Skocz do zawartości


czas pracy

ewidencja czasu pracy

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_emma

Guest_emma
 • Goście

Napisano 04 maj 2013 - 13:05

Miesięczny wymiar czasu pracy dla pracownika pełnoetatowego wynosi np. 160 godz. a z rozkładu czasu pracy ( dni pracujące od wtorku do soboty)wychodzi pracownikowi,że przepracuje 168 godz. jak ująć to w ewidencji czasu pracy tego pracownika? jeżeli święto przypada w dniu wolny od pracy pracownika, to czy trzeba mu oddać inny dzień wolny i jak to ująć w ewidencji czasu pracy?

#2 coli

coli

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 947 postów

Napisano 06 maj 2013 - 20:59

Zgodnie z art. 1512 K.p. „w zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych pracodawca, na pisemny wniosek pracownika, może udzielić mu w tym samym wymiarze czasu wolnego od pracy.

Udzielenie czasu wolnego w zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych może nastąpić także bez wniosku pracownika. W takim przypadku pracodawca udziela czasu wolnego od pracy, najpóźniej do końca okresu rozliczeniowego, w wymiarze o połowę wyższym niż liczba przepracowanych godzin nadliczbowych, jednakże nie może to spowodować obniżenia wynagrodzenia należnego pracownikowi za pełny miesięczny wymiar czasu pracy”. .


Są 3 możliwości- w zamian za nadgodziny pracownikowi przysługuje:
1. Dodatek do wynagrodzenia,
2. Czas wolny udzielony na wniosek pracownika: w takiej sytuacji liczba godzin czasu wolnego będzie równa liczbie wypracowanych nadgodzin.
3. Czas wolny udzielony z inicjatywy pracodawcy: w wymiarze o połowę wyższym niż liczba przepracowanych godzin nadliczbowych. Np. za 4 godziny nadliczbowe będzie się należało 6 godzin wolnego.
Ewidencje nalezy prowadzic zgodnie z prawdą


#3 ida

ida

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 6629 postów

Napisano 07 maj 2013 - 11:09

skoro miesięczny wymiar czasu pracy na dany miesiąc to 160 godzin, to należy tak zaplanowac mu czas pracy ,aby wypracował 160 godzin. Nie mozesz przeciez planować nadgodzin!Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ewidencja czasu pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy