Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno auta na firmę leasing czy gotówka

wróć do serwisu Moja Firma 156 odpowiedzi w tym temacie

#41 Nelka

Nelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów

Napisano 15 październik 2016 - 17:06

Akurat biegania po bankach nie polecam, bo mają tak wyszkolonych pracowników, że chwila nieuwagi i wcisną nam leasing im odpowiadający, a nie nam. Najrozsądniej jest skorzystać z porady firmy, które specjalizuje się w pomocy przedsiębiorstwom w pozyskaniu leasingu dopasowane do możliwości firmy. Na przykład Krakowska firma Leason http://www.leason.pl/  której pracownicy udzielają wszelkich niezbędnych informacji i dobierają odpowiednia ofertę leasingową dla ciebie.

#42 Guest_Pene

Guest_Pene
  • Goście

Napisano 17 październik 2016 - 19:53

Dajcie sobie spokój z leasingiem, nic tylko za każda dodatkowa usługę ciągną pieniądze. Obczaj lepiej to leasetake.pl/samochody/

#43 Wolsky

Wolsky

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 październik 2016 - 13:27

A według mnie leasing to najłatwiejsza droga dla przedsiębiorcy do nowego auta, przy czym nie wymaga dużych nakładów finansowych. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na temat leasingu, fajnie jest to opisane w tym artykule: https://firmowi.pl/f...wy-prosta-droga . Na pewno nie traktowałbym leasingu jak największego zła, bez przesady.

#44 Guest_taczbar

Guest_taczbar
  • Goście

Napisano 01 listopad 2016 - 14:23

Jeżeli kogoś stać oczywiście to gotówka, ale leasing jest dość dobrą formą, zwłaszcza jak się kupuje auto bardziej luksusowe, np. zwróćce uwagę na salon samochodów luksusowych Prestige w Sopocie. Autka marzenie, finansowanie też niczego sobie.

#45 Guest_jaszsosnowca

Guest_jaszsosnowca
  • Goście

Napisano 03 listopad 2016 - 13:38

Na początku miałęm używane za gotówkę, potem dokupiłęm drugie, na początek starczyło, ale jak już firma rośnie to potrzeba na przykład leasing, wtedy można spoko samochód czy samochody kupić. Akurat ja z auto konsek sosnowiec to dealer toyota . mieli bardzo fajne rabaty na avensis oraz dostawcze pro ace.

#46 Guest_Łuk_a29

Guest_Łuk_a29
  • Goście

Napisano 04 listopad 2016 - 18:44

U mnie było podobnie, to znaczy też zacząłem od własnego, używanego auta za gotówkę, ale bardzo często się psuło. Na nowe jeszcze nie było mnie stać i zdecydowałem się na leasing - byłem u trzech dealerów i najbardziej korzystna okazała się Auto Idea (mieli nie tylko dobrą cenę ale też najkrótszy okres leasingowania) - zdecydowanie ich polecam.

#47 Guest_vanisher

Guest_vanisher
  • Goście

Napisano 06 listopad 2016 - 09:43

Zależy jaka działalność. Ale za gotówkę możesz mieć fajny samochód poleasingowy, znajomy do swojego warsztaty tak kupił na jakiejś aukcji w raiffeisen.

#48 Guest_erikson

Guest_erikson
  • Goście

Napisano 06 listopad 2016 - 14:37

Zawsze możesz wziąć kredyt samochodowy, to też jest opcja sfinansowania samochodu. Raiffeisen Polbank oferuje dobre warunki, sam jakiś czas temu brałem. Warto rozważyć

#49 Guest_trox

Guest_trox
  • Goście

Napisano 09 listopad 2016 - 09:46

U mnie było podobnie, to znaczy też zacząłem od własnego, używanego auta za gotówkę, ale bardzo często się psuło. Na nowe jeszcze nie było mnie stać i zdecydowałem się na leasing - byłem u trzech dealerów i najbardziej korzystna okazała się Auto Idea (mieli nie tylko dobrą cenę ale też najkrótszy okres leasingowania) - zdecydowanie ich polecam.

Najpierw nie było Cię stać na nowe auto, a potem wzięłaś się od razu Mercedesa? biggrin.png Niezły awans tongue.png

#50 Guest_Georg

Guest_Georg
  • Goście

Napisano 10 listopad 2016 - 16:01

Najpierw nie było Cię stać na nowe auto, a potem wzięłaś się od razu Mercedesa? biggrin.png Niezły awans tongue.png

No własnie. Bo o mercach wciąż pokutuje opinia, ze stac na nie tylko nielicznych. Czas odczarować ten mit wink.png A kumpel jeździ mercedesem za 899 zł miesięcznie. To kwota na wyciągnięcie ręki. 

#51 Guest_Just

Guest_Just
  • Goście

Napisano 18 listopad 2016 - 14:02

Ja też mam w leasetake.pl wypożyczone. Nowe auto w abonamencie, muszę mieć fajny samochód bo dobry wizerunek w mojej branży to podstawa.

Kredyt by mnie chyba zabił, a tak mam samochód i kasę na bieżące finansowanie działalność. Fv w koszty, więc jak dla mnie całkiem spoko.

#52 Guest_Mankind

Guest_Mankind
  • Goście

Napisano 19 listopad 2016 - 20:35

Sam musiałem ostatnio wymienić samochód. Mój znajomy wziął na leasing w Auto Idea. Polecił mi ze względu na ofertę oraz serwis. Odwiedziłem ich oddział w Olsztynie i wyjechałem z podpisaną umową. Zdecydowanie lepiej wziąć na leasing niż na kredyt. Dla mnie na miejscu dobrali idealnie okres i kwotę . Także jestem zadowolony i mogę polecić Auto Idea

#53 Stachu001

Stachu001

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 17:46

Czy to nie za szybka decyzja? Pojechałem i wyszedłem z podpisaną umową? Ja tez tam byłem, warunki okej... Auta takze, bardzo interesujące i reprezentacyjne. Serwis spoko, jest na miejscu i byłem zdziwiony ich cenami. Na plus oczywiscie. zastanawiam sie tylko, czy brać dużego merca, czy nie wystarczyłby mi do jaz po mieście Smart. To juz zupełnie tanio wychodzi bo netto jakieś 4stowki.
Teraz zastanawiam sie bo jak od przyszłego roku będe mógł odciążać polowe kosztów samochodu...ten rząd niech....piiiii... ale w sumie będę miał leasing a to w koszty wpuszczę w całości. No mam zgryz. Od razu dopowiem, ze kupowanie za botowkę uważam za wyrzucanie pieniędzy. Wyjeżdzasz z salonu autem i juz masz 20% w plecy.

#54 Guest_Zarka

Guest_Zarka
  • Goście

Napisano 24 listopad 2016 - 17:12

Gdzie dają Smarta za 400? Netto? To i tak mało. Czy to auto idea z Białegostoku? Bo słyszałem, ze tam tanio, fachowa obsługa, serwis w cenie średniej i części za normalną kasę?

#55 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 24 listopad 2016 - 17:17

Ja też szlyszalem o auto idea. Tyle że w łomiankach. Jesli to ich sieć to naprawdę same plusy. Kolega załatwiał leasing. Fachowcy, z serwisem to prawda, że wcale drogi nie jest i vzęsci w zupełnie normalnych cenach.
On brał mercedesa, i teraz płaci w okolicach tysiąca ale ma nowe i szpanerskie auto. Linia lepsza od tych wszyskich BM, jakość wykonania najwyższa. Trzeba przestać kojarzyć merca z tymi starymi brykami co po ulicach jeżdżą. Teraz to najładniejsze auta na ulicy.

#56 Guest_Olsztynek

Guest_Olsztynek
  • Goście

Napisano 26 listopad 2016 - 14:24

zgadzam sie z Tobą. Mercedesy to teraz najładniejsze auta na drodze. Dzisiaj przejeżdżałem koło salonu w Olsztynie i chyba sie tam wybiorę. Jakiegoś palącego problemu nie mam, ale moje autko juz przekroczyło 130tyś i zastanawiam się kiedy zacznie sie psuć. Czas rozejrzeć sie za leasingiem. Jakbym sprzedał mojego, to miałbym lekko na wkład własny i troszkę kasy zostanie.
Z tysiaka miesięcznie mógłbym płacić, to niewiele za nowe auto.
Tak zastanawiam sie czy w auto idea mógłbym jeszce coś wynegocjować. Ale najważniejsze zeby pomogli w załatwianiu, bo to byłoby moje pierwsze auto w leasingu. No i mógłbym wrzucić w koszty czyli podatek mniejszy :-)

#57 nutela

nutela

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 17:26

Ciekawa oferta leasingu dla firm można znaleźć też tutaj http://www.bezbiku.info/leasing/

#58 wolare

wolare

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 19:17

z własnego doświadczenia moge polecić Getin Leasing, my skorzystaliśmy z ich oferty. Szybko, sprawnie, minimum formalności, szybka decyzja, przejrzyste warunki.Dla nas ok http://www.getinleasing.pl/

#59 Guest_mareke

Guest_mareke
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2016 - 07:05

najlepiej  przed podjęciem decyzji poczytać trochę na ten temat:)Polecam m.in. książki wydawnictwa Unimex.

#60 Guest_howling

Guest_howling
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2016 - 09:55

Przed każdą decyzją warto poczytać bo odrobina wiedzy nie zaszkodzi :-) Ale forum to też czytanie. Ja np po dłuuuugiej lekturze zdecydowałem się na kredyt samochodowy (w raiffeisen polbank). Rata kredytu była ponad 80 zł tańsza niż w innych bankach a inne instytucje dla mne nie wchodzą w grę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy