Skocz do zawartości


Zdjęcie

ceny transferowe

ceny transferowe spółka z.o.o.

wróć do serwisu Księgowość 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oleńka

Oleńka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 286 postów

Napisano 10 maj 2013 - 10:04

kiedy spolka z.o.o. ma obowiazek posiadania dokumentacji cen transferowych?

#2 Jakub Sieradzki

Jakub Sieradzki

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 10 maj 2013 - 11:07

Obowiązek sporządzenia dokumentacji obejmuje transakcję lub transakcje między podmiotami powiązanymi, w których łączna kwota (lub jej równowartość) wynikająca z umowy lub rzeczywiście zapłacona w roku podatkowym łączna kwota wymagalnych w roku podatkowym świadczeń przekracza równowartość:1) 100.000 EURO - jeżeli wartość transakcji nie przekracza 20% kapitału zakładowego, określonego zgodnie z art. 16 ust. 7, albo 2) 30.000 EURO - w przypadku świadczenia usług, sprzedaży lub udostępnienia wartości niematerialnych i prawnych, albo 3) 50.000 EURO - w pozostałych przypadkach. W przypadku transakcji, w związku z którą zapłata należności wynikająca z takiej transakcji dokonywana jest na rzecz podmiotu mającego miejsce zamieszkania, siedzibę lub zarząd w kraju stosującym szkodliwą konkurencję podatkową, obowiązek sporządzania dokumentacji cen transferowych występuje jeżeli łączna kwota (lub jej równowartość) wynikająca z umowy lub rzeczywiście zapłacona w roku podatkowym łączna kwota wymagalnych w roku podatkowym świadczeń przekracza równowartość 20.000 EURO.

#3 Radomiak

Radomiak

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 maj 2013 - 22:35

Ustawa pdop.
Art. 9a.
1. Podatnicy dokonujący transakcji z podmiotami powiązanymi z tymi podatnikami - w rozumieniu art. 11 ust. 1 i 4 - lub transakcji, w związku z którymi zapłata należności wynikających z takich transakcji dokonywana jest bezpośrednio lub pośrednio na rzecz podmiotu mającego miejsce zamieszkania, siedzibę lub zarząd na terytorium lub w kraju stosującym szkodliwą konkurencję podatkową, są obowiązani do sporządzenia dokumentacji podatkowej takiej (takich) transakcji...
2. Obowiązek, o którym mowa w ust. 1, obejmuje transakcję lub transakcje między podmiotami powiązanymi, w których łączna kwota (lub jej równowartość) wynikająca z umowy lub rzeczywiście zapłacona w roku podatkowym łączna kwota wymagalnych w roku podatkowym świadczeń przekracza równowartość:
1) 100.000 euro - jeżeli wartość transakcji nie przekracza 20% kapitału zakładowego, określonego zgodnie z art. 16 ust. 7, albo
2) 30.000 euro - w przypadku świadczenia usług, sprzedaży lub udostępnienia wartości niematerialnych i prawnych, albo
3) 50.000 euro - w pozostałych przypadkach.

http://kik3.inforlex....html?pozycja=1

#4 Guest_Izabela

Guest_Izabela
  • Goście

Napisano 23 maj 2013 - 16:12

Wyjaśnienia, wyroki, interpretacje w zakresie cen transferowychwww.transferpricingpoland.blogspot.com

#5 KozminskiLudwik

KozminskiLudwik

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 23 maj 2013 - 19:30

Niestety nie znalazłem na tym blogu tego co oczekiwałem ale i tak dziękuje za link :)
Kocham Życie..

#6 Guest_Zuza

Guest_Zuza
  • Goście

Napisano 24 maj 2013 - 14:33

Niestety nie znalazłem na tym blogu tego co oczekiwałem ale i tak dziękuje za link Dołączona grafika

zobacz przypis nr 21 w poście "Wyroki oraz interpretacje związane z cenami transferowymi"

"21) Wyrok WSA w Warszawie z dnia 5 lutego 2008 r., sygn. III SA/Wa 1728/07 : „Przepisy nie określają wprawdzie terminu w jakim winna być ona sporządzona, ale biorąc pod uwagę treść powołanych przepisów oraz charakter tej dokumentacji i cel jakiemu ma służyć, winna być ona sporządzana na bieżąco, to znaczy, gdy wystąpią powyższe okoliczności.”

#7 Ania_B

Ania_B

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 24 maj 2013 - 14:48

art. 9 a ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - Na żądanie organów podatkowych lub organów kontroli skarbowej podatnicy są obowiązani do przedłożenia dokumentacji, o której mowa w ust. 1-3 (post.3) , w terminie 7 dni od dnia doręczenia żądania tej dokumentacji przez te organy.

art. 19 ust. 4 ww ustawy
Jeżeli organy podatkowe lub organy kontroli skarbowej określą, na podstawie art. 11, dochód podatnika w wysokości wyższej (stratę w wysokości niższej) niż zadeklarowana przez podatnika w związku z dokonaniem transakcji, o których mowa w art. 9a, a podatnik nie przedstawi tym organom wymaganej przez te przepisy dokumentacji podatkowej - różnicę między dochodem zadeklarowanym przez podatnika a określonym przez te organy opodatkowuje się stawką 50%.

#8 ZbigSzn

ZbigSzn

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 czerwiec 2013 - 13:39

kiedy spolka z.o.o. ma obowiazek posiadania dokumentacji cen transferowych?

Przeczytałem wypowiedzi innych i muszę powiedzieć że mają rację, ale ja powiem inaczej, spólka ma obowiazek w dwóch przypadkach łacznie:


    [*]jest powiazana z innym podmiotem (kapitałowo i lub osobowo)
    [*]wartość transakcji przekracza ustawowe progi.
    [/list]

#9 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 15:44

Obowiązek sporzadzenia dokumentacji cen transferowych dokładnie opisano na www.cenytransferowe.org

 

Pozdrawiam



#10 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2014 - 12:48

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami w obrębie podatku dochodowego, podatnicy, zarówno korporacji, jak i jednostki fizyczne, dokonując transakcji z podmiotami powiązanymi, powinni dopasowywać ceny w takich transakcjach analogicznie jak w przypadku transakcji z podmiotami niepowiązanymi, czyli na poziomiem rynkowym. Jednocześnie, obligacją podatnika jest utworzenie opisu takiej transakcji wraz z warunkami jej realizacji w postaci konkretnego dokumentu, określonego w prawie jako dokumentacja podatkowa. 

 

Sporządzenie jej często jest dla ludzi problematyczne ze względu na skromne informacje i niejednoznaczne przepisy, które ponadto nie zawierają wzorca takiej dokumentacji.

Program Dokumentacje Podatkowe skierowany jest do osób odpowiedzialnych za sporządzanie dokumentacji cen transferowych w firmach jak i dla osób prywatnych. 

 



#11 patiks

patiks

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2078 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 14:04

W cenach transferowych doszło do kolejnych zmian, co byśmy się nie znudzili regulacjami... http://www.russellbe...nsferowych.html


http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox


#12 Milczu

Milczu

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 listopad 2015 - 10:47

https://dokumentacje....pl/kalkulator na stronie programu do dokumentacji podatkowych jest przydatny kalkulator, który wyliczy czy trzeba :)


;)


#13 Guest_On

Guest_On
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2016 - 12:00

www.ceny-transferowe.info Jest trochę informacji o zmianach w prawie. Zachęcają do kontaktu, to może więcej powiedzą przez telefon ;). Chyba najaktualniejsza stronka teraz.

#14 martynakrakowska

martynakrakowska

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 15:16

przygotowana dokumentacja cen transferowych podlega okresowemu przeglądowi i aktualizacji, nie rzadziej niż raz na rok podatkowy

 

Jeśli chodzi o ceny transferowe warte uwagi: http://www.roedl.net...odatkowych.html


GPS sklep.hertzsystems.com - Systemy GPS do samochodu najwyższej jakości




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ceny transferowe, spółka z.o.o.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych