Skocz do zawartości

Urlop szkoleniowy a urlop bezpłatny

urlop szkoleniowy urlop bezpłatny prawo pracy

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Oliwia

Guest_Oliwia
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2013 - 08:49

Witam,Jestem studentką ostatniego roku studiów magisterskich i chciałabym skorzystać z urlopu szkoleniowego w wymiarze 21 dni na przygotowanie pracy magisterskiej (dyplomowej) oraz przygotowanie się do przystąpienia do egzaminu magisterskiego (dyplomowego). Mój pracodawca nie skierował mnie na studia, w prawdzie nie ma nic przeciwko mojemu studiowaniu jednak studia i pracę podjęłam niezależnie, więc jeśli uda mi się uzyskać taki urlop (pracodawca wyrazi zgodę) liczę się z tym, że będzie to urlop bezpłatny.Pomimo posiadania jeszcze prawa do urlopu wypoczynkowego, w obecnym roku wykorzystałam już z powodów prywatnych 3 dni urlopu bezpłatnego, a z tego co się orientuję:a) urlop bezpłantny się sumuje w skali roku,:) gdy urlop bezpłatny trwa co najmniej miesiąc lub dłużej zobniożony zostaje wymiar urlopu wypoczynkowego o 1/12 wymiaru za każdy miesiąc urlopu bezpłatnego (za miesiąc uznaje się 30 dni)i teraz nie wiem:1) Jak obliczane jest to 30 dni? Czy wlicząją się w nie wyłącznie dni robocze, czy także weekendy?(20 lub 21 dni jakie planuje wziąć to dni robocze (poniedziałek-piątek, pracuję 5 dni w tygodniu w pełnym wymiarze godzin), więc z weekendami wyjdzie około miesiąc, natomiast jak już wspominałam wzięłam już w tym roku 3 dni robocze urlopu bezpłatnego).2) Czy jeśli wezmę 20 lub 21 dni urlopu bezpłatnego na pisanie pracy magisterskiej to czy zostanie mi obniżony wymiar urlopu wypoczynkowego o 1/12, czy o 2/12, czy wcale?3) Jak jest liczona ta stawka 1/12 urlopu wypoczynkowego?(W tym roku w maju zacznie mi przysługiwać 26 dniu urlopu, więc w tym roku łącznie będę mogła wykorzystać 24 dni, natomiat realnie do wykorzystania zostanie mi 19 dni - kilka dni urlopu wypoczynkowego w tym roku już też wzięłam)4) Ile w takim razie pozostanie mi dni urlopu wypoczynkowego do wykorzystaniu, jeśli przysługują mi jeszcze 19 dni urlopu wypoczynkowego, 3 dni urlopu bezpłatnego już wzięłam i wezmę dodatkowo 20 dni urlopu "szkoleniowego" bezpłatnego?Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź,Oliwia

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 kwiecień 2013 - 09:37

Urlop bezpłatny obniża urlop wypoczynkowy ,gdy trwa w jednym miesiącu kalendarzowym .Np. Bierzesz urlop bezpłatny od 01.04. do 30.04 w takim wypadku urlop wypoczynkowy za ten miesiac jest pomniejszany proporcjonalne o 1/12 wymiaru co przy wymiarze 20 dni daje 1.66 dnia zaokrąglone w góre czyli pomniejsza sie o 2 dni.Natomiast jeżeli taki urlop wezmiesz na przełomie miesięcy ,wtedy ulop wypoczynkowy nie ulega zmniejszeniu.
Tutaj znajdziesz potrzebne informacje na temat urlopu szkoleniowego /pzysługuje na dni pracy/:
http://kadry.infor.p...oleniowego.html

#3 Guest_Oliwia

Guest_Oliwia
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2013 - 09:42

Bardzo dziękuję za odpowiedź i link.

Pozdrawiam,
Oliwia

Urlop bezpłatny obniża urlop wypoczynkowy ,gdy trwa w jednym miesiącu kalendarzowym .Np. Bierzesz urlop bezpłatny od 01.04. do 30.04 w takim wypadku urlop wypoczynkowy za ten miesiac jest pomniejszany proporcjonalne o 1/12 wymiaru co przy wymiarze 20 dni daje 1.66 dnia zaokrąglone w góre czyli pomniejsza sie o 2 dni.Natomiast jeżeli taki urlop wezmiesz na przełomie miesięcy ,wtedy ulop wypoczynkowy nie ulega zmniejszeniu.
Tutaj znajdziesz potrzebne informacje na temat urlopu szkoleniowego /pzysługuje na dni pracy/:
http://kadry.infor.p...oleniowego.html

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop szkoleniowy, urlop bezpłatny, prawo pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych