Skocz do zawartości

Rozliczenie kosztów abonamentowych/ wysyłek zbiorczych

KPiR obowiązek podatkowy rozliczanie kosztów

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2013 - 14:02

Witam, jestem w trakcie kontroli US i pojawiło mi sie kilka pytań, byłbym wdzięczny za podpowiedzi, ewentualnie odnośniki do artykułów, które może by mi coś naświetliły. Czytam ustawę o podatku VAT... ale terminy przesłania dokumentów naglą, a tam odnośnik do odnośnika...

Sytuacja nr 1
otrzymuję towar(który odsprzedaje) i fakturę z datą styczniową, termin płatności wypada na luty. Jak i kiedy mam zaksięgować te koszty? Koszty uzyskania przychodu jako styczniowe, a VAT odliczyć w lutym?

Sytuacja nr 2
ZUS - Jestem samozatrudniony. Kiedy ujmuje jako koszt uzyskania przychodu składkę ZUS za styczeń? Mogę w styczniu? czy muszę w lutym?

Sytuacja nr 3
Faktura za abonament telefoniczny. Faktura jest za okres styczeń, płatność w lutym. Tutaj Urzędniczka kazała mi wykonać korektę... Mam pytanie jak to rozliczyć? Czy koszt uzyskania przychodu ma być w styczniu, a VAT w lutym? czy cała faktura w lutym?

Sytuacja nr 4
Tutaj urzędniczka nic mi nie wykazała, ale mam kilka innych sytuacji podobnych do powyższej, jak np. umowa z pocztą polską, faktury z allegro (wystawianie aukcji/prowizje), oraz z firmą kurierską. Gdzie otrzymuje zbiorczą fakturę za dany miesiąc np. styczniowy, a płatność jest w lutym. Czy VAT i koszty są wtedy styczniowe? czy powinienem rozliczać koszty w styczniu, a VAT w lutym?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

#2 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2013 - 20:47

Nikt nic nie wie? Dołączona grafika

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: KPiR, obowiązek podatkowy, rozliczanie kosztów

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych