Skocz do zawartości

KŚT kserokopiarki

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 20:14

jakie KŚT kserokopiarki z funkcją drukarki

#2 Guest_kasia37

Guest_kasia37
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 20:26

803-2 wyposażenie (aparaturę i sprzęt) biurowe służące do: powielania dokumentacji, kopiowania opracowań, korespondencji itp.,taka jest moja propozycja

#3 Guest_wioletta

Guest_wioletta
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 20:42

zgadzam się z z kasią37

#4 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 05 luty 2010 - 09:20

a stawka amortyzacji jaka?

#5 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 05 luty 2010 - 10:07

20%://www.wskazniki.pl/?doc_id=14109

#6 Dorcia13

Dorcia13

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 684 postów

Napisano 28 czerwiec 2013 - 10:22

W Klasyfikacji Środków Trwałych grupa 8 – „Narzędzia, przyrządy, ruchomości i wyposażenie” obejmuje m.in. różnego typu wyposażenie i sprzęt specjalistyczny, jak np. laboratoryjny, medyczny czy właśnie biurowy. Nie należy jednak zaliczać do grupy 8 urządzeń, aparatów i aparatury oraz innych obiektów, takich jak np. urządzenia i aparatura przemysłowa oraz nieprzemysłowa, sklasyfikowanych w grupach od 3 do 7 klasyfikacji.

Rodzaj 803 KŚT obejmuje wszelkiego typu maszyny biurowe, sprzęt i wyposażenie techniczne, zaliczane do środków trwałych. Zalicza się do nich m.in. wyposażenie (aparaturę i sprzęt) biurowe służące do: powielania dokumentacji, kopiowania opracowań, korespondencji itp. (803-2 KŚT) oraz inne maszyny, aparaty i sprzęt techniczny biurowy (803-8 KŚT).

Do tego rodzaju nie zalicza się natomiast maszyn, urządzeń i aparatów poligraficznych, które kwalifikować należy do rodzaju 548 KŚT.

Rodzaj 548 KŚT obejmuje m.in. maszyny do druku we wszystkich technikach drukarskich, maszyny poligraficzne pomocnicze, jak również urządzenia i sprzęt pomocniczy. Obiektem jest maszyna, urządzenie lub aparat poligraficzny stanowiący jedną całość. Należy jednak zauważyć, że rodzaj ten zawiera się w grupie 5 – „Specjalistyczne maszyny, urządzenia i aparaty”. Grupa ta obejmuje maszyny, urządzenia i aparaty technologiczne specjalnie dostosowane do technologii wytwarzania w poszczególnych działach wytwórczości. Urządzenia te mają charakter przemysłowy.

Natomiast w urządzeniu nabytym funkcja drukowania jest jedną z wielu. Jest to sprzęt przeznaczony do celów biurowych, a nie do produkcji drukarskiej.

Kserokopiarki i niszczarki należą do maszyn biurowych wymienionych w grupie 8 Klasyfikacji Rodzajowej Środków Trwałych.

Dlatego kserokopiarkę należy zakwalifikować do rodzaju 803 klasyfikacji, któremu przysługuje stawka amortyzacji w wysokości 14%.

#7 Guest_Maszai

Guest_Maszai
  • Goście

Napisano 30 marzec 2015 - 18:56

Ja natomiast przetestowałam kserokopiarki od firmy Repro. Uważam, że bardzo dobrze się sprawują. I ceny są atrakcyjne. Mozna także wziąć je w dzierżawę, co także jest korzystnym rozwiązaniem.

#8 Guest_Zosia

Guest_Zosia
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2015 - 08:38

W naszym biurze mamy ten model biuro-styl.com.pl/produkt/konica-minolta-bizhub-c3850/. Jest nie do zdarcia, można również wydzierżawić albo wziąć w leasing. Chodzi jak burza! 

#9 Guest_pelikanala

Guest_pelikanala
  • Goście

Napisano 09 marzec 2016 - 08:37

Jeżeli jest funkcja drukarki i jest możliwość wydruki z komputera to KST 491 - 30% amortyzacji.

#10 Guest_A

Guest_A
  • Goście

Napisano 30 marzec 2016 - 12:44

a ja mam problem z drukarką do koszulek jaka grupa ? spotkał się ktoś z tym?

#11 Guest_Bublee

Guest_Bublee
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2016 - 15:03

A to nie będzie taka sama zasada, jak przy zwykłych drukarkach?
Dorzucam też od siebie, że nie trzeba się bać dzierżawy. To, że serwis w całości jest po stronie A4 Polska to jest normalnie jakieś błogosławieństwo dla naszych atechnicznych pań w sekretariacie.

#12 madzia001

madzia001

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 17:53

Podbijam temat. Stoję przed dylematem kserokopiarki nowe czy poleasingowe? Chciałbym trochę zaoszczędzić i ciekawą ofertę znalazłem na https://www.forcopy....ki-poleasingowe? Co myślicie?

#13 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13375 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 grudzień 2018 - 22:03

A nic nie myślimy, nie lubimy reklam  :wub: 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych