Skocz do zawartości

jak rozliczyć zaległy pit?

wróć do serwisu Księgowość 83 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Madzia_czarna

Guest_Madzia_czarna
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2008 - 15:28

Nie rozliczyłam pit-u 11 za 2006 rok!Co mam zrobić w tej sytuacji? Czy musze pisac jakies pismo do urzędu?Jeśli tak jakiej tresci?

#2 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2008 - 15:49

trezba zrobic korekte pitu za rok 2006 i dodatkowo pismo wyjasniajace przyczyny składania korekty jesli wystepował zwrot lub zapłata to treba uregulowac plus odestki po prostu wyrównac rozliczenie z us

#3 Guest_Anulka

Guest_Anulka
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2008 - 15:58

Nie skladasz korekty (bo do czego ta korekta, skoro nie złożyłaś PIT37 za 2006r) tylko składasz normalne zeznanie za rok 2006 i do tego pismo tzw."czynny żal"(wzory znajdziesz w internecie).

#4 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2008 - 21:25

Tak !! zgadzam się z Anulką składasz PIT 37 za 2006 rok na obowiązujących w tym roku druku i złożenie tzw: czynnego żalu,czyli powiadomienia o popełnieniu czynu zabronionego.Wtedy (prawdopodobnie??!) nie będziesz podlegała karze jeżeli zawiadomiłaś o tym organ powołany do ścigania, ujawniając istotne okoliczności tego czynu. Powodzenia zkładam to zeznanie czym prędzej!!!

#5 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2008 - 22:05

ja rozumiem ze złozyła pit roczny lecz pominęłe jeden z pit 11 i dlatego radze jw jesli nie był składany roczny to oczywiscie nie składa korekty lecz zeznanie roczne za 2006 i tak jak pisze mirasek

#6 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2008 - 22:22

na jaka kwote był ten pit? moze dochód był niski i nie trzeba było go wogóle rozliczac jakos nie chce mi sie wierzyc że us przez rok nie wezwał do rozliczenia. sprawdz kwote brutto

#7 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2008 - 22:35

Też uważam że gdyby była konieczność złożenia rocznego zeznania to US wezwał by do złożenia PIT rocznego przezież do nich dotarł też PIT 11 za danego podatnika naszego pracownika wezwali bo nie złożył i dostał wezwanie już w lipcu. A inny który rozliczył się z żoną a był na ryczałcie i umowa o pracę miał zwrot z tyt.ulgi żony też w lipcu dostał wezwanie do zwrotu podatku i korekty zeznania bo będąc ryczałtowcem traci prawo do wspólnego rozliczenia z małżonkiem.Pozdrawiam

#8 Guest_Anulka

Guest_Anulka
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2008 - 14:21

Chyba zapomnieliście jak działają nasze urzędy skarbowe!!! Naprawdę sądzicie, że każdy kto nie rozliczy się z PIT11 jest zaraz wzywany do us.(Ale najprawdopodobniej do 5 lat zdążą, i wtedy kara i jeszcze odsetki)A tak poza tym Madziu mogłabyś napisać czy złożyłaś jakieś rozliczenie i jeden PIT11 pominęłaś czy wogóle się nie rozliczyłaś? A co do niskiego dochodu, to nie zgodzę się z tym,że nie trzeba go rozliczać.Teraz trzeba się rozliczyć z każdej złotówki. Mój znajomy ostatnio zapłacił 100 zł mandatu, za to że zapomniał się rozliczyć z PIT11 , gzie miał dochód 200 zł. To tak w ramach ciekawostki.

#9 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2008 - 15:18

droga anulko- w kazdym roku podatkowym jest ustala kwota wolna od podatku na rok 2008 wynosi ona 3088,68 nie pamietam jaka była na rok 2006 trezba by siegnąc do ustawy z tego roku i jesli madzia miała tylko ten nierozliczony pit i miła on kwote mieszczaca sie w wolnej to moze nie składac rozliczenia jest to sutuacja do wybrniecia/czynny zal, itp/ ale my tu spieramy sie a zainteresowana ani me ani be ani kukuryku jak powiedziła to jeden pan

#10 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 06:09

Nie masz racji - Maju trzeba się rozliczy z każdego PITu nawet jeżeli nie ma podatku naliczonego.Kwota wolna na 2007 rok to 3.015 zł(x 19%-572,54 = Podatek "0" 3015 zł (w 2007 r)to roczny dochód niepowodujący obowiązku zapłaty podatku. Ale z PITu trzeba się rozliczyc. Kwota wolna w 2008 roku to - 3.091,-Pozdrawiam

#11 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2008 - 23:26

jejku o tej porze jestes w stanie myeleć? moje gratulacje!ja padam albo jeszcze śpie i może dlatego nie mysle tak logicznie pozdrawiam !

#12 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2008 - 03:19

Ja tak muszę.Czasem jestem na obrotach od rana do późnego wieczora. kilka dni wolnego na regeneracje i wtedy albo nie mogę zasnąc albo się wcześnie bydzę. Dziś nie mogę spac ale to ze zmeczenia!!koniec starego roku jeszczxe w obrotach a o nowym nie wspominam!!!

#13 Guest_Małgosia

Guest_Małgosia
  • Goście

Napisano 26 marzec 2008 - 14:13

jak napisać pismo do skarbowego,nie rozliczyłam się z jednego pitu?

#14 Guest_oddany pit

Guest_oddany pit
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 20:10

witam co mam zrobic oddalam wczoraj w urzedzie pit a dzis rano dostalam jeszcze z umowy zlelenia pit 11?co mam zrobic/

#15 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 20:14

zrobić korektę,ująć wszystko razem i napisać wyjaśnienie

#16 Guest_iwona

Guest_iwona
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 20:20

czyli musze isc do urzedu pobrac pit 37 wyliczyc od nowa zaznaczyc korekta i napisac wyjasnienie pisemko tak?

#17 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 20:25

musisz złożyć poprostu nowy PIT 37 zaznaczając,że to jest korekta i napisać pisemko,zgadza się

#18 Guest_iwona

Guest_iwona
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 20:34

czyli musze isc do urzedu pobrac pit 37 wyliczyc od nowa zaznaczyc korekta i napisac wyjasnienie pisemko tak?

#19 Guest_iwona

Guest_iwona
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 20:35

super dziekuje za pomoc:-)

#20 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 22:30

Ratunku co mam zrobić przez pomyłkę rozliczyłam w zeszłym roku pit za ten rok co mam zrobić? US się nie kapnął i zwrócił mi podatek, może w tym roku pominąć ten pit?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych