało powiedziane, oni nas traktują jak wścibskie baby, a my to robimy tylko po to by ich chronić przed negatywnymi konsekwencjami. Kiedy przyjdzie fiskus to wtedy stają się pokorni i mówią zwykle, że Pani miała rację, ale często jest już po fakcie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych