Skocz do zawartości

badania wstępne rtg

wróć do serwisu Kadry 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ankaka

Guest_ankaka
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2011 - 20:47

Czy to prawda że pracodawca ma obowiązek skierować nowo przyjętego pracownika w ramach badań wstępnych na rtg klatki piersiowej?

#2 Guest_mariola

Guest_mariola
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2011 - 21:59

zależy na jakie stanowisko?ja np nauczyciela wysyłam tylko wg karty ryzyka zawodowego do laryngologa+lekarz medycyny, niekiedy lekarz medycyny jeszcze kieruje do okulisty

#3 Guest_zlomiarz

Guest_zlomiarz
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2011 - 22:47

pracodawca określa w skierowaniu stanowisko pracy, ewentualnie występujące czynniki szkodliwe na tym stanwisku i ewentualnie do tego wymiar czasu pracy (liczba godzin dziennie), natomiast na jakie badania i do jakich specjalistów wysłać pracownika decyduje lekarz medycyny pracy. Tak że spotkałam się w praktyce że lekarz robi badanie wstępne bez rtg i badań krwi, a w innej przychodni wydziwiają, że aż miło (znaczy na kasę naciągają).

#4 Guest_ankaka

Guest_ankaka
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2011 - 23:45

Właśnie ktoś mi ostatnio powiedział że to badanie jest teraz obowiązkowe. Wydało mi się to czystą głupotą dlatego że niektórzy zmieniają pracę co pół roku a promienie x jak wiadomo do nieszkodliwych nie należą. Dziękuję więc za rozwianie wątpliowści i pozdrawiam

#5 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2011 - 08:48

To lekarz do którego kierujesz pracownika decyduje o badaniach jakim obow. jest wykonac pracownik, ty podajesz warunki na jaki narażony jest pracownik , ustalone zgodnie z ryzykiem zawodowym.

#6 Guest_lopka

Guest_lopka
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2011 - 10:16

w przychodni dowiedziałam się że wykonują rtg jeśli pracownik nie ma takiego badania z ostatnich 4 lat. nie ma więc takiej opcji, że co pół roku Ci robią prześwietlenie.

#7 Guest_kkk

Guest_kkk
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2011 - 14:40

Skoro ma ważne rtg to po co ma robić ? Ludziska ,tam pytają czy rtg było robione i kiedy.Nic na siłę !

#8 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 631 postów

Napisano 16 lipiec 2018 - 06:18

Czy takie badanie mozńa wykonać bez skierowania? 

#9 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2018 - 07:10

Można. Odpłatnie.

#10 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 509 postów

Napisano 16 lipiec 2018 - 13:08

Nie pisz głupot bo nie można. Trzeba mieć skierowanie bez znaczenia czy robisz badanie prywatnie czy na fundusz
https://prima-med.in...ic-badanie-rtg/

Tutaj jest wszystko opisane.Cos takiego zostało wprowadzone poniewaz ludzie zbyt czesto się prześwietlali a takie badanie nie jest tak do konca bezpieczne oraz może powodować efekty uboczne.

Jeśli już decydujesz sie na badanie rtg to wybierz sie na cyfrowe. Jest najbezpieczniejsze. 

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18877 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 lipiec 2018 - 13:23

No nie całkiem są to głupoty.

Niektóre prywatne pracownie rentgenowskie wykonują badania nawet w przypadku, gdy pacjent nie dysponuje skierowaniem.

#12 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 362 postów

Napisano 23 grudzień 2018 - 18:08

Dobre ceny na badania RTG mają w Rex Medica Sport w Warszawie. Jak ktoś potrzebuje wykonać to badanie, to polecam. Na ich stronie można znaleźć dokładny cennik. Sprzęt mają nowy. 

#13 bibi87

bibi87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 20:22

Ja polecam ich ofertę http://www.rtgzebow-warszawa.pl/ - rtg, tomografia zębów. Można u nich wykonać pełną, nowoczesną diagnostykę stomatologiczną. Na stronie znajdziecie wszystkie informacje, w tym cennik. 

#14 Ozzi

Ozzi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 02 czerwiec 2019 - 10:33

Ja dokładnie nie znam się na przepisach, ale ostatnio właśnie chciałam dowiedzieć się troszkę więcej jeżeli chodzi o badania radiograficzne. 

#15 AlicjaM

AlicjaM

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 czerwiec 2019 - 09:46

Jeżeli w narażeniach wynikających z wykonywanej pracy jest powiedzmy zagrożenie dla układu oddechowego, to oczywiście pracownik ma obowiązek takie badania zrobić. Inaczej pracodawca nie wie, czy może pracownika do pewnych zadań dopuścić.

Czysty Zysk - blog o sprzątaniu, organizacji domu i eko poradach.

#16 Dulbeb

Dulbeb

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 04 czerwiec 2019 - 21:45

Kompletnie się na tym nie znam. Aczkolwiek to trafne pytanie.

Trzecia godzina. Trzecia to zawsze za późno, albo za wcześnie, na to, co się chce robić.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2019 - 12:08

Polecam świetnych specjalistów z tommed.waw.pl

#18 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 329 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 13:22

Jeżeli szukacie naprawdę dobrej lecznicy to koniecznie weźcie pod uwagę tą: https://www.citomed.pl/ Na terminy nie trzeba długo czekać. Oprócz tego mają naprawdę świetnych specjalistów, którzy służą poradą. Sama korzystałam z ich usług wielokrotnie i po prostu wiem, że zawsze śmiało mogę się do nich zwrócić i będzie to udana wizyta. Mam nadzieję, że moja opinia okaże się być dla Was przydatna.

#19 gorgon

gorgon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 27 sierpień 2019 - 23:35

Dlaczego te badania rtg są tak nagminnie przepisywane, skoro rezonans jest bardziej dokładny i mniej szkodliwy? Akurat placówek z tym sprzętem nie brakuje, można je znaleźć np. w https://www.affidea.pl/diagnostyka/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych