Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Wypłata wynagr.10-tego ANKIETA

ankieta wypłata wynagrodzenie

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 lena111

lena111

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 09:55

Witajcie,mam do was taka krótką ankiete:Jakie są wg Was wady i zalety wypłaty wynagrodzenia na 10-tego zamiast na ostatniego ??Wypisujcie swoje propozycje

#2 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 24 kwiecień 2013 - 10:14

W zasadzie fakt wypłaty wynagrodzenia 1, 10 , ostatniego nie ma znaczenia - to kwestia przyzwyczajeniachociaż jesli jest się we dwoje to przyznaje, że lepiej jesli jedno dostaje wypłatę na początku miesiąca a sznowny współmałżonek pod koniec wtedy jakoś tak mniej do 1 każdego miesiąca brakuje ;)

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#3 lena111

lena111

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 10:36

Dziękuje za spostrzeżenia,a takie wady i zalety z punktu widzenia księgowej i pracodawcy ?? bo o nie głównie mi chodzi...Tworze liste wad i zalet, bo szef chce to zobaczyc..troche mam, ale moj umysł się zamyka na 3 zaletach i 2 wadach...

#4 rita

rita

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1080 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 10:45

podstawowa zaleta - rozliczenie czasu pracy. Po zakończonym miesiącu łatwo całkowicie rozliczyć pracownika z nieobecności, nie ma potrzeby potrącania wynagrodzenia za np. chorobę w ostatnich dniach miesiąca, za które zostało już wypłacone wynagrodzenie

#5 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 10:59

druga strona medalu jest taka, że jeśli wypłata wynagrodzenia następuje do 10.następnego m-ca, to występują tzw. przesunięcia w ZUSach i US (nie wiem jak jest gdzie indziej,ale u nas co roku księgowość ma z tym problem - a ja, z pozycji osoby naliczającej płace - co m-c robię dodatkowe zestawienia z których jasno wynika, jakie kwoty ulegają przesunięciom na kolejne m-ce i jakie mają być wpłaty składek ZUS i zaliczki na pod.doch.

#6 lena111

lena111

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 11:08

druga strona medalu jest taka, że jeśli wypłata wynagrodzenia następuje do 10.następnego m-ca, to występują tzw. przesunięcia w ZUSach i US (nie wiem jak jest gdzie indziej,ale u nas co roku księgowość ma z tym problem - a ja, z pozycji osoby naliczającej płace - co m-c robię dodatkowe zestawienia z których jasno wynika, jakie kwoty ulegają przesunięciom na kolejne m-ce i jakie mają być wpłaty składek ZUS i zaliczki na pod.doch.

rzeczywiście jest z tym problem - już się gubiłam ze zleceniami płatnymi na 7-ego

#7 koziołek78

koziołek78

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 11:21

Jeżeli chodzi o wady i zalety, to w efekcie końcowym i tak wszystko wychodzi na jedno. W mojej opinii zatem nie ma potrzeby się nad tym zastanawiać, bo i tak koszty pracodawcy będą identyczne.Może być tylko istotne to przesunięcie składek o jeden miesiąc. Z punktu widzenia pracodawcy jest to po prostu platnosc miesiac pozniej.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ankieta, wypłata, wynagrodzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych