Skocz do zawartości

powrót po macierzyńskim i zajęte stanowisko

powrót po macierzyńskim brak stanowiska zmiana warunków umowy

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Emila

Guest_Emila
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2012 - 08:57

Bardzo pilne! Wróciłam po macierzyńskim do pracy. Moje stanowisko było już zajęte a że wróciłam zmniejszając czasowo wymiar etatu. Przez ten czas miałam swoje stare wynagrodzenie ale odpowiednio do etatu zmniejszone. Włąsnie kończy mi się ten okres karencji (12 m-cy po powrocie z macierzyńskiego gdzie moglam zmniejszać sobie etat i być chroniona przed zmianą wynagrodzenia i wypowiedzeniem). Czego mogę się obecnie spodziewać? Moje stanowisko jest zajęte (tylko jedna osoba w firmie może mieć takie stanowisko). Mam umowę na czas nieokreślony. Czy żeby zmienić teraz moje wynagrodzenie to musze dostac wypowiedzenie zmieniające które będzie zgodnie z moim 3-miesiecznym kresem wypowiedzenia działać dopiero od sierpnia a do tego czasu moje wynagrodzenie nie może ulec zmianie?Proszę pomóżcie.

#2 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2012 - 09:00

tak zgadza sie, możesz dostać wypowiedzenie zmieniające w zakresie wynagrodzeni i stanowiska, a przez okres wypowiedzenia wynagrodzenie się nie zmienia,

#3 Guest_Emilka

Guest_Emilka
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2012 - 09:05

a co w przypadku jeśli w trakcie wypowiedzenia warunków umowy zajdę w ciążę? czy wynagrodzenie ulegnie wtedy zmianie po tym okresie wypow czy będzie takie jak przed wręczeniem wypowiedz zmieniającego?

#4 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 02 kwiecień 2012 - 16:33

Nie można pracownicy w ciąży wypowiedzieć wynikających z umowy warunków pracy i płacy. Od tej zasady przewidziane są 2 wyjątki:zmian warunków umowy można dokonać w drodze porozumienia zmieniającego, gdy pracownica wyrazi zgodę na zmianę treści umowy o pracę, pracodawca ma możliwość dokonania wypowiedzenia zmieniającego, jeżeli zatrudnia co najmniej 20 pracowników i konieczność wprowadzenia zmian wynika z przyczyn niedotyczących pracownicy, np. reorganizacja pracy w firmie. Zakaz rozwiązywania umowy o pracę z pracownicą w okresie ciąży obowiązuje również w sytuacji, gdy zaszła ona w ciążę w okresie wypowiedzenia (por. wyrok Sądu Najwyższego z dnia 2 czerwca 1995 r., sygn. akt I PRN 23/95, OSNP 1995/22/276)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: powrót po macierzyńskim, brak stanowiska, zmiana warunków umowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych