Skocz do zawartości

Zdjęcie

pracodawca wypłacił zasiłek chorobowy i macierzyński zamiast ZUS-co teraz?

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Sylwia

Sylwia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 kwiecień 2012 - 06:12

do konca sierpnia 2011roku nasza firma zatrudniała ok 70osób na etacie, od 1 wrzesnia do dnia dzisiejszego liczba etatów zmalała do ok 13stu.Teraz w marcu pracownica urodziła dziecko, była na zwolnieniu od początku ciąży, zasiłek chorobowy jak i macierzyński wypłacał jej pracodawca.Dowiedziałąm się jednak że w przypadku gdy na dzień 30listopada ubiegłego roku do ub. zgłoszonych było mniej niż 21 osób zasiłki te powinien wypłacać ZUS.Co mam w takim przypadku zrobić? muszę złoyżc korekty od stycznia, kazać pracownicy zwrócić wynagrodzenie i przekazać dokumentację do ZUS? wydaje mi się to aż niemożliwe (zwłaszcza zwracanie wynagrodzenia) Czy nie można tego jakoś obejść i nadal wypłacać pracownicy macierzyńskiego? Oczywiście wszystko w granicach rpawa? proszę o pomoc nie wiem co robić...

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2012 - 08:03

NIe można obejść trzeba dokumentację przekazać do ZUS natychmiast, za okres od 01 stycznia 2012 trzeba zwrócić się do ZUS z wyjasnieniem i prośbą, zeby uzanli wypłacone zasiłki to tylko 3 miesiace moze uznaja

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych