Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno auta na firmę leasing czy gotówka

wróć do serwisu Moja Firma 135 odpowiedzi w tym temacie

#121 Nelka

Nelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 19:25

Mi przypadł do gustu Bawaria Motors MINI i też zastanawiam się na leasingiem. Próbowałam już zasięgnąć porad na różnych forach i właściwie większość przytakuje, że jest to dużo bardziej opłacalna forma, niż zakup za gotówkę. Skoro dają taką możliwość, to chyba faktycznie szkoda byłoby nie skorzystać. Przeglądaliście ich ofertę? Jak ktoś już pisał, jest to klasa sama w sobie, sprawdzona marka i żadna inna nie da nam takiego komfortu, więc jestem pewna, że się sprawdzi w każdej firmie.

#122 juzina

juzina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaHrubieszów

Napisano 04 grudzień 2017 - 18:18

Dla nowo powstałej firmy, która dopiero się rozkręca, jednorazowy wydatek na samochód może być zbyt dużym obciążeniem. W tym przypadku lepszy będzie leasing. Jeśli kupno nowego auta przerasta nasze wydatki, zawsze można poszukać okazyjnie używanego. Atrakcyjna jest na pewno oferta komisu z samochodami poleasingowymi autakrajowe.com.pl. Umożliwiają oni zakup dobrze utrzymanego, kilkuletniego samochodu z dowolną możliwością finansowania - gotówka, przelew, kredyt lub po prostu wziąć samochód w leasing.

#123 billa

billa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 04:29

ale jesli porownac oferty leasingu mercedesa a np. bmw to jest duzo bardziej oplacalny

#124 Guest_mietek

Guest_mietek
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2017 - 09:05

Mi przypadł do gustu Bawaria Motors MINI i też zastanawiam się na leasingiem. Próbowałam już zasięgnąć porad na różnych forach i właściwie większość przytakuje, że jest to dużo bardziej opłacalna forma, niż zakup za gotówkę. Skoro dają taką możliwość, to chyba faktycznie szkoda byłoby nie skorzystać. Przeglądaliście ich ofertę? Jak ktoś już pisał, jest to klasa sama w sobie, sprawdzona marka i żadna inna nie da nam takiego komfortu, więc jestem pewna, że się sprawdzi w każdej firmie.

ale tylko w auto idei, to swietny salon z profesjonalną ekipą

#125 Guest_karol887

Guest_karol887
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2017 - 10:41

ale tylko w auto idei, to swietny salon z profesjonalną ekipą

potwierdzam, tez bylem zadowolony

#126 elmo

elmo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 12:24

Zdaje się, że z tych trzech: merc, bmw, audi to właśnie merce wypadają najkorzystniej. I najmniej tracą na wartości + b. dobry serwis mają.

#127 Guest_Mati

Guest_Mati
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2018 - 20:57

ja mam 

Zdaje się, że z tych trzech: merc, bmw, audi to właśnie merce wypadają najkorzystniej. I najmniej tracą na wartości + b. dobry serwis mają.

ja takie wlasnie mam doswiadczenia, tzn bez bmw, ale widze duza roznice miedzy mercedesami a audi, na plus dla m.

#128 Guest_koldzira

Guest_koldzira
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2018 - 21:48

W sumie obie opcje są dobre. Jeśli masz gotówkę to bierz za gotówkę, zawsze to mniej zobowiązań a kasę i tak sobie zamortyzujesz. Teraz np Toyota Bank ma wyprzedaż rocznika, więc możesz spokojnie znaleźć dobre samochody w naprawdę mega cenie. Taki auris np chodzi po 10k mniej.

#129 Guest_Marekgg

Guest_Marekgg
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 08:59

Widzę, że temat poszedł w różnych kierunkach, dlatego wracając do głównego pytania: Leasing czy zakup za gotówkę?

1. Leasing daje korzyści podatkowe.
2. Leasing jest tanim sposobem finansowania.
3. Najlepiej finansować leasingiem popularne środki trwałe: samochody, środki transportu, niektóre maszyny i urządzenia.
4. Zapas gotówki można wtedy przeznaczyć na inwestycje, które trudniej jest sfinansować ze źródeł zewnętrznych (np.: remonty, zakup towarów itp.).

Źródło: Portal Fmleasing.pl

I to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Po co pozbywać się gotówki np. na samochody jeśli leasing teraz jest tani i ma koszt całkowity po sto kilka procent a oprocentowanie roczne po jakieś 4%. Podobnie jest z maszynami np budowlanymi. Za gotówkę lepiej robić inwestycje, których sfinansowanie obce jest drogie - droższe niż leasing. Ale co kto lubi

#130 Patrycjusze

Patrycjusze

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 17:37

Również jestem zdania że lepiej auto leasingować, nie musimy kupować nowego można kilkuletnie, popatrz tutaj www.salonautpoleasingowych.pl Zacna oferta aut kilkuletnich z pewna historią pojazdu i z prawdziwym przebiegiem.

#131 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 31 styczeń 2018 - 16:26

Ciężko coś doradzić, bo tak naprawdę każdy ma inne zdanie. Wybierz opcję, która będzie dla Ciebie najbardziej korzystna. Jeśli będziesz już miał samochód lub samochody i poruszać się nimi będą pracownicy to zainwestuj w system GPS. Najlepszy na rynku jest Transmobil, ponieważ mamy dostęp do wszystkich danych, bez żadnych ukrytych opłat.

#132 Guest_Jerzy FI

Guest_Jerzy FI
  • Goście

Napisano 01 luty 2018 - 13:49

jak idziesz do lekarza czytasz najpierw samemu jak sie wyleczyć ?? czy szukasz fachowca by ci odpowiednio zdiagnozował stan ?? Jesteśmy Brokerem leasingowym ,biurem doradztwa biznesowego i finansowego działamy w tym zakresie jako www.FinanseIdealne.pl jak i www.10Leasing.pl
Koncentrujemy się na kompleksowym procesie prawnym , podatkowym i finansowym dotyczącym zakładania i funkcjonowania podmiotów gospodarczych a przede wszystkim i ratowaniem firm z Jednosobowej działalności gospodarczej i przekształcaniem ich w spółki z o.o..
Bezpieczeństwo funkcjonowania podmiotów jest dla nas priorytetem.

#133 Guest_Karmel

Guest_Karmel
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 07:46

Nie oszukujmy się mało kto ma znac aby wyłożyć sumę na nowe auto, kredyt to jednak mało pożądana rzecz, ale potrzebna. W Toyota Banku jest bardzo korzystny kredyt na samochód, nie wiem czy nawet nie najlepszy obecnie

#134 obliczleasing

obliczleasing

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 11 luty 2018 - 18:02

Leasing to temat mi znany, natomiast chciałbym spytać czy mieliście jakieś doświadczenia z prawdziwym wynajem długoterminowym? Chodzi o maksymalną kwotę wykupu i jak najniższe raty leasingu / najmu na 3 lata. Wiem, że coś tam oferują na kształt leasingu/najmu firmy takie jak skoda, mercedes, bmw ale chodzi mi o najem na inną markę niż te wymienione - szuka więc najlepszych warunków bezpośrednio w firmach. Mieliście jakieś doświadczenia z najmem długoterminowym, kal wygląda taka kalkulacja leasingu z dużym wykupem czyli najmu ?
Warunki, koszty leasingu, kalkulator leasingowy on-line znajdziesz na kalkulator leasingu obliczleasing.pl

#135 adamela

adamela

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 07:50

to zależy na co możesz sobie pozwolić, wiadomo że każda firma jest inna itd. My kupowaliśmy teraz peugeota boxera, ale nie gotówką tylko nam korzystny sposób finansowania zaoferowali więc na to się zdecydowaliśmy. A auto fajne i są różne warianty do wyboru i możliwość oklejania w dobrej cenie 

#136 Guest_lukanio222

Guest_lukanio222
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2018 - 09:55

oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Ja jednak uważam, że jeśli chodzi o samochód firmowy to lepiej zdecydować się na leasing. Jest to korzystniejsze rozwiązanie w tym przypadku. Ja wziąłem toyotę na leasing w salonie Carolina Toyota Włochy i nie żałuję, bo poniesione koszty nie są duże

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych