Skocz do zawartości

jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

wróć do serwisu Moja Firma 171 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Trentino

Guest_Trentino
  • Goście

Napisano 10 maj 2013 - 07:59

CześćZdecydowałem się i zakładam firmę. Szukam dobrego biura księgowego - jak i gdzie mam szukać informacji na ten temat?

#2 Małgorzata Rodak

Małgorzata Rodak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 maj 2013 - 16:19

Witam;Najlepsze biuro rachunkowe- to sprawdzone biuro rachunkowe, czyli "wywiad środowiskowy" wśród znajomych, którzy korzystają i są zadowoleni.Właściciel musi mieć licencję, to jest oczywiste, ale często jest tak, że tylko właściciel ją ma.Każde biuro musi mieć OC, ale sprawdź na jaką sumę i czy jest również polisa na zdarzenia nie objęte OC.Ważne jest również to, czy biuro działa od niedawna, czy ma już doświadczenie- na certyfikacie będzie rok wydania.Bliskość biura od siedziby firmy też może być atutem, miła obsługa, godziny pracy biura itp.

#3 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 maj 2013 - 20:07

Licencję/certyfikat wystarczy, że ma zatrudniony pracownik. Właściciel może nie mieć pojęcia o rachunkowości, a być np dobrym informatykiem. Najczęściej jednak biura zakładają osoby doświadczone, które postanowiły przejść na swój rachunek.Małe biura będą miały podstawowe ubezpieczenie OC, bo to dla nich koszty- podstawowe OC to ~1tys zł.Najlepiej podpytać znajomych którzy mają swoją działalność, u kogo prowadzą rachunkowość.

#4 Małgorzata Rodak

Małgorzata Rodak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 maj 2013 - 10:35

Pytanie dotyczyło wyboru dobrego biura rachunkowego.Jeśli podstawą bytu biura rachunkowego jest zatrudniony pracownik z licencją, który może w każdej chwili odejść, lub być zwolniony, to takie biuro moim zdaniem nie jest dobre. Należy również pamiętać, iż w tym przypadku Ubezpieczyciel nie wypłaci ewentualnego odszkodowania OC, które w wersji podstawowej wynosi na każde i wszystkie zdarzenia 15tys. euro.

#5 Guest_nene

Guest_nene
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 18:35

Trentino dobrze ci tu napisali, że najlepszym sposobem jest wywiad środowiskowy. Tak też było w moim przypadku, choć może nie dokońca w kontekście biura rachunkowego. Szukałem biura wirtualnego w Warszawie i znajomy polecił mi QualityDot na Środkowej. Później doczytałem, że oni też prowadzą rachunkowość więc zdecydowałem się mieć wszystko pod jednym dachem. Możesz spróbować tez w podobny sposób.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 11:15

Nene to QualityDot o jakim piszesz jest bardzo dobrym rozwiązaniem między innymi dla tych, co dopiero startują w biznesie. Młodzi "biznesmeni" mają przeważnie problemy z logistyką, muszą latać tu i tam, a tak wszystko co ważne jest pod ręką.

#7 Guest_Tosia

Guest_Tosia
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 19:25

na pewno trzeba patrzeć na doświadczenie takiej firmy i opinie o niej w internecie i u znajomych. Jeśli chodzi o Małopolskę, to najlepsze biuro rachunkowe, jakie znam, to DAGOSTÓJ z Raniżowa Dołączona grafika  Choć może wydawać się mało znane, z jego usług korzysta naprawdę dużo firm. Zajmują się kadrami i płacami, sporządzaniem deklaracji podatkowej, ewidencją, księgami przychodów i rozchodów i milionem innych rzeczy. Korzystam z ich usług jako osoba prywatna ale wiem też, że sporo firm z terenu Malopolski powoerzyło prowadzenie swojej księgowości dla Dadostója Dołączona grafika

#8 Guest_Piotrus_Pan

Guest_Piotrus_Pan
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 15:17

na pewno trzeba patrzeć na doświadczenie takiej firmy i opinie o niej w internecie i u znajomych. Jeśli chodzi o Małopolskę, to najlepsze biuro rachunkowe, jakie znam, to DAGOSTÓJ z Raniżowa Dołączona grafika  Choć może wydawać się mało znane, z jego usług korzysta naprawdę dużo firm. Zajmują się kadrami i płacami, sporządzaniem deklaracji podatkowej, ewidencją, księgami przychodów i rozchodów i milionem innych rzeczy. Korzystam z ich usług jako osoba prywatna ale wiem też, że sporo firm z terenu Malopolski powoerzyło prowadzenie swojej księgowości dla Dadostója Dołączona grafika

Firma rzeczywoście solidna, ale nazywa się DAGSTÓJ Dołączona grafika  Sam korzystam jako właścicel małej firmy zajmującej sie handlem z ich usług. Jestem bardzo zadowolony - nie zawodzą, wszystko jest podliczane skrupulatnie i rzetelnie. Nie ma się do czego przyczepić Dołączona grafika

#9 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2013 - 15:31

Autoreklama dźwignią handlu. 

#10 blebla

blebla

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaBytom

Napisano 23 lipiec 2013 - 11:18

Można znaleźć tanie usługi księgowe, ale jak ma się spać spokojnie to lepiej wybrać renomowane biuro. Najlepiej pogadać z szefową i zorientować się jakie ma podejście do spraw księgowych. Najlepiej wybrać tzw. perfekcjonistkę, która przyczepi się do najmniejszej rzeczy, wtedy mamy gwarancję, że jak będzie kontrola wszystko będzie ok. 

#11 Guest_jaga888

Guest_jaga888
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2013 - 21:43

Trochę odbiegnę od tematu i wspomnę gdzie można znaleźć w jednym miejscu wiele biur, mianowicie polecam skorzystać z portalu www.iksiegowosc24.pl i skontaktować się z wybranymi biurami. Wspomniany wywiad środowiskowy też się przyda Dołączona grafika Pozdrawiam.

#12 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 sierpień 2013 - 13:20

Jaka firma takie biuro, jeśli działalność mała to i małe biuro wystarczy do obsługi, gdzie właścicielka ksiegowa Pani Kysia z pomocnicą/kiem najczęściej z rodziny.

Jeśli działalność większa to i biuro powinno być to tego przygotowane, osoby kompetentne, właściciele z doświadczeniem, bo i problemy (kwoty) są większe jeśli przyjdzie co do czego.

Kwota ubezpieczenia w tych większych biurach jest wyższa.

#13 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 24 październik 2013 - 08:57

A ja postawiłem ostatnio na biuro rachunkowe młode stażem i to był strzał w 10 !

Szukałem po różnych forach ale jest tam tyle różnych często sprzecznych informacji, że aż głowa boli.

Jako wytyczne dałem sobie:
- biuro z małym stażem (założyłem, że bardziej się angażuje w nowego klienta)
- nowoczesne z dostępem przez internet.

- dzieki netowi czynne praktycznie całą dobę (tak , dostęp do danych mam 24h/dobę)

- dobry kontakt personalny z kimś z biura

- i rozsądna cena (nie mam wielu dokumentów )

Biorąc powyższe pod uwagę, rozesłałem zapytanie do kilku znalezionych biur rachunkowych i po otrzymanych odpowiedziach oraz późniejszych rozmowach wybrałem to: 

www.equilibrio.pl

#14 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 24 październik 2013 - 11:10

Jaka firma takie biuro, jeśli działalność mała to i małe biuro wystarczy do obsługi, gdzie właścicielka ksiegowa Pani Kysia z pomocnicą/kiem najczęściej z rodziny.

Jeśli działalność większa to i biuro powinno być to tego przygotowane, osoby kompetentne, właściciele z doświadczeniem, bo i problemy (kwoty) są większe jeśli przyjdzie co do czego.

Kwota ubezpieczenia w tych większych biurach jest wyższa.

popieram. Dodam, że jeżeli jest to tak zwane samozatrudnienie (KPIR) to spokojnie możesz zlecić księgowość praktycznie w każdym biurze. Ja bym szukała blisko miejsca zamieszkania, zapytała o godziny pracy biura - tak żebym mogła dostarczyć dokumenty w dogodnej dla mnie porze.

#15 brach

brach

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 listopad 2013 - 15:46

najlepsza jest rekomendacja znajomych, w Internecie to mnóstwo marketingu nie mającego wiele z rzeczywistością

#16 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 listopad 2013 - 00:24

Pani Ewo wstyd, skoro podpisała się pani jako księgowa, to powinna pani wiedzieć, że każde biuro rachunkowe powinno zatrudniać osoby kompetente do prowadzenia księgowości "małych i dużych firm" Do każdej firmy należy podchodzić z pełną powagą i rzetelnością ...

Tak duża firma jak "samozatrudnienie" nie powinna przysporzyć kłopotów żadnemu biuru rachunkowemu! Jeśli tak jest to takie biuro długo nie będzie działać na rynku.

Panie Darku, a co Pan powie na deregulację zawodu księgowego, która prawdopodobnie już w przyszłym roku wejdzie, to dopiero będzie loteria. Jeśli komuś się wydaje, że się zna na księgowości i założy biuro rachunkowe, nie mając dużego doświadczenia, też polegnie, ale w międzyczasie może narobić dużo szkody klientom.

Dobre biura rachunkowe są polecane przez zadowolonych klientów, a nie reklamują się.

#17 Guest_Regan

Guest_Regan
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2013 - 09:18

Jeżeli chodzi o naprawdę dobre biuro rachunkowe, to ze swojej strony ja osobiście mogę polecić ci to biuro:

http://www.rachunkow...fikacja.com.pl/

Jest naprawdę dobre i cena jest adekwatna do jakości.

#18 Dominika Rubaszewska

Dominika Rubaszewska

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 15:56

witam

moim zdaniem wybierając biuro należy kierować się nie tylko ceną. Znam osoby które prowadzą biura rachunkowe i te lepsze bardziej doświadczone cenią się nie schodzą z ceny ale usługa też jest profesjonalna. Niestety są osoby które licencję ministerstwa dostają automatem kończąc studium bądź kursy a nia mają za dużej wiedzy. Myślę że wieloletnie doświadczenie w księgowości w biurach rachunkowych to podstawa. Polisa też jest ważna. Należy też pamiętać że ostateczni zawsze podatnik odpowiada za swoje deklaracje, rozliczenia etc. oczywiście można później wnieść do biura o odszkodowanie, ale urząd zawsze będzie kierować swoje roszczenia, zapytania etc. głównie do podatnika. Dlatego warto interesować się trochę tym co dzieje się w dokumentach, dopytywać, dociekać.

#19 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 08:50

Pani Dominiko, bardzo mądre słowa Pani napisała. Ja jestem w trakcie poszukiwać dobrego biura rachunkowego, na dwóch już się zawiodłem. Jestem spod Łodzi, zależy mi na tym, żeby jednak mieć kontakt z osobą, która zajmie się prowadzeniem moich rachunków. Tak jak Pani napisała - warto się interesować tym, co ma się w papierach.

I tu moje pytanie: czy zna ktoś godnych zaufania księgowych z Łodzi/okolic łodzi (tak do 15 km od miasta)?

#20 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2013 - 10:56

Najlepiej by było, gdyby pierwszy kontakt z biurem, które wybierzesz nie był telefoniczny, tylko raczej bezpośredni. Wtedy lepiej "wyczuć" człowieka. Ja tak właśnie wyczułem księgowe z biura rachunkowego Duet (to jest na Niemojewskiego, najlepiej wysiąść na Inflackiej). Babeczki mają sporą wiedzę i udzielają wielu rad na czym można zaoszczędzić, gdzie uciąć koszta.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych