Skocz do zawartości

Brak wydruku raportu dobowego

wróć do serwisu Księgowość 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 28 luty 2008 - 11:24

Zapomniałem wydrukować rapord dobowy na koniec dnia.Jak można naprawić ten problem i czy mogę mieć nieprzyjemności ze strony pracodawcy za taką pomyłkę.

#2 Guest_Elżbieta

Guest_Elżbieta
  • Goście

Napisano 28 luty 2008 - 14:41

Zapis ustawy czy rozporządzenia (już nie pamiętam) mówi,że raport kasowy dobowy winien być wystawiony na koniec dnia, lecz nie później niż przed sprzedażą w dniu następnym.Proszę raport np. za 10-02-08 wydrukować na koniec dnia, jeżeli nie dokonano wydruku do można go wydrukować np. 11-02-2008 przed pierwszą sprzedażą w tym dniu zaś na koniec 11-02-2008 wydrukować drugi raport jeśli były w tym dniu sprzedaże,który będzie ewidencjował sprzedaż z dnia 11,do celów podatkowych nic się nie stanie a będziecie Państwo mieli dwa raporty z dnia 11-02-2008.

#3 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 28 luty 2008 - 21:19

Postaraj się dac polecenie na KF wydruku raportu okresowego i daj datę z danego dnia np: od 01-02-08 do 01-02-08 powinien Ci wydrukowac, lub raport okresowy za np: dwa dni- i od jego sumy odejmij raport(lub raporty dobowe które masz wydrukowane) Różnica między raportem okresowym a raporami dobowymi które masz wydrukowane - powinna stanowic wartośc obrotów z dnia w którym zapomniałeś wydrukowac rap.dobowy.Spisz mała informację i wpisz kwotę obrotów z interesującego Cię dnia. Nie ma strachu!!! Ze strony Pracodawcy nie powinieneś miec nieprzyjemności ....zależy co to za człowiek??? Są ludzie i ludziska. Pozdrawiam Mirasek

#4 Guest_Elżbieta

Guest_Elżbieta
  • Goście

Napisano 29 luty 2008 - 09:54

Wszystko się zgadza,ale co innego jest raport okresowy a co innego dobowy ,dla własnej informacji może zrobić raport okresowy ale z raportem dobowym musi postąpić jak pisałam wcześniej!!!!

#5 Guest_agnieszka

Guest_agnieszka
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2010 - 16:52

witam spotkała mnie taka nieprzyjemnosc niezostal wydrukowany raport za dzien czwartek i piatek dopiero w sobotę przed rozpoczeciem pracy raport byl zrobiony za piatek obawiam sie czy pracodawca niezpowoduje przez to nieprzyjemnosci

#6 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 17 październik 2010 - 11:04

pomóżcie, co zrobić gdy zamiast raportu dobowego wydrukowałam kasjera a zaraz po nim wydrukowałam raport zerujący.Gdy się zorientowałam że nie mam raportu dobowego i chciałam go wydrukować na kasie posnet pojawił się komunikat błąd 109czyli totalizery zerowe.

#7 Fiona Maphona

Fiona Maphona

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 253 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 19:07

W przypadku niewydrukowania dobowego raportu fiskalnego w wymaganym terminie lub stwierdzenia błędu w raportach dobowych i miesięcznych podatnik nie ma możliwości skorygowania danych w pamięci kasy fiskalnej. Zasadne jest w takim przypadku udokumentowanie zaistniałej sytuacji oraz ręczne sporządzenie dodatkowego zastawienia, które będzie stanowiło podstawę dokonania korekty przychodów ze sprzedaży oraz VAT. Warto to zrobić, aby uniknąć w przyszłości zarzutu nierzetelnego prowadzenia ewidencji na potrzeby VAT oraz ksiąg rachunkowych.

Przepisy podatkowe nie podają szczegółowych wymogów, jak powinna wyglądać ewidencja dokonania korekty sprzedaży rejestrowanej przy użyciu kasy fiskalnej. Ewidencja ta powinna raczej zawierać podstawowe informacje identyfikujące podatnika, punkt sprzedaży, kasę fiskalną, numer paragonu, który podlega korekcie, oraz podanie przyczyn dokonania takiej korekty. Jeśli dobowy raport fiskalny nie został wydrukowany, zasadne wydaje się w takim przypadku skorzystanie z instytucji czynnego żalu. Możemy mieć wtedy pewność, że w przypadku kontroli skarbowej nie poniesiemy konsekwencji z powodu niewypełnienia obowiązku drukowania dobowego raportu w wymaganym przez przepisy terminie.

#8 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 lipiec 2013 - 19:52

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14.03.2013 r. w sprawie kas rejestrujących

§ 3. (...)

4. Zwroty towarów i uznane reklamacje towarów i usług, które skutkują zwrotem całości lub części należności (zapłaty) z tytułu sprzedaży, ujmuje się w odrębnej ewidencji zawierającej:

1) datę sprzedaży;

2) nazwę towaru lub usługi pozwalającą na jednoznaczną ich identyfikację i ewentualnie opis towaru lub usługi stanowiący rozwinięcie tej nazwy;

3) termin dokonania zwrotu towaru lub reklamacji towaru lub usługi;

4) wartość brutto zwracanego towaru lub wartość brutto towaru lub usługi będących przedmiotem reklamacji oraz wartość podatku należnego - w przypadku zwrotu całości należności z tytułu sprzedaży;

5) zwracaną kwotę (brutto) oraz odpowiadającą jej wartość podatku należnego - w przypadku zwrotu części należności z tytułu sprzedaży;

6) dokument potwierdzający dokonanie sprzedaży;

7) protokół przyjęcia zwrotu towaru lub reklamacji towaru lub usługi podpisany przez sprzedawcę i nabywcę.

5. W przypadku wystąpienia oczywistej pomyłki w ewidencji podatnik dokonuje niezwłocznie jej korekty przez ujęcie w odrębnej ewidencji:

1) błędnie zaewidencjonowanej sprzedaży (wartość sprzedaży brutto i wartość podatku należnego);

2) krótkiego opisu przyczyny i okoliczności popełnienia pomyłki oraz dołączenie oryginału paragonu fiskalnego dokumentującego sprzedaż, przy której nastąpiła oczywista pomyłka.

#9 Guest_Szymon

Guest_Szymon
  • Goście

Napisano 26 październik 2013 - 23:45

Witam, u mnie taki problem.

Mam kasę z kopią elektroniczną. Drukując raport zaciął się papier i w sumie nie wyleciało nic poza jedną linijką... Gdy chciałem ponownie wykonać raport dobowy, pokazało, że już się nie da, bo był drukowany. Wygląda na to, że po prostu kasa nie wychwyciła błędu papieru, na kartę pamięci raport poszedł, ale ja go nie mam... Co mogę zrobić? 

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 08:11

http://step2learn.com/cashback  Press the green button and start making money.

#11 Guest_olo

Guest_olo
  • Goście

Napisano 05 maj 2014 - 20:47

Witam

Mam problem. Dnia 1 maja zamiast raporty dobowego fiskalnego wydrukowałem raport dobowy niefiskalny. Następnego dna (4 maj) ponownie wydrukowałem raport dobowy niefiskalny, co mnie zaniepokoiło to znacznie większa kwota sprzedaży niż w rzeczywistości, doszedłem do tego, że powinienem wydrukować raport dobowy fiskalny i tak zrobiłem. Kwota raportu fiskalnego i niefiskalnego jest taka sama ale większa o kwotę obrotu z 1 maja. Teraz mam nieprzyjemną sytuację u pracodawcy. Pytanie, czy jeśli się nie wydrukuje raportu dobowego fiskalnego w danym dniu i zacznie się sprzedaż kolejnego dnia i na koniec wydrukuje się raport dobowy fiskalny to suma będzie z dwóch dni? Co mam zrobić aby wybrnąć z tej nieprzyjemniej sytuacji ?

Z góry dziękuję za pomoc

#12 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 05 maj 2014 - 21:33

witam,

do Olo: kasa fiskalna przy zrobieniu raportu dobowego fiskalnego nalicza sprzedaż od ostatniego wykonanego raportu, czyli w twoim przypadku od 01maja od pocztku dnia, pewnie ostatni raport dobowy byl w kwietniu i wyzerowal kase, wiec jest sprzedaz za te dni od pocztku maja dlatego taka kwota.  Proponuje zrobic raporty okresowe za kazdy dzien aby rozliczyc sie z pracodawca, pozdrawiam

#13 Guest_olo

Guest_olo
  • Goście

Napisano 06 maj 2014 - 16:41

Dziękuję Mariusz za szybką odpowiedź, pozdrawiam

#14 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2016 - 13:53

Polecam też dla wszystkich, którzy mają wątpliwości ten artykuł: http://ksiegowosc.in...-fiskalnej.html. Sam miałem masę problemów z raportami dobowymi. wink.png

#15 Guest_Mei

Guest_Mei
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2016 - 08:14

Czy mam rozumieć, że jeśli raport dobowy z dnia np 10-01-2016 nie został wydrukowany w tym dniu, to drukując go dnia następnego raport dobowy będzie miał datę 11-01-2016?

#16 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1016 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 styczeń 2016 - 19:53

Można wydrukować raport następnego dnia, ale ważne, by przed dokonaniem pierwszej transakcji sprzedaży.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#17 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 09:21

Witam

Skończył mi się papier   i drukarka nie wydrukowałam raportu dobowego.powtórzyłam jeszcze raz dana czynność ,ale wydrukowały mi się same zera.Zrobiłam wydruk raport okresowy  z tego dnia  ,ale jak się okazuje to nie wystarcza. Musze mieć raport dobowy  z danego dnia.Czy ktoś miał taki problem lub może pomóc ? 

#18 Guest_aneta

Guest_aneta
  • Goście

Napisano 21 marzec 2016 - 07:46

Witam
Mam pytanko, a mianowicie chodzi mi o to ze byla niedziela handlowa I nic niestety nie sprzedalam. Robiac raport na koniec wydrukowal mi sie tylko odcinek z "gotowka" potem ukazal mi sie komunikat ze nie bylo sprzedazy I czy wydrukowac I migalo"N" wzielam menu I kasa sie wylaczyla...co teraz zrobic?

#19 Guest_sk69

Guest_sk69
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2016 - 06:46

Ludziska. Jeżeli wydrukujecie raport dobowy fiskalny np.: co dwa lub trzy dni (wiem, że w kasach Posnet z 2009r tak można zrobić, w nowszych nie), nie popełniacie przestępstwa o uszczuplenie budżetu państwa. Raport taki będzie wtedy z kilku dni. Jedyny paragraf to niewykonanie raportu dobowego fiskalnego codziennie po zakończeniu sprzedaży lub następnego dnia przed rozpoczęciem pracy.

Co za to grozi?

Jak jest w sklepach całodobowych pracujących non-stop?

Piszcie.

#20 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2017 - 15:47

Witam, mam problem z raportem dobowym i nie wiem co mam teraz zrobic. Zapomniałam zrobić raport dnia 31.12 i zrobilam go 1.01 przed sprzedaza, niestety raport przerzucil sie na styczen, czyli na nowy rok, jak mam rozliczyc teraz poprzedni rok?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych