Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Praca przy komputerze - problemy z oczami

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516779 postów

Napisano 09 luty 2011 - 18:12

Problemy z oczami występują u prawie 90 proc. osób, pracujących przy komputerze więcej niż trzy godziny dziennie. Najczęstszym skutkiem długiej pracy z komputerem jest zespół suchego oka. Powrót do artykułu: Praca przy komputerze - problemy z oczami

#2 Guest_Think_more

Guest_Think_more
  • Goście

Napisano 09 luty 2011 - 18:12

Bardzo ważne jest mruganie. Podczas kilkugodzinnej pracy przy komputerze ilość mrugnięć oka zmniejsza się 2-3 krotnie. Zdecydowanie przydają się krople i odpowiednie oświetlenie. Dodatkowo należy robić przerwy. Jest w okulistyce zasada 20-20-20, mówiąca o tym że należy zrobić 20 sekund przerwy na każde 20 minut pracy przy komputerze i patrzeć na obiekt oddalony o 20 stóp (6 metrów). Więcej na ten temat jeśli ktoś pracuje po 8h przy komputerze polecam http://protectyourvision.org/ Ja używam aby pamiętać o regularnych przerwach i to dużo daje.

#3 Guest_matuson

Guest_matuson
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2015 - 20:22

Dla moich oczu komputer to prawdziwe zabójstwo. Jak długo się wpatruję w monitor, to potem oczy mam suche, zaczerwienione i piekące. Stosuję wtedy specjalne krople nawilżające starazolin hydrobalance, które idealnie łagodzą te nieprzyjemne objawy.

#4 Guest_greg

Guest_greg
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2016 - 11:46

Też używam tych kropli i uważam, że są rewelacyjne. Miałem wcześniej dużo problemów z oczami, ciągłe pieczenie, łzawienie i podrażnienia, a odkąd używam ich regularnie, to się wszystko uspokoiło

#5 Guest_tonia

Guest_tonia
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2016 - 11:00

Niestety nie jestem w stanie długo siedzieć przed komputerem, bo zaraz zaczynają mnie boleć oczy. Muszę sobie zakroplić niebieskie starazolin, żeby nawilżyć oczy i złagodzić ból. I wtedy już jestem w stanie pracować dalej przed kompem

#6 Guest_Amelia

Guest_Amelia
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2021 - 21:14

Koniecznie udaj się do dobrego okulisty. Polecam SPEKTRUM Ośrodek Okulistyki Klinicznej gdzie sama się leczę. Przyjmują tam świetni lekarze w nowoczesnych i dobrze wyposażonych gabinetach. Wszystko jest na miejscu i w razie potrzeby wykonasz tam każdy zabieg.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych