Skocz do zawartości

zajęcie komornicze

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_bulka

Guest_bulka
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2011 - 15:12

w lutym potracalismy pracownikowi zajecia komornicze, w marcu został zwolniony, teraz dostalismy pismo od komornika pismo dlaczego nie przekazujemy dalej potracen. Ten pracownik juz u nas nie pracuje. Jak napisac pismo wyjasniajace jak ma wygladac taki wzor i przesłac go pocztą na adres komornika? mam na to 7 dni

#2 Guest_hi

Guest_hi
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2011 - 15:19

Gdy pracownik zostaje zwolniony należy niezwłocznie poinformować o tym komornika podając datę ustania zatrudnienia.Na świadectwie pracy należy umieścić informację o takowym zajęciu.Nie ma wzoru pisma.Napisz, że pracownik został zwolniony w dniu ..., za brak podania tej informacji w odpowiednim terminie serdecznie przepraszasz.Musisz liczyć się z wymierzeniem kary grzywny

#3 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2011 - 15:20

za marzec, też powinnie przekazać kasę,napisz ze stosunek pracy został rozwiazany z takim i takim dniem, przeslij jego ostanie rmua,napisz ze infomacja o zajeciu została zawarta w świadectiwe pracy. (a jak znasz nowego pracodawce to ze tez została jemu przekazana)

#4 Guest_bulka

Guest_bulka
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2011 - 15:38

ale od1 marca juz u nas nie pracowal, więc z czego mieliśmy mu potracić? ostatnia wypłate naliczylismy za luty i w marcu przekazaliśmy pieniadze komornikowi.

#5 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2011 - 15:42

w marcu został zwolniony - można rozumiec ze został zwolniony np. 25 marca, wiec za 25 dni powiennien dostac wynagrodzenie.ok, wiec za marzec nie musiałać placic kasy.

#6 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2011 - 16:09

ale jeśli takiego pracownika z zajęciem zwalniasz, to zawsze musisz napisać pismo zawiadamiające do komornika.

#7 Guest_gosial

Guest_gosial
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2011 - 23:36

a ja mam takiego pracownika który ma najniższe wynagrodzenie 1386 zł i też mam pismo napisać do komornika? jeśli tak to co mam napisać?

#8 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2011 - 09:18

tak - musisz poinformować komornika, że pracownik zarabia najniższą krajową, która jest wolna od potrąceń i że będziesz informować o wszelkich zmianach. musisz dołączyć dokumenty które były wymienione w piśmie (zazwyczaj kartoteki wynagrodzeń z ostatnich 3 msc)

#9 G.S.

G.S.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 grudzień 2019 - 20:13

Polecam użyć wzoru pisma z tego poradnika: Pismo do komornika o zwolnieniu pracownika wzór powiadomienie komornika to absolutny obowiązek pracodawcy...

Kochane kobiety z www.Kobieco.pl pozdrowienia!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych