Skocz do zawartości

badania-okulista

wróć do serwisu Kadry 21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 09:19

Kieruję pracownika na badania okresowe i przy wręczaniu skierowania nadmienia mi on, że potrzebuje również skierowania do okulisty, gdyż podczas poprzednich badań lekarz medycyny pracy nie chciał mu wystawić zaświadczenia bez badań okulistycznych. Po raz pierwszy mam do czynienia z taką sytuacją. Jak powinnam wystawić takie skierowanie do okulisty? Do dowolnego lekarza? Czy pracodawca płaci za te badania? Proszę o pomoc…

#2 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 09:27

Kierujesz go normalnie do lekarza med. pracy z zazznaczeniem, że praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie. LMP kieruje do okulisty.

#3 Guest_avalon

Guest_avalon
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 09:28

przede wszystkim powinnaś mieć podpisana umowę o świadczenie usług z zakresu badań profilaktycznych pracowników z jednostką medycyny pracy, to lekarz medycyny decyduje jakie badania powinien przejść pracownik.Z praktyki: aby zrobić badania okulistyczne nie potrzeba skierowania do okulisty, wystarczy powiedzieć na wizycie ze klient potrzebuje zaświadczenie do badan okresowych i oczywiście zapłacić, wszelkie koszty ponosi pracodawca.

#4 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 09:41

właśnie ten pracownik nie wykonuje pracy przy monitorze- to spawacz. Czyli powinnam wystawić tylko skierowanie do naszego LMP? obawiam się, że sytuacja się powtórzy i znowu będą do mnie pretensje...

#5 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 09:43

a może jednak powinnam pracownikowi powiedzieć, żeby się umówił prywatnie do dowolnego okulisty (bez skierowania) i na tej wizycie poprosił o takowe zaświadczenie? tak jak napisał(a) avalon...

#6 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 10:34

skoro pracownik pójdzie sobie prywatnie do okulisty , nie w ramach badań profilaktycznych, to wszelkie zaświadczenia tak uzyskane nie będą stanowiły podstawy do wypłaty zwrotu za okulary i są dla pracodawcy niewiążące. Takie dokumenty musipracownik uzyskać od lekarza ze specjalizacją - medycyna pracy. Zaznacz w skierowaniu w opisie stanowiska pracy lub przy okreslaniu rodzaju badań,że pracownik sygnalizuje pogorszenie wzroku.To będzie podstawą do domagania sie konsultacji okulistycznej w czasi badań okresowych.

#7 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 10:59

nie rozumiemy się chyba:-( pracownik nie sygnalizuje mi pogorszenia wzroku. Nasza pani doktor od medycyny pracy po prostu w zeszłym roku podczas badań nie chciała mu podpisać zaświadczenia, gdyż domagała się od niego zaświadczenia od okulisty, dlatego podobno "z łaską" podpisała mu badania na rok. Teraz mi dopiero o tym powiedział, kiedy mu wręczyłam nowe skierowanie.Pracownik ten chce ode mnie skierowania do okulisty a ja kompletnie nie wiem co zrobić

#8 Guest_gw

Guest_gw
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 11:09

skoro lekarz nie chciał wystawić zaświadczenia to widocznie badania okulistyczne na stanowisku spawacza są potrzebne (?), na skierowaniu na badania okresowe należy opisać stanowisko pracy i w przychodni pracownik wykonuje badania na koszt pracodawcy u okulisty i lek. medycyny pracy

#9 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 11:10

To ja teraz zupełnie nie rozumiem, my mamy podpisaną umowę z przychodnią Medycyny Pracy i w jej ramach ,to lekarz orzekający decyduje na jakie badania pracownika kierować i do jakich specjalistów. Po uzyskaniu wszystkich wyników podpisuje zdolność, to sprawa przychodni na jakie badania ma skierować pracownika ,a nie moja jako zakładu pracy.

#10 Guest_gw

Guest_gw
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 11:15

ida - właśnie o tym piszę - na skierowaniu opisuje stanowisko pracy i w przychodni robią wymagane badania dla danego stanowiska

#11 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 11:17

tak ale ja pisałam swoją odpowiedź, kiedy jeszcze nie było widać twojej ( wystarczy porównać czas dodania ) :-)

#12 Guest_gw

Guest_gw
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 11:29

ok czyli zgodność w temacie ;)

#13 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 11:35

Też jest to dla mnie niezrozumiałe i spotykam się z tym po raz pierwszy. Mamy oczywiście podpisaną umowę z LMP, ale z tego co mi opowiadał pracownik lekarka chciała od pracownika zaświadczenie i nie miała go zamiaru sama kierować do okulisty…

#14 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 11:35

po prostu zdziwiło mnie to co napisala ~~anna w kom. 7. U mnie , podobnie jak u ciebie ,ja opisuję w skerowaniu stanowisko pracy i na tej podstawie lekarz MP dopasowuje sobie i wykonuje wszelkie badania i konsultacje , jakie uzna za stosowne .

#15 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 11:36

kolejna sprawa to fakt, iż u innych spawaczy takiej sprawy nie było... chyba, że pracownik coś kręci...

#16 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 25 styczeń 2018 - 10:54

Z tego co się orientuje okulista to podstawowe badanie w praktycznie każdej pracy. Ja badania wykonywałem akurat w MML, ale wszystko przebiegło bez problemów.

#17 wiktoria289

wiktoria289

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 kwiecień 2018 - 09:37

Ja okresowe badania robię zawsze u okulista radzyń podlaski prywatnie . Nigdy nie było problemów. Od ręki wszystko było robione. 

najlepsze bo sprawdzone: http://www.koflublin.pl/  

#18 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18035 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 kwiecień 2018 - 09:41

Jak już chcesz reklamy wrzucać to przynajmniej nie pisz bzdur!!!

Badania okresowe - prywatnie??????? :P :P :P

#19 Maia

Maia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 09:33

Za badania przecież i tak płaci pracodawca, a lekarz medycyny pracy nie przyjmuje prywatnie...

#20 TomaszKol

TomaszKol

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 05 wrzesień 2018 - 15:35

Okulista powinien być w pakiecie tych badań od ręki, a ty tylko za to płacisz, jesli jest inaczej no to skierowanie do okulisty powinien wystawić lekarz medycynny pracy bo to on kieruje w celu zatwierdzenia zdolności do pracy. - tak mi sie zawsze wydawalo

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych