Skocz do zawartości

dowód wpłaty KP

wróć do serwisu Księgowość 29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2008 - 21:01

czy trzeba mieć oryginalne druczki samokopiujące czy można korzystać z gotowych szablonów dostępnych w internecie - drukować je i wypełniac?

#2 Guest_mandziola

Guest_mandziola
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2008 - 22:30

Oczywiście, ze mozna. Tylko trzeba je wydrukowac odpowiednia ilośc razy.

#3 Guest_AGA

Guest_AGA
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2009 - 14:51

TROCHĘ GŁUPIE PYTANIE...KOMU ORGINAŁ A KOMU KOPIA KP

#4 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2009 - 14:56

oryginał wpłacającemu, jedna kopia do raportu a druga zostaje w bloczku

#5 Guest_Kacha

Guest_Kacha
  • Goście

Napisano 27 maj 2009 - 23:16

Czy druk KP musi podpisać wpłacający i przyjmujący gotówkę?

#6 Guest_mandziola

Guest_mandziola
  • Goście

Napisano 27 maj 2009 - 23:40

Tak.

#7 Guest_dorzia

Guest_dorzia
  • Goście

Napisano 28 maj 2009 - 09:14

według mnie przy KP nie musi być podpisu wpłacajacego, tylko przyjmującego(kasjera)

#8 Guest_beata

Guest_beata
  • Goście

Napisano 28 maj 2009 - 10:06

komu kopia komu oryginał - a to zależy jak macie w regulaminie wewnętrzym, zgadza się że najczęściej się przyjmuje że oryginał dla wpłacającego, u mnie wplacający nie podpisuje się na KP

#9 Guest_bud_zet

Guest_bud_zet
  • Goście

Napisano 28 maj 2009 - 12:58

u mnie podisuje sie wystawiający - kasjer w dwóch miejscach:wystawił i kwotę otrzymałem, ktoś mi powiedział, ze wymaganuy jest jeszcze podpis osoby zatwierdzającej kp... hmmm dla mnie to dziwne. Ktoś Wam zatwierdza kp?

#10 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 23:16

A GDZIE SZUKAĆ JAKIEGOŚ PRZEPISU MÓWIĄCEGO O TYM KOMU KOPIA KOMU ORYGINAŁ? DLACZEGO NP W BANKU I NA POCZCIE ZAWSZE DOSTAJĘ ORYGINAŁ? TAM TEZ ZALEŻNE TYLKO I WYŁĄCZNIE OD REGULAMINU WEWNĘTRZNEGO?

#11 Guest_bea

Guest_bea
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2009 - 14:43

a ja znalazłam już dawno że oryginał KP musi być w jednostce pod raport kasowy a kopia dla klienta i tak robię w szkole

#12 Guest_cc

Guest_cc
  • Goście

Napisano 18 maj 2010 - 14:10

czy dowód KP i KW oraz raport kasowy drukowane z prograrmu kasowego musi być oznaczony słowem kopia i oryginał

#13 Guest_darekm

Guest_darekm
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2010 - 15:02

ja jako osoba wplacajaca musze miec orginal bo to dowod dla sadu ze wplacilem kase bo jest tam podpis w orginale kasjera ze przyjał zapłate

#14 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2010 - 16:04

Mam pytanie dotyczące KP a FVZrobiona została usługa wczoraj. Ale dostałam pieniążki wcześniej część 500zł. A resztę 30 dni od odebrania FV. I tu pytanie jaką kwotę wpisać na FV? całą czy tylko część którą mam otrzymać po 30 dniach?

#15 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2010 - 16:13

Fakturę wystawia się na całą kwotę należną za wykonaną usługę.Ale skoro wcześniej dostałaś część pieniędzy to należało wystawić fakturę zaliczkową opiewającą na otrzymaną kwotę. VAT należny z niej rozlicza się w dacie wystawienia.

#16 papierówka

papierówka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 223 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 13:54

DOWÓD KP POWINIEN ZAWIERAĆ:● informacje o wpłacającym,● datę wpływu gotówki,● numer dowodu KP,● tytuł dokonywanej wpłaty,● kwotę wpłaty (wypisaną również słownie),● oznaczenie dowodu w raporcie kasowym (numer i pozycję, pod którą wpisano wpłatę do raportu kasowego),● podpis co najmniej kasjera przyjmującego gotówkę.

#17 Adaś Marek

Adaś Marek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 23:30

Aye,

mam trochę głupie pytanie...

Co oznacza SYMBOL PL. KAS. Nr?

Jest to tylko tradycja księgowości, że znajduje się na tych druczkach, czy ma to jakieś funkcjonalne zastosowanie?

Z góry dzięki za odpowiedź.

#18 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 22:12

Mam pytanie dotyczące KP a FVZrobiona została usługa wczoraj. Ale dostałam pieniążki wcześniej część 500zł. A resztę 30 dni od odebrania FV. I tu pytanie jaką kwotę wpisać na FV? całą czy tylko część którą mam otrzymać po 30 dniach?

Oczywiście, że całą kwotę przychodu, tj 500 złotych + resztę, jaką masz otrzymać za usługę - wynikającą z umowy jaka zawarliście. płatność nie ma nic do wysokości faktury, jak okaże się, że nie zapłaca to wtedy możesz wystawić im korektę wystawionej przez siebie faktury. No i niestety (może się tak zdarzyć) mimo braku płatnośći musisz odprowadzić nalezny vat do urzędu skarbowego (o ile jesteś vatowcem) oraz zapłacić podatek dochodowy. KP którym przyjmujesz pieniądze od klientów podepnij pod fakturę.

#19 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 20 marzec 2015 - 13:50

Irytuje mnie to, że wpłacając muszę się podpisać pod formułką "kwotę powyższą wpłaciłem". To chyba jakaś paranoja ? To ja sobie kwituję, że wpłaciłem ? Skoro druga strona otrzymała, to oczywiste, że wpłaciłem i należy mi się pokwitowanie. Czy ktoś zrobi z tym porządek ? 

#20 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 marzec 2015 - 13:53

A kto według ciebie ma zrobić porządek?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych