Skocz do zawartości

ksiązka do nauki rachunkowości

wróć do serwisu Księgowość 33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_madzia

Guest_madzia
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 23:10

Witam, czy moglibyści mi polecić ksiązkę do rachunkowości która pomogła by mi uzupełnić braki teoretyczne? Podstawy jakie taki mam-5 lat temu skończyłam technikum ekonomiczne. Pracuję w księgowości-podczas studiów no i teraz już po skończonych studiach( niestety kierunek mało ekonomiczno-teoretyczny). Zawsze chciałam być księgową i chcę się nauczyć tego zawodu. Pracuje w sumie 11 miesiecy i jak narazie idzie mi dobrze;)ale zauważam braki teoretyczne i chciałabym je uzupełnić. Jaka literatura nadaje się do tego? Będę wdzięczna za każdą propozycje. Pozdrawiam

#2 Guest_§

Guest_§
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2010 - 08:53

Jeśli już tyle czasu pracujesz to powiedz proszę w czym te braki teoretyczne widzisz? Nakieruj nas trochęTeoria to tak naprawdę ogrom literatury a ty piszesz zbyt ogólnikowo.

#3 Guest_ona1

Guest_ona1
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2010 - 09:16

Całkowite podstawy przypomnieć można sobie za pomocą ksiązki Gierusz 'Podrecznik do samodzielnej nauki księgowania' (czy coś w tym stylu), jeśli chodzi o powtórki co na jakim koncie powinno się znaleźć to polecam ksiazkę 'Plan kont z komentarzem' Jerzego Gierusz.

#4 Guest_madzia

Guest_madzia
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2010 - 22:50

dziekuje za odpowiedź:) jutro zaopatrzę się w książkę pani Gierusz;)

#5 Guest_§

Guest_§
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2010 - 08:46

PANA Gierusza

#6 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2010 - 11:04

Nie koniecznie PANA Gierusz!!Pani Barbara Gierusz - dr hab. Barbara Gierusz, prof. UGPodręcznik samodzielnej nauki księgowania Pan Gierusz - Prof. dr hab. Jerzy GieruszProfesor zwyczajny Uniwersytetu Gdańskiego. Plan kont z komentarzem - obszerny komentarz zawiera omówienie zasad funkcjonowania poszczególnych kont syntetycznych oraz ...Formy i techniki księgowania – samouczekBarbara Strzałkowska-Gierusz, Jerzy Gierusz, Roman Nilidziński://www.prawoiekonomia.pl/4681-formy-i-techniki-ksiegowania-8211-samouczek.htmlPolecam :)))

#7 Guest_$

Guest_$
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2010 - 11:12

~Mirasek, proponuję odszukać tekst w którym juz ci napisano o twoim przemądrzałym wywyższaniu się.już chyba zapomniałaś jak cię pojechanoco ty masz za naturę? byle być lepszą?

#8 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2010 - 11:59

A Tobie za mocno na głowę popadało czy słońce przegrzało???Czego się czepiasz???Czytasz wszystkie wpisy??A czytałaś/czytałeś to: ~§ piątek, 30 lipiec, 2010, 07:46PANA GieruszaOdpowiadam że, dostępne są dobre książki, opracowania Pana i Pani GieruszDziewczyna pyta to odpowiadamy!!!A Ty co masz to zaproponowania???Czytałeś/łaś jakieś opracowania na temat rachunkowości / księgowości???Co możesz polecić ~madzi??

#9 Guest_madziunia2

Guest_madziunia2
  • Goście

Napisano 09 maj 2011 - 10:01

A jakieś podstawy rachunkowości z CD? Co polecicie dla żółtodzioba?

#10 Guest_ja12

Guest_ja12
  • Goście

Napisano 09 maj 2011 - 12:35

ja korzystałam np. z tego: Danuta Małkowska "Rachunkowość od podstaw – zbiór zadań z komentarzem" i dr hab. Barbara Gierusz "Podręcznik samodzielnej nauki księgowania" ale to wszystko bez CD

#11 Remek

Remek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 574 postów

Napisano 11 lipiec 2013 - 14:25

Ja również polecam Barbara Gierusz "Podręcznik samodzielnej nauki księgowania":)

#12 Guest_AGA

Guest_AGA
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2014 - 10:36

Witam,

proszę o polecenie podręcznika do przybliżenia zasad księgowości budzetowej, przykładowe operacje, bilans. itp.

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 czerwiec 2014 - 15:05

No przecież masz wyżej

#14 Guest_Anita

Guest_Anita
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2014 - 16:44

Czy duża różnica między podręcznikiem B. Gierusz z 2009 a 2013?

#15 Guest_aneta

Guest_aneta
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2014 - 14:20

Czy znacie Meritum, rachunkowość i sprawozdawczość finansową prof. Ewy Walińskiej ?Czy warta ceny, czy jest publikacją pomocną?

#16 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów

Napisano 30 lipiec 2014 - 09:09

ja rozumiem, że to twoja praca przeprowadzać sondaż, jesteś działem marketingu czy sprzedaży?tongue.png

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2015 - 09:02

Jaka jest różnica pomiędzy książką z 2007 lub 2009 a 2013 i nowsza ? proszę o szybka odpowiedz , pozdrawiam

#18 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 11:11

Szybko? To dobre przy łapaniu pchełtongue.png Każdy odpowiada kiedy ma na to czas i chęć.

Pytasz o książki z roczników , ale jaka to książka już nie napisałaś

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2015 - 12:41

Jeżeli ktoś nie chce być uprzejmy i miły to nie musi odpowiadać na to pytanie ... Rozmowa tutaj  była prowadzona głównie na temat Podręcznika  samodzielnej nauki księgowania B. Gierusz . , więc o tą pytam . przepraszam za niejasności ..

#20 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 12:46

Poganianie kogoś.....to dopiero brak uprzejmościwink.png - taki niuans

Jaka może być różnica miedzy książkami w różnych latach wydawanych? Zapewne dostosowanie do zmieniających się podstaw prawnych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych