Skocz do zawartości


Zdjęcie

korzystanie z prywatnego telefonu pracownika


wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 bazyliczek

bazyliczek

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 06 maj 2013 - 09:01

Witam!Zatrudniam pracownika. W swojej pracy wykorzystuje on swój własny telefon komórkowy. Na koniec miesiąca zwracam mu część wydatków na podstawie bilingu. Czy ten ekwiwalent, który płacę pracownikowi jest opodatkowany?Dziękuję

#2 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 06 maj 2013 - 09:12

Witaj !Według US ekwiwalent ten stanowi przychód jednak zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznychwolne od podatku dochodowego są: ekwiwalenty pieniężne za używane przez pracowników przy wykonywaniu pracy narzędzia, materiały lub sprzęt, stanowiące ich własność.W myśl przepisu aby można bylo skorzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego, kwota ta musi odpowiadać poniesionym przez pracownika wydatkom tzn. musi istnieć związek między kwotą wypłaconą pracownikowi a wartością używanych dla celów zakładu pracy rzeczy stanowiących własność pracownika jak również stopień zużycia rzeczy dokonanego w trakcie jego używania (jeżeli wydatek nie uwzględnia tego kryterium nie może być uznany za ekwiwalent i nie będzie korzystać ze zwolnienia od podatku.żródło: interpretacja US w Przasnyszu z dnia 20 grudnia 2004 r. Sygn.: US-22/PO.I/415/11/1/2004

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

 

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

 

Q <klik>




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych