Kategorie
Skocz do zawartości

emerytura a umowa zlecenie

Gość anna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

urodziłam się w 1983 r. od 3 lat pracuję na umowę zlecenie, czy będzie się ona liczyć jak będę się w przyszłości starać o emeryture? jakie warunki nalezy spełnić żeby przejśc na emeryturę, wiek i staż pracy?

ale pani w zusie powiedziała, że się wlicza, a mój rocznik będzie mieć naliczaną emeryturę kapitałową, czyli ile zarobie taką emeryturę będę mieć wypłaconą , źle mnie poinformowała?

maria, martwię się, zastanawiam czy dobrze mnie poinformowano, że staż pracy nie jest już ważny, tylko wiek emerytalny, i z artykułu, który przesłała doriss wynika, że staż pracy nie jest już wazny przy emeryturze na nowych zasadach

nie zgadzam się z hi umowa zlecenie pod warunkiem podlegania ubezpieczeniom społecznym stanowi okres składkowy wymieniony w ustawie emerytalnej składki z umowy zlecenia wliczają sie do stażu emerytalnego gdyż ten dzieli sie na okresy składkowe i nieskładkowe w ogóle co za głupoty co poniektórzy piszą to o czym mówi hi to emerytury wypłacane na starych zasadach, przy nowych emeryturach nie bedzie ważny staż pracy a to ile uzbierasz składek na ike i osiągnięcie wieku emerytalnego tak mam na piśmie z zusu i powiedziała mi tak pani w zusie.

pozatym uważam że lepiej jest pracować na umowę zlecenie niż czekać na etat bo można się nie doczekać, sama pracuję na umowę zlecenie składki mam takie same jak przy umowie o pracę dostaję co miesiąc wynagrodzenie i nie narzekam, przynajmniej coś z tego odłoży sie na emeryturę.

• 2 tygodnie później...
Mam do IX wcześniejszą emeryturę, ale nie rozwiązałam umowy o pracę, w XII przechodzę na emeryturę (60lat). Mam możliwość podjęcia pracy na umowę zlecenie.Wczoraj przeczytałam, że prezydent umożliwia takim jak ja, ponowne przeliczenie emerytury ale trzeba popracować jeszcze 18 m-cy. Czy praca na umwę- zlecenie będzie się w moim przypadku liczyła? Czy gdybym przepracowała 18m-cy, to mogłabym ponownie przeliczyć moją emeryturę? Iwona

• 10 lat później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...