Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaka kara za niezłożenie PIT-u

wróć do serwisu Sektor Publiczny 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 eNefretete

eNefretete

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 150 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 12:34

Jakiej wysokości kary można się spodziewać za niezłożenie PIT-u? Czy za złożenie PIT-u po terminie, czyli po dniu 30 kwietnia również grozi kara?

#2 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 30 kwiecień 2013 - 12:39

Witaj !Odsyłam do dzisiejszego newsa w serwisie samorząd infor :http://samorzad.info...nie_pit_u.html#

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#3 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 16:48

W przypadku złożenia PIT po terminie tj. po 30 kwietnia należy sporządzić tzw. czynny żal. np.
Zawiadomienie
Niniejszym zawiadamiam, iż mimo ciążącego na mnie obowiązku nie złożyłem..... (np. PIT-37 za rok 2012) w terminie określonym w przepisach ustaw podatkowych. Spóźnienie zdarzyło się pierwszy raz w związku z tym zwracam sie z uprzejmą prośbą o niewymierzanie kary.Przyczyną niezłożenia powyższej informacji nie było czyjekolwiek działanie umyślne lecz wyłącznie niedopatrzenie. Jednocześnie informuję że deklaracja została wysłana/dostarczona dnia.... a podatek w niej wykazany zapłacony.

miejscowość, data, własnoręczny podpis
u góry należy jeszcze wpisać imię, nazwiko, adres, nr pesel
a na środku do kogo jest kierowane to zawiadomienie, tj. do Naczelnika Urzędu Skarbowego w...

#4 Guest_Endrju

Guest_Endrju
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2013 - 09:20

Gdyby ktoś szukał informacji, co jeżeli ktoś w tym raoku nie złoży na czas PIT: http://e-prawnik.pl/...estepstwem.html

Pozdrawiam!!

#5 robinbloomer

robinbloomer

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 13:31

Mandat normalnie dostajesz jeśli nie rozliczysz się z podatku. Mi na szczęście uszło na sucho jak nie rozliczyłem się na czas ;) i szczerze mówiąc od tej pory rozliczam się przez internet, w zeszłym roku wpisałem 'program pit 2015' i wybrałem program fundacji. To jest drugi mój mankament, że zapominałem zawsze o tym żeby przekazać komuś swój 1%.

#6 Pawola

Pawola

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 14:04

Zgadzam się, przez program jest najszybciej i najlepiej

#7 Kasia_87

Kasia_87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 08:28

Zgadzam się, przez program jest najszybciej i najlepiej

Ja też zawsze korzystam z programu internetowego. Później wysyłam PITa pocztą i wszystko gra :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych