Skocz do zawartości

Druk RP7

wróć do serwisu Księgowość 67 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Waldi

Guest_Waldi
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2010 - 15:45

Dziękuję

#42 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2010 - 10:46

czekam juz 6 miesiecy az moj byly zaklad pracy przysle mi RP7 , kilka razy ponawialem prosbe i zawsze jakis wykret z ich strony sie znalazl , najpierw ze wedlug nowych przepisow maja na to 2 miesiace , pozniej ze maja duzo pracy ,jak dlugo moga tak mnie zwodzic ? co zrobic lub gdzie sie zwrocic zeby wreszcie wyegzekwowac od nich RP7?

#43 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2010 - 19:38

Od 1975 do 2005 roku pracowałam w przedsiębiorstwie, które w roku 2008 uległo likwidacji Podczas rozwiązania stosunku pracy, a było to w roku 2005 nie otrzymałam RP-7. Skąd wziąć teraz ten druk i jaki okres powinien ten druk obejmować. I jeszcze jedno czy druki RP-7 obowiązują po roku 2009. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

#44 Guest_Kika

Guest_Kika
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2010 - 01:14

Jesli Rp7 nadal jest potrzebne w ZUS to czemu pracodawcy nie sa zobowiązani wystawiać go zaraz po zakończeniu pracy przez pracownika? Czy na to nie ma żadnych przepisów ? Mam problem z byłym pracodawcą - odwleka termin i stwarza trudności.

#45 Guest_mefi

Guest_mefi
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 14:10

czy nadal zakład pracy ma obowiązek wystawiac Rp-7?

#46 Guest_Nika

Guest_Nika
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2011 - 22:23

Poszukuję druk RP7 z lat 1985-90.Czy ktoś ma ten druk i wie jak wygląda.

#47 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2012 - 08:52

Od 1975 do 2005 roku pracowałam w przedsiębiorstwie, które w roku 2008 uległo likwidacji Podczas rozwiązania stosunku pracy, a było to w roku 2005 nie otrzymałam RP-7. Skąd wziąć teraz ten druk i jaki okres powinien ten druk obejmować. I jeszcze jedno czy druki RP-7 obowiązują po roku 2009. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Znajdź archiwum, które przechowuje dokumenty tej zlikwidowanej firmy i zwróć się do kierownictwa tego archiwum o wydanie kopii swoich dokumentów płacowych, np. świadectwa pracy i sporządzenie RP7.

#48 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2012 - 08:57

Nika ty to jakas z choinki czy co?"druk RP7 z lat 1985-90"?????????? moze zajrzyj do przeoisów od kiedy taki druk istnieje gamoniu

#49 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3678 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 03 kwiecień 2012 - 08:59

myślę,że Anna tą sprawę już dawno załatwiła,Dołączona grafika

#50 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 12:34

Witam, cztery miesiące temu u byłego pracodawcy złożyłam wniosek o wystawienie druku Rp7 i do tej pory mi go nie wystawili. Czy są jakieś przepisy, które regulują tę kwestię. Gdzie się zwrócić w takiej sytuacji.

#51 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 16 październik 2012 - 13:06

4 miesiące to naprawdę długo - nawet biorąc pod uwagę ewentualne przeszkody typu choroba/ czy inne nagłe zdarzenia uniemożliwiające pracę osoby która powinna Rp-7 sporządzić... może spróbuj zadzwonić i zapytać ? (ewentualnie pójdź do byłego pracodawcy - jeśli to nie problem) - wystawienie tego druku jest OBOWIĄZKIEM pracodawcy;w razie "oporów" złożyłabym pismo przypominające o złożeniu wniosku z prośba o wypełnienie Rp-7 (choć to dla mnie śmieszne - u mnie nikt nigy nie składał żadnych wniosków o wypełnienie żadnych zaśw. - jeśli pracownik/ były pracownik potrzebuje jakiś dokument - po prostu się go wystawia) - i koniecznie potwierdzić złożenie go w sekretariacie firmy' wówczas będziesz miała dowód :)

#52 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 18:58

Dzwoniłam co 2 tygodnie. Wciąż były jakieś wymówki, a to że pani z księgowości jest na urlopie, potem był urlop pani z kadr, potem coś tam jeszcze, po drodze trudności z dotarciem do moich dokumentów. Potem ja sobie odpuściłam na 3 tygodnie, bo wyjechałam. Na początku października pani z kadr z tryumfem zakomunikowała mi, że mogę przyjechać po zaświadczenie 16 października. Pojechałam. Najpierw pani z kadr próbowała mi wmówić, że gdzieś zapodziała moje zaświadczenie. Po ok 20 minutach okazało się jednak, że zaświadczenie nie jest wystawione. Już wiem, bo odszukałam tą informację w necie, że: "Ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nie określa terminu, w jakim pracodawca ma obowiązek wystawić zaświadczenie ZUS Rp-7. Nie oznacza to jednak, że ma na to dowolnie dużo czasu. Sprawę terminu reguluje bowiem art. 217 Kodeksu postępowania administracyjnego, zgodnie z którym zaświadczenie powinno być wydane bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 7 dni." Napisałam skargę do PIP w Warszawie a do wiadomości pani z kadr i dyrektora instytutu. Wątpię czy to coś pomoże, ale chociaż sobie ulżyłam.

#53 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 17 październik 2012 - 06:19

to powinno pomóc zmotywować Twojego byłego pracodawcę do wystawienia (w końcu!) tego dokumentu :)nie można sobie tak pogrywać z pracownikami - nawet jeśli są już byłymi pracownikami...

#54 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 26 październik 2012 - 15:20

MAM!!! po ponad 4 miesiącach, niemal kłótni z panią Beatką i skargą do PIP mam Rp7. Przy okazji dowiedziałam się, że mój wniosek o wystawienie świadectwa Rp7 do działu finansowego trafił dopiero na początku września. Czyli w kadrach przeleżał ponad 2,5 miesiąca. Bez komentarza

#55 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 17:27

czy można wystawic druk rp7 osobie która jeszce u nas pracuje i zwróciła sie do mnie z taką o jego wystawienie??

#56 cytrynka

cytrynka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 17:37

CZy moja mama pracuj ą może zwrócic się do pracodawcy o wystawienie jej RP7???? Chciałby się dowiedziec czy wyliczony tam okres bedzie ja uprawniał do przejścia na śwadczenia przedemarytalne?

#57 dakar

dakar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 229 postów

Napisano 05 wrzesień 2013 - 15:34

czy muszę wystawić druk rp-7, za okres 1998-2001, firma wtedy zatrudniała do 20 pracowników?

niestety pracodawca nie posiada dokumentów, na podstawie których byłbym w stanie sporządzić rzetelnie druk.

#58 Guest_JK

Guest_JK
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 14:13

czy muszę wystawić druk rp-7, za okres 1998-2001, firma wtedy zatrudniała do 20 pracowników?

niestety pracodawca nie posiada dokumentów, na podstawie których byłbym w stanie sporządzić rzetelnie druk.

Drogi Kardaw, Czy udało Ci się ustalić co w powyższej sytuacji można zrobić. Mam ten sam dylemat dokumentów nie posiadam, a pracownica rząda od nas druk. Skąd można wyciągnąć te dane?

Bardzo proszę o info

#59 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 październik 2013 - 14:42

Jeżeli firma zatrudniała poniżej 20 osób należy złożyć wniosek o ustalenie składek odprowadzonych za lata pracy u tego pracodawcy do ZUS według właściwości siedziby tego pracodawcy.Należy podać jak najwięcej danych pracodawcy i okres zatrudnienia.Typowe druki do wypełnienie są dostępne w każdym ZUS-ie.

#60 UrszulaUla

UrszulaUla

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 22 październik 2014 - 10:28

Witam,

muszę wypełnić druk Rp-7. 

W programie kadrowym mam takie dane dotyczące wynagrodzenia za urlop 4332,88, a łączne potrącenie wynagrodzenia za urlop 3368,48. Czy powstałą różnicę w wysokości 964,40 ujmuję na zaświadczeniu? Jeżeli tak, to jak ją opisać? Wynagrodzenie za urlop?

Dodam, że powyższa kwota wliczana była do postawy wymiaru składek.

Proszę o pomoc.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych