Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy pracownica ma prawo do zasiłku opieku...


wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 516358 postów

Napisano 04 październik 2011 - 13:57

Jednej z naszych pracownic rozchorowało się 5-letnie dziecko. Pediatra wypisał jej zwolnienie, ale mam wątpliwości, czy może ona korzystać z opieki na tej podstawie. W okresie objętym zwolnieniem lekarskim na dziecko mąż tej pracownicy – ojciec chorego dziecka nie pracuje, gdyż przebywa na poszpitalnym zwolnieniu lekarskim. Czy pracownica może korzystać ze zwolnienia na dziecko, jeśli mąż nie pracuje i przebywa w domu? Powrót do artykułu: Czy pracownica ma prawo do zasiłku opiekuńczego na dziecko, jeśli jej mąż przebywa na zwolnieniu lekarskim

#2 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 04 październik 2011 - 13:57

Pracownik poprosił o drugi dzień opieki nad dzieckiem. Czy przysługuje mu wolne na dziecko gdy jego żona nie pracuje zawodowo?

#3 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 04 październik 2011 - 13:59

z art. 188- tak, to uprawnienie pracownicze

#4 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 04 październik 2011 - 14:25

oczywiście,że tak

#5 Guest_Ojciec 4 latka, Wojciech

Guest_Ojciec 4 latka, Wojciech
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 19:47

Proszę o rozwinięcie kwestii Babci i Dziadka, która tutaj jest przytoczono. Babcia oraz dziadek nie są opiekunami prawnymi, nie mają do dziecka żadnych praw. Poza tym, mogą mieszkać pod tym samym adresem, np. na innym poziomie i po prostu nie chcieć opiekować się dzieckiem. Proszę uprzejmie o rozwinięcie tej kwestii i przytoczenie konkretnych przepisów i dotychczasowych wyroków sądowych..

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 20:46

Se poszukaj, jelenia szukasz?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano wczoraj, 19:55

A jak z prawem do zasiłku w przypadku gdy mąż pracownicy, nie pracuje na umowie o pracę tylko na czarno i jest zarejestrowany jako bezrobotny w urzędzie pracy? Czy też należy się jej zasiłek bo mąż nie może sprawować opieki nad dzieckiem?

#8 Ofka

Ofka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano dziś, 08:07

Nie - formalnie nie pracuje.



#9 Dorota

Dorota

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5535 postów

Napisano dziś, 08:18

A jak z prawem do zasiłku w przypadku gdy mąż pracownicy, nie pracuje na umowie o pracę tylko na czarno i jest zarejestrowany jako bezrobotny w urzędzie pracy? Czy też należy się jej zasiłek bo mąż nie może sprawować opieki nad dzieckiem?

 

Pracownica nie ma prawa do zasiłku (oficjalnie mąż nie pracuje)





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

1 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych