Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

raport z kasy fiskalnej


wróć do serwisu Księgowość 40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Aguś

Guest_Aguś
 • Goście

Napisano 03 czerwiec 2009 - 19:58

Czy dobrze robię, księgując miesięczny raport z kasy fiskalnej tak jak fakturę sprzedaży? (pełna księgowość)

#2 Guest_Barbara

Guest_Barbara
 • Goście

Napisano 03 czerwiec 2009 - 23:25

Niestety nie, na pełnej księgowości w przeciwieństwie do kpr powinno księgować się każdą operację z osobna.

#3 Guest_Aguś

Guest_Aguś
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 09:47

To znaczy? Bo nie bardzo rozumiem...

#4 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 10:24

Aguś , a Ty jesteś na KH?Napisz coś więcej, jak dokumentujesz swoją sprzedaż? Jak księgujesz np: fakturę sprzedaży o którą poprosiła Cię osoba fizyczna,której wystawiłaś paragon fiskalny?

#5 Guest_Aguś

Guest_Aguś
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 10:39

Tak jestem na KH. Miesięczy raport księguję pod jednym zapisem. Nie zwracam uwagi na to, że mam wystawioną fakturę dla klienta, wszystko księguję pod jedną pozycją (z raportu). Faktury, które mam wystawione mam w dokumentacji razem z podpiętymi paragonami ale ich osobno nie wprowadzam. Nie wiem czy dobrze robię... Co o tym sądzisz Mirasku?

#6 Guest_karola

Guest_karola
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 10:52

Aguś ja robię tak samo. Przecież porównując potem poszczególne okresy i tak robi się to co najmniej miesięcznie. Przynajmniej u mnie nie ma potrzeby robic analiz dotyczacych poszczególnych tygodni danego miesiaca - co ewentualnie tłumaczyłoby konieczność księgowania raportów dobowych a nie miesięcznego.

#7 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 11:00

Ja robię tak:Księguję faktury VAT wystawione dla Firm na oddzielnym koncie "7xx"Faktury VAT dla osób fizycznych księguję na oddzielnym koncie "7xx"jako sprzedaż Fakturowana dla osób fizycznych ( Kasa Fiskalna)Na koniec miesiąca robię sobie zestawienie z Kasy Fiskalnej.Raport okresowy z KF z danego m-ca minus obroty netto i podatek należny z ewidencji księgowej na kontach 7xx - fakturowane ( Fa VAT z paragonami)Podatek należny m-c z tych faktur.Różnica = Sprzedaż bezfakturowaRobię PK rozliczenie jako załącznikWartość netto / 70xPodatek należny /22x20x / Brutto ( rozrachunki z tyt.należności niefakturowane KP)Zaś wpłaty do Kasy KP10x / 20x

#8 Guest_Aguś

Guest_Aguś
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 11:10

Mirasku ja praktycznie mam wystawioną fakturę do każdej transakcji, to musiałabym księgować wszystkie faktury osobno. Tak sobie to ułatwiam i mam nadzieję, że bardzo źle nie robię... nie jestem sama:) (karola)Dziękuję wam bardzo!

#9 Guest_agag

Guest_agag
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 11:44

robię podobnie jak Aguś. nie księguję faktur do paragonu. Wydaję mi się, że to jest ułatwienie pracy, bo w przeciwnym wypadku należałoby rozgraniczać raporty fiskalne tzn. wartość z paragonu pomniejszać o spredaż zafakturowaną i dopiero księgować raport. Takie jest moje zdanie.

#10 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 11:57

Moim zdaniem, należy księgować każdy wystawiony dokument, którym jest Faktura VAT, jest sprzedaż dokumentowana fakturami VAT.Sprzedaż bezfakturową, ewidencjonowaną za pomocą KF księguje się dokumentem wewnętrznym / PK na podstawie wydruku z Kasy fiskalnej."Sprzedaż bezrachunkowa ( niefakturowana) nieudokumentowana, to sprzedaż, do której nie wystawiono ani rachunku, ani faktury VAT. Sprzedaż taka może wymagać wydania paragonu czy też paragonu z kasy fiskalnej, wymaga jednak odrębnego udokumentowania zależnego od statusu podatkowego sprzedawcy..."W podatku dochodowym:"...Zapisy w ewidencji przychodów są dokonywane na podstawie wystawionych faktur VAT, dokumentów celnych, rachunków oraz faktur korygujących i not korygujących, jeżeli sprzedaż jest udokumentowana fakturami. Zapisy dotyczące przychodów mogą być również dokonywane na podstawie dziennego zestawienia faktur. W przypadku sprzedaży bez faktur zapisy są dokonywane na podstawie wystawionego na koniec dnia dowodu wewnętrznego, w którym w jednej kwocie jest wykazana wartość tych przychodów za ten dzień z podziałem na przychody objęte poszczególnymi stawkami ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych...."

#11 Guest_agag

Guest_agag
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 12:30

a czy jest na to jakiś zapis prawny?

#12 Guest_Aguś

Guest_Aguś
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 12:33

Dzięki, dzięki wielkie Mirasku:) Będę musiała się poprawić.Pozdrawiam

#13 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 12:40

Ustawa o rachunkowościArt. 22 / 21 / 22 /23 /24://www.vat.pl/dokumentacja_przychodow__moje_przychody_przychody_957.php

#14 Guest_agag

Guest_agag
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 13:52

w tym artykule na www. vat.pl jest napisane " Podatnicy VAT nie wpisują do księgi kwot wynikających z faktur dokumentujących dokonanie sprzedaży uprzednio zarejestrowanej przy zastosowaniu kas rejestrujących, natomiast są obowiązani do połączenia w sposób trwały zwróconych oryginałów paragonów fiskalnych z kopiami wystawionych faktur (paragon zawsze pozostaje u sprzedawcy)".

#15 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 14:56

Moim zdaniem, dokumentem księgowym jest faktura.Nie będzie wówczas, kiedy sprzedaż jest wykazana w ewidencji w miesiącu dokonania sprzedaży jako sprzedaż bezfakturowa, a klient za miesiąc przyjdzie z paragonem i poprosi o wystawienie faktury VAT, to podatnik jest zobowiązany mu tę fakturę wystawić a oryginał paragonu podpiąć do kopii faktury VAT, tej nie ewidencjonuje, bo uprzednio sprzedaż została wykazana na podstawie paragonu.To jest moje zdanie ;-)))Cieplutko pozdrawiam.

#16 Guest_m

Guest_m
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 15:11

A ja osobiście robię tak dla detalicznej sprzedaży księguję raporty dobowe a faktury tylko robię zestawienie dla ewentualnej przyszłej krzyżówki z nabywcą(bo często osoby fizyczne nie podają nipu albo nazwy firm są zagranicznymi podmiotami - nie wnikam tylko dla czystości i przejrzystości księguje raporty dobowe).Mam na tej samej firmie sprzedaż hurtową dla firm i wtedy nie nabijają paragonów tylko księguję fakturę, ale wymagam wpisu do ewidencji nabywcy i nipu bądź vat-r dla pewności że nie muszę nabijać paragonu.

#17 Guest_agag

Guest_agag
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 15:12

ja również pzdrawiam:)

#18 Guest_Aguś

Guest_Aguś
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 15:58

Znalazłam takie coś:Zgodnie z art. 109 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.) podatnicy, z wyjątkiem podatników wykonujących wyłącznie czynności zwolnione od podatku są obowiązani prowadzić ewidencję zawierającą: kwoty VAT naliczonego w podziale na VAT od zakupów związanych ze sprzedażą uprawniającą do odliczenia i VAT od zakupów związanych z inną sprzedażą, dane niezbędne do określenia przedmiotu i podstawy opodatkowania, wysokość podatku należnego, kwoty podatku naliczonego obniżające kwotę podatku należnego oraz kwotę podatku podlegającą wpłacie do urzędu skarbowego lub zwrotowi z tego urzędu oraz inne dane służące do prawidłowego sporządzenia deklaracji podatkowej, a w przypadkach określonych w art. 120 ust. 15, art. 125, 134, 138 ustawy - dane określone tymi przepisami niezbędne do prawidłowego sporządzenia deklaracji podatkowej.Powyższe powoduje, że fiskalizując cały obrót, podatnik spełnia te warunki, a więc wystarczy dokonywanie w ewidencji VAT jednego wpisu na podstawie raportu z kasy fiskalnej.

#19 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 16:31

Jeżeli masz każdą sprzedaż zarejestrowaną na KF i dla osób fizycznych i dla uspołecznionych ( prowadzących DG) to chyba możesz tak księgować???Piszesz, że jesteś na KHAle jak wtedy rozliczasz np: rozrachunki???Księgujesz każdą fakturę oddzielnie w księgach ???

#20 Guest_Aguś

Guest_Aguś
 • Goście

Napisano 05 czerwiec 2009 - 08:57

Tak jestem na KH. Nie daję tego na poszczególnych kontrahentów, tylko na konto WN/149. Wtedy mam po drugiej stronie zapłatę też na to konto. Więc na 201 nie widać tego. Tak robię z tym bo ja Mirasku mam kilka działalności, których kasa nie obejmuje wtedy robię wiadomo wszystko normalnie. Tylko z tym tak kombinuję. Ale chyba to zmienię.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych